Recenzja książki Posłuszna żona

Posłuszna żona

WYBÓR REDAKCJI
@Anna30 @Anna30 · 2019-12-13
 Powieść autorstwa Kerry Fisher pt. '' Posłuszna żona'' od samego początku, gdy rozpoczęłam, jej czytanie stanowiła dla mnie zagadkę ze względu na jej tajemniczo brzmiący tytuł.
 
 Nie jest łatwo jednej z głównych bohaterek żyć w cieniu rodziny, gdy zamiast cieszyć się, że uczestniczy, w codziennym przebywaniu toczy właściwie to wewnętrzną walkę o akceptację własnego ja. Maggie ma wspaniałe wrażliwe serce, które spodobało się, Nico zakochał się w niej i poślubił ją po śmierci żony.
 
 Odnosiłam z czasem wrażenie, że Maggie jest tutaj idealną obserwatorką, umiejącą być i znaleźć rozwiązanie na każde powierzone jej zadanie i musi wykazać się dokonania wielu decyzji, o których nie ma pojęcia, gdyż ich nie poznała, bo niedane jej było, poczuć czym jest, prawdziwy ból bez widzenia tego, czego jest tak bliskie, a momentami dalekie od realnej rzeczywistości.
 
 Polubiłam obie synowe Anny mającą swoje wymagania względem układania życia komuś innemu i jak widoczniej nie widzi nic i nie dostrzega oprócz wobec własnego ego, jako teściowa umiejącą jedynie komentować zapominając o tym, że są jej synowie, którzy potrzebują jej miłości. Denerwowało mnie to, że nie potrafi, akceptować, a ranić słowem. 
 
 Ciekawostką, która uświadamia nam, że życie ciągle nas zaskakuje, jest to, że bohaterowie na swój sposób są prawdziwi i nie boją się, ukrywać swoich emocji czując po części strach przed tym, co będzie lub nieoczekiwanymi zmianami, które mogą coś wnieść w ich dotychczasowe życie lub nie. 
 
 Powieść ta jest napisana przez autorkę lekkim piórem, która to zdecydowała się podjąć się w niej i opisać trudny temat, jakim jest przemoc w rodzinie, który to na ogół nie należy do łatwych w pojmowaniu zwykłej normalnej codzienności wśród przebywających w rodzinie traumy, jaką jest bezsilność i niemoc. 
 
 Nie zabraknie opisanej w tej powieści nostalgii wypełnionej skrajnymi odczuciami, ale miejmy też na uwadze, że są, tacy jak my potrzebując na co dzień wsparcia, miłości, a przy okazji poczucia, że są potrzebni w skrywanej dawce poczucia humoru dzięki mamie Maggie i dzieciom, które są tu promykiem i nadzieją, że każdy kolejny dzień będzie lepszy. 
 
 Elementem dodatkowym w tej powieści jest to, że została trafnie dobrana w tekście czcionka ułatwiająca jej przeczytanie, zaprojektowana piękna okładka przedstawiająca niezwykle ujęty niebiesko - biały kolor nieba oraz słowa skierowane dla Czytelników od autorki, która ma dla nich ogromny szacunek.
 
 Moje drugie spotkanie z twórczością autorską Kerry Fisher uważam za udane.
 
 Polecam przeczytać tę powieść. 
Ocena @Anna30:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{}× 5
{}
Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!
Książka Posłuszna żona
Posłuszna żona
Kerry Fisher
{}7.8/10
Wielka miłość, wspaniała rodzina i kłamstwa za zamkniętymi drzwiami idealnych domów. Świetnie napisana i mocno angażująca emocjonalnie powieść o przyjaźni i solidarności „drugich żon”, lojalności, zdr...
Komentarze
@w.moich.kregach
@w.moich.kregach · około miesiąca temu
Ta książka czeka na swoją kolej na czytniku i chyba będę musiała w końcu się za nią zabrać 😊
{}× 1
@Anna30
@Anna30 · około miesiąca temu
Zdradzę Tobie czytałam tę książkę w obu wersjach. Czytało mi się tę powieść bardzo dobrze. Ogólnie czekałam 5 miesięcy, aby ją poczytać:) 
{}× 1

Zobacz także

Książka „Posłuszna żona” Kerry Fisher to powieść przedstawiona z perspektywy dwóch kobiet, Maggie i Lary. Maggie- druga żona, młoda mężatka, nie dająca sobie dmuchać w kaszę, pewna siebie. Mąż- kocha...

Pozostałe recenzje @Anna30

Książka Nerve

Vee to główna bohaterka książki autorstwa Jeanne Ryan pt.''Nerve''. Vee jest uczennicą szkoły średniej, posiada przyj...

Książka Matka znienacka, czyli historie o wcześniactwie

Do przeczytania książki autorstwa Pani Alicji Pilch pt. '' Matka znienacka czyli historie o wcześniactwie'' przekonał ...

Nowe recenzje

Książka Krok trzeci

Thriller psychologiczny Bartosza Szczygielskiego to powieść skonstruowana z wizją, planem i pomysłem, choć nie jest ...

Książka O jeden diament za daleko

„Niebo złote ci otworzę, jeno wyjmij mi z tych oczu widmo pustego portfela „ Deficyt finansowy, kto nie zna tego ...

Książka Najtwardsza stal

„Najtwardsza stal” autorstwa Scarlett Cole wprowadza nas w cykl wydawniczy zatytułowany „Tatuaże”, który odsłania przed...

{}