Recenzja książki Mój najlepszy nauczyciel - Od nienawiści do miłości

poszukiwanie odpowiedzi

@iza122 @iza122 · 2012-09-21
Przez całe swoje życzcie czegoś szukamy, pragniemy coś zmienić, udowodnić, że jesteśmy inni, lepsi. Ma swojej drodze spotykamy ludzi, którzy z czasem stają się naszymi drogowskazami, sprawiają, że potrafimy ujrzeć, to co było dla nas niewidoczne.
Dr.Wayne W.Dyer i Lynn Lauber są autorami, krótkiej, ale bardzo pouczającej książki pt. Mój najlepszy nauczyciel – Od nienawiści do miłości.
Dr.Wayne W.Dyer – jest znanym na całym świecie autorem książek ( napisał ponad trzydzieści) i wykładowcą zajmującym się tematyką samorozwoju.
Lynn Lauber – specjalizuje się w fikcji literackiej, narracjach pamiętnikarskich i twórczości w zakresie rozwoju osobistego. Opublikował trzy swoje książki, a jej eseje ukazały się w The New York Times.

Głównym bohaterem książki jest profesor Ryan Kilgore. Jest człowiekiem, który pomimo wielu nieprzyjemnych przeżyć wychodzi na człowieka, zakłada rodzinę. Jednak ma w sercu wielką ranę – żal do ojca za to, że go zostawił zaraz po narodzinach.
Z czasem żal przeradza się w chęć otrzymania odpowiedzi, zrozumienia decyzji ojca – rusza, aby go odszukać i tym samym poprawić swoje stosunki z synem.

Czy Rayanowi uda się odszukać ojca? Czy znajdzie odpowiedzi na męczące go pytania? Czy jego relacje z synem ulegną poprawie? Aby znaleźć odpowiedzi na pytania, trzeba zapoznać się z treścią.

Historia Ryana jest niby jedną z wielu, ale ukazuje człowieka upartego, którym rządzą sprzeczne emocje. Trudne dzieciństwo jednak miało wpływa na bohatera i pomimo wszelkich starań, aby odnaleźć siebie potrzebował wielu lat, a najbardziej potrzebował nauczyciela, który wskaże mu drogę, który potrafi zrozumieć.

Cała opowieść jest krótka, jednak bardzo wciąga i pochłania, czasem nawet zachowanie bohatera nurtuje i denerwuje. Jest także bardzo pouczająca i dająca do myślenia. Zmuszająca do refleksji.
Styl autorów sprawia, że podczas czytania tworzy się nostalgiczny klimat, odpowiedni do treści.
„Mój najlepszy nauczyciel” – Od nienawiści do miłości, jest to historia człowieka, którą warto poznać. Jest niedługa( ok.100 stron), szybka, lekka w czytaniu, a potrafi ukazać tak wiele.
Dla niektórych może okazać się także drogowskazem, jakiego szuka.

Moja ocena 8/10
Ocena @iza122:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Mój najlepszy nauczyciel - Od nienawiści do miłości
Mój najlepszy nauczyciel - Od nienawiści do miłości 8 /10
Dr Wayne W. Dyer, Lynn Lauber
Bardzo często mamy problem z przebaczeniem drugiej osobie. Nie potrafimy puścić w niepamięć przeszły...
Komentarze

Pozostałe recenzje

Kolejna książka z serii Magia Życia wydawnictwa Astropsychologicznego niesamowicie przypadła mi do gustu. Tym razem, w porównianiu z powiastką “Malując przyszłość“, mamy do czynienia z czymś bardziej ...

@finkaa @finkaa

Kolejna książka z serii Magia Życia wydawnictwa Astropsychologicznego niesamowicie przypadła mi do gustu. Tym razem, w porównianiu z powiastką “Malując przyszłość“, mamy do czynienia z czymś bardziej ...

@finkaa @finkaa

Inne recenzje @iza122

Książka Księżniczka i tajny agent

Nora Roberts to znana na całym świecie pisarka. Ja osobiście choć obejrzałam wiele filmów, które powstały na podstawie ...

Książka Sadie

Moimi literackimi konikami są romanse i fantastyka, ale czasem gdy jestem już znudzona słodyczą miłosnych historii lub ...

Nowe recenzje

Książka Był sobie pies

Ciągle słyszy się, że tylko my, ludzie, jesteśmy zdolni wcielić się w wiele życiowych ról. Dopasować pod kątem danego w...

Książka Wszystkich świętych

Książka Mirosława Tyc „Wszystkich Świętych", to moim zdaniem dość kontrowersyjna powieść poruszająca temat homoseks...

Książka Znany szum morza

Mam nadzieję, że trzecie pokolenie - Jagoda, córka Gabrieli uniknie odziedziczenia piętna ofiary i choć ona zazna prawd...