Recenzja książki Pozwól się kochać

Pozwól się kochać

@Shayla_reading @Shayla_reading · 2019-11-07
Autor: Abbi Glines
Wydawnictwo: Pascal
Oryginalny tytuł: After the game
Seria: The Field Party

Riley była zmuszona dwa lata temu uciec z miasta. Oskarżyła Rhetta o gwałt. Całe miasto uznało ją za kłamczuchę. Wtedy postanowiła że przeprowadzi się wraz z rodzicami do innego miasta. Sprawa komplikuje się gdy okazuje się że jej babcia jest ciężko chora i trzeba się nią zająć.

Po dwóch latach ciężko jest wrócić do swojego rodzinnego miasta, w którym niekoniecznie jest się mile widzianym. Jednak Riley musiała wrócić i to jeszcze z córeczką. Bryony jest śliczną małą dziewczynką. Całymi dniami chciałaby się bawić w parku. Uwielbia tam spędzać czas.

Riley jest w ostatniej klasie liceum. Uczy się przez internet. Dzięki temu może się zajmować córeczką i chorą babcią. Jej rodzice zarabiają na utrzymanie i pomagają jej. Dziewczyna jednak jest odizolowana od innych, ponieważ ciężko jest jej wybaczyć, że przyjaciele się od niej otwrocili.

Brady jest jedym z najlepszych futbolistów. Walczy z kolegami o mistrzostwo stanowe (chyba bo dokładnie nie pamiętam i nie koge znaleźć). Do pewnego momentu wiedzie idealne życie. Jednak to co widzi pewnego dnia zmienia cały jego pogląd na świat. Nagle wali mu się cały jego świat.

Pewnego dnia na spacerze z Bryony dopada ich burza z deszczem. Dziewczyna zaczyna biec z wózkiem do domu gdy koło niej zatrzymuje się pikap Brady’ego i proponuję jej podwózkę. Riley z początku się nie zgadza jednak po dłuższych namowach godzi się ze względu na córkę. Jednak ukrywa przed chłopakiem fakt, że jest to jej córka.

To co później się wydarzy pomiędzy nimi jest zadziwiające. Wszystko wyjdzie na jaw. Dziewczyna nie spodziewa się, że zyska kogoś dla niej ważnego w tym mieście i że ktoś jej uwierzy w jej wersję. Natomiast Brady zyska w dziewczynie wsparcie i pomoc w każdym momencie kiedy tyko będzie tego potrzebował.

Książka opowiada o akceptacji pomiędzy ludźmi i o podejmowanych decyzjach, które zmieniają w jednym momencie czyjeś życie. Nie każdy ma życie usłane różami jednak stara się dostrzegać w nim jakieś pozytywy i czerpać z nich siłę. Taka była Riley.

Miłego czytania!
Ocena @Shayla_reading:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Książka Pozwól się kochać
Pozwól się kochać
Abbi Glines
{}6.5/10
Cykl: The Field Party, tom 3
Dwa lata temu Riley uciekła z miasta. Oskarżając Rhetta o gwałt, została uznana za kłamczuchę i nie miała innego wyboru niż wyjazd. Teraz wraca razem z córką, żeby pomóc w opiece nad chorą babcią. Je...
Komentarze

Pozostałe recenzje @Shayla_reading

Książka Rabih znaczy wiosna

Autorka: Weronika Tomala Wydawnictwo: Dlaczemu Marta wraz ze swoją przyjaciółką Michasią prowadzą firmę. Jeżdżą...

Książka Najcenniejszy podarunek

Autorka: Klaudia Bianek Wydawnictwo: We Need YA Oliwia – dorosła dziewczyna. Mieszka w rodzinnym domu. Opiekuje...

Nowe recenzje

Książka Piąta Ewangelia

Anna von Seydliz, młoda i dość dobrze sytuowana kobieta, nie może pogodzić się ze śmiercią męża, który zginął w wypadku...

Książka Pułapka Dantego

Pułapka Dantego to thriller historyczny autorstwa współczesnego francuskiego pisarza. Akcja utworu rozgrywa się w osiem...

Książka Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz

Bardzo lubię powieści obyczajowe, które pozwalają mi przenieść się w odległy zakątek świata i poznać kulturę inną niż e...

{}