Recenzja książki Plemiona. Tom 1. Wojna bogów

Przygoda w świecie słowiańskich mitów

AL
@alien125 · 2019-05-13 18:55:17
Na sam początek przygody z lekturą "Plemiona" zostajemy wrzuceni w wir walki pradawnych słowiańskich bogów, a chwilę później przeskakujemy do świata zwyczajnych polskich dzieciaków uczących się w szkole podstawowej. 
Historia rozpoczyna się w czasie  wycieczki do Biskupina, podczas której, w wyniku dziwnego zdarzenia, trójka rodzeństwa cofa się w czasie i ląduje w słowiańskiej Polsce. Każdy z nich trafia w nieco inne rejony i pakuje się w inne tarapaty. Chwilami bywa naprawdę niebezpiecznie, jednak wszystkie wydarzenia prowadzą bohaterów w jedno miejsce, w kierunku jednej ważnej, wspólnej misji.

Główni bohaterowie to typowe współczesne dzieciaki przyklejone na codzień do smartfonów i konsoli, które niespodziewanie muszą poradzić sobie w świecie, który takiej techniki nawet sobie nie wyobraża.

Książka jest napisana bardzo dobrze. 
Akcja jest dynamiczna przez co płynnie i szybko się ją czyta. Dialogi są ciekawe i autentyczne, zapisane w taki sposób, w jaki rozmawia ze sobą dzisiejsza młodzież. Sam pomysł jest bardzo interesujący i myślę, że cała opowieść spodoba się nie tylko fanom fantastyki, historii, mitologii i wierzeń słowiańskich, a miłośnikom wszelkiej literatury przygodowej. 
"Wojna Bogów" kończy się w zaskakujący sposób tak, że bez namysłu chce się czytać dalej. 
Myślę, że "Plemiona" to cykl skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 10-15lat, ale starszym czytelnikom też przypadnie do gustu. 
Ocena @alien125:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Plemiona. Tom 1. Wojna bogów
Plemiona. Tom 1. Wojna bogów 9.4 /10
Łukasz Radecki
Trójka rodzeństwa przenosi się w czasie o półtora tysiąca lat do słowiańskiej Polski. Gromowładny Pe...
Komentarze

Inne recenzje @alien125

Książka Polskie księżniczki

Pięknie ilustrowana przez Macieja Plamowskiego, króciutka książeczka autorstwa Anny Jurczyńskiej to propozycja idealna ...

Książka Peety. Pies, który uratował mi życie

Eric, kiedyś zupełnie zwyczajny chłopak, dziś otyły i nieszczęśliwy mężczyzna po pięćdziesiątce, który nienawidzi tego ...

Nowe recenzje

Książka Cari Mora

Powiem od razu, żeby oszczędzić czas innych: "Cari Mora" Thomasa Harrisa to bardzo zła książka. Teraz rozwinę i ...

Książka Jeszcze będziemy szczęśliwi

"Rzeczy ważne trzeba pojmować i codziennie wkładać trud, by ich nie zapomnieć." O literaturze młodzieżowej powiedzia...

@esclavo @esclavo
Książka Nadzieja

Kiedyś zapytałam czytaczy, pod jednym z instagramowych zdjęć o panią Katarzynę Michalak i jej twórczość. Ot tak z cieka...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się