Recenzja książki Trzej Muszkieterowie

Recenzja książki "Trzej muszkieterowie" - Alexandre Dumas

@Dariaaa@Dariaaa · 2014-06-20
„Trzej muszkieterowie” autorstwa Alexandre Dumas to klasyka gatunku, która jest obowiązkową lekturą każdego pożeracza książek! XVII-wieczna Francja, nietuzinkowi bohaterowie, intrygi i zwroty akcji to wszystko, a nawet więcej czego można oczekiwać po pozycji tak wybitnego pisarza.
Podczas lektury warto skupić się nie tylko na samej fabule, ale także na uczuciach i rozdarciach wewnętrznych głównych bohaterów.
Atos, jako pan wywodzący się z wielkiego rodu, szlachetny i zawsze dumny. Portos niegrzeszący inteligencją, za to władający ogromną siłą, której mógłby pozazdrościć niejeden muszkieter. Aramis – przebiegły poeta, marzący o zostaniu księdzem; w głębi duszy wielki romantyk i flirciarz. Wreszcie D'Artagnan, mieszczanin, najmłodszy z całej czwórki, odznaczający się nieprzeciętnym sprytem i odwagą.
Te tak różne od siebie postacie pokazują czytelnikom jak ważna w życiu jest przyjaźń . Mówiąc o postaciach, nie można zapomnieć o innych fascynujących bohaterach powieści. Przede wszystkim, za bardzo udany uważam wątek rozgrywający się między Anna Austriaczką i księciem Buckinghamem. Według mnie zostało to przedstawione bardzo realistycznie, a czytało się naprawdę lekko i przyjemnie. Postać kardynała Armanda Richelieu wprowadziła bardzo wiele ciekawych sytuacji. Dzięki niemu można odróżnić, kto jest prawdziwą głową kościoła. Aż wreszcie Milady. Jej postać wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony podziwiałam jej przebiegłość i bystrość umysłu, z drugiej gardziłam jej próżnością i egoizmem. Mimo że bohaterka mnie fascynowała to ostatecznie odbieram ją bardzo negatywnie.
Według mnie, najbardziej godną zainteresowania postacią okazał się Atos. Tak szlachetna osoba, przemawiająca z wielką mądrością musi wzbudzić ciekawość w czytelniku.
„Trzej muszkieterowie” to zawarcie w sobie najważniejszych cech powieści płaszcza i szpady. Podobało mi się, że Dumas potrafił połączyć wątki przygodowe, romansu, chwilami nawet thrillera, a zarazem przekazać zajmujące fakty historyczne. Po raz kolejny, powtarzam, że książka naprawdę jest warta poświęcenia kilku godzin. W końcu nie bez powodu znalazła się wśród stu najlepszych książek według listy BBC ! Polecam gorąco !!!
Ocena: 9/10
Ocena @Dariaaa:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Data przeczytania: 2014-05-20
Książka Trzej Muszkieterowie
37 wydań
Trzej Muszkieterowie
Alexandre Dumas
{}8.6/10
"Czterej młodzi ludzie stali się nierozłączni. Dartagnan, który jako przybysz z prowincji nie miał żadnych przyzwyczajeń, przejął natychmiast obyczaje swoich przyjaciół. Dartagnan, choć nie był muszki...
Komentarze

Pozostałe recenzje @Dariaaa

Książka Księżniczka z lodu

Po przeczytaniu trylogii „Millennium” stałam się wielką fanką skandynawskich kryminałów, więc z chęcią sięgnęłam po...

Książka Dopóki mamy twarze

Autor powieści, Clive Staples Lewis większości kojarzy się zapewne z serią książek fantasy – „Opowieści z Narnii”. ...

Nowe recenzje

Książka Pogodzeni z mrokiem

„Pogodzeni z mrokiem” to siódma odsłona Katów Hadesa Tillie Cole. I od niej właśnie zaczyna się moja miłość do tych ksi...

Książka Netflix. To się nigdy nie uda

@Obrazek Nie każda osoba, która osiągnęła sukces na międzynarodową skalę, chce podzielić się swoim tajnym przepisem....

Książka Gra

Jeśli lubicie film „Szkoła uwodzenia” to ta książka zdecydowanie przypadnie Wam do gustu! Intrygi, kłamstwa i szantaże....

nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe