Recenzja książki Nerve

Recenzja

Autor: @eklercia ·1 minuta
2020-07-13 Skomentuj Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!
Książkę "Nerve" postanowiłam przeczytać po tym obejrzałam film. Niestety stało się to czego się obawiałam. Film zepsuł mi opinie o książce.

W trakcie czytania nie dość, że znalazłam bardzo duże zmiany w filmie w porównaniu z książką, to jeszcze samo czytanie jej nie sprawiło mi przyjemności.

Nie wiem czy było to spowodowane układem wydarzeń czy samym tekstem. Najbardziej jednak zaskakujące było dla mnie zakończenie w książce. Znacznie różniło się od tego w filmie co bardzo mi się podobało. Znaczy samo zakończenie moim zdaniem lepsze (dużo, dużo lepsze) jest w filmie, jednak było to dla mnie coś nowego.

Książka opowiada o historii dziewczyny, która postanowiła zagrać w popularną grę internetową gdzie za wykonywanie zadań i uznanie widzów dostaje nagrody. Tak poznaje przystojnego chłopaka razem z którym będą musieli wykonywać przeróżne zadania aby dostać się do finału.

Jest to dobra książka na to aby pokazać młodzieży do czego mogą doprowadzić gry, które oferują nam mnóstwo wygranych oraz wymyślają zadania do zrealizowania w życiu realnym. Wspaniała przestroga, która powinna dać do myślenia tym, którzy mają porblem z odróżnieniem rzeczywistości od świata wirtualnego. Nie zawsze to co widzimy w internecie jest prawdą.

Tego typu zabawa kojarzy mi się z popularną grą, która miała miejsce w Polsce a nazywała się niebieski wieloryb. Ta gra była równie niebezpieczna jak ta, w którą grają bohaterowie naszej książki.

Mimo wszystko książkę czytało mi się bardzo ciężko. Być może jest to spowodowane czcionką, a być może to winna tego, że wcześniej obejrzałam film.

Polecam jednak aby starsi czytelnicy jak i ci w wieku od 14+ sięgnęli po tę lekturę. Sama kiedyś miałam porblem z oderwaniem się od fikcyjnego świata gier internetowych, a zarówno książka jak i film wpłynęły na moją zmianę związaną z grami. Zdecydowanie gry planszowe z znajomymi dają dużo więcej radości. Trzymajcie się razem z naszymi wspaniałymi i dzielnymi bohaterami i nie dajcie się, tak jak oni wciągnąć do gry "Nerve".

Moja ocena:

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Nerve
Nerve
Jeanne Ryan
6.7/10
Uczennica ostatniej klasy liceum dołącza do internetowej gry „Nerve”. Wkrótce odkrywa, że każdy jej ruch jest manipulowany przez anonimowych „obserwatorów”.
Komentarze
Nerve
Nerve
Jeanne Ryan
6.7/10
Uczennica ostatniej klasy liceum dołącza do internetowej gry „Nerve”. Wkrótce odkrywa, że każdy jej ruch jest manipulowany przez anonimowych „obserwatorów”.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

Wysyłam wiadomość i odkładam komórkę. Nie zamierzam do niej zaglądać do jutra rana, o ile uda mi się wytrzymać. Moja nauczycielka (...) nazywa mnie przeciwniczką postępu technologicznego. Dla mnie to...

@migaczynka @migaczynka

Być może trochę mnie poniosło, ponieważ nawet nie czytałam opisu książki, a kupiłam ją tylko i wyłącznie ze względu na okładkę, która przyciągnęła mój wzrok. Nie dość, że jest bardzo ładna kolorystyc...

@pollyann_20 @pollyann_20

Pozostałe recenzje @eklercia

Opowieści z Narnii - wydanie dwutomowe
Recenzja

Pierwszy raz styczność z Opowieściami z Narnii miałam jeszcze w podstawówce gdzie część "Lew, Czarownica i Stara Szafa" była moja lektura obowiązkowa. Pamiętam też, że w...

Recenzja książki Opowieści z Narnii - wydanie dwutomowe
Hobbit czyli tam i z powrotem
Recenzja

"Hobbit czyli tam i z powrotem" to powieść fantastyczno-przygodowa wydana w 1937 roku przez J.R.R. Tolkien'a. Opowiada o grupie składającej się z krasnoludów, czarodziej...

Recenzja książki Hobbit czyli tam i z powrotem

Nowe recenzje

Mściwy. 50 stanów świadomości
Mściwy
@papierowa_k...:

Romans Alexandra i Beth kwitnie, a Beth cieszy się spokojnym życiem u boku ukochanego. W Nowym Jorku wie, czego może si...

Recenzja książki Mściwy. 50 stanów świadomości
Detektyw i złodziejka
Recenzja
@paulinagras...:

🎁Recenzja🎁 Premiera 14.11.2022 "Detektyw i złodziejka " - MELISA BEL Uparta i stanowcza złodziejka postanawia wykorz...

Recenzja książki Detektyw i złodziejka
Dotyk Mazur. Pożegnanie
"Dotyk Mazur", Małgorzata Manelska
@kasienkaj7:

"Cieszę się najbardziej z tego, że zobaczę ten wielki świat, do którego tak bardzo tęskniłam." II część "Dotyku Mazur"...

Recenzja książki Dotyk Mazur. Pożegnanie
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl