Recenzja książki Ślub

Ślub

@mrsbookbook@mrsbookbook · 2019-09-25
Małżeństwo w średnim wieku popada w rutynę. On jest prawnikiem, który niemalże ciągle jest w pracy. Jak nie w biurze to w domu zamknięty w gabinecie. Ona kiedyś była nauczycielką jednak swoją pracę poświęciła dla wychowania dzieci. Teraz, gdy dzieci są dorosłe i wyprowadziły się z domu, zajmuje się domem.

Pewnego dnia Wilson robi coś, co powoduje, iż ich małżeństwo wisi na włosku. To, że zapomina o 29 rocznicy ślubu, sprawia ogromy ból żonie. Wtedy on zauważa, że z dnia na dzień odsuwają się od siebie. Nie potrafią już ze sobą rozmawiać, brak im tematów do rozmów.
Wilson nie wie jak to naprawić. Prosi o radę ojca Jane . Noah to wzór do naśladowania w dziedzinie okazywania miłości kobiecie.
Wilson każdego dnia stara się przybliżyć do żony. Jednak nie zawsze mu się to udaje. Postanawia zrobić niespodziankę z okazji 30 rocznicy ślubu. W tajemnicy przed żoną zamawia kilka prezentów, które przychodzą na adres pracy.

Pewnego ranka odwiedza ich córka i oznajmia, iż chciałaby wziąć ślub za dwa tygodnie, czyli w 30 rocznice ślubu rodziców.
Czy to pokrzyżuje plany Wilsona?
Czy Wilson z żoną odnajdą wspólna drogę?
I czy da się zorganizować ślub i wesele w przeciągu dwóch tygodni?

Piękna historia o miłości. Niby brzmi to tak banalnie a jednak tak nie jest. Małżeństwo dwóch osób w średnim wieku, wydawać by się mogło, że po tylu latach małżeństwa znają siebie na wylot. A jednak on nie wie jak sprawić by ona znów go pokochała.
Historia można powiedzieć, że jest drugą częścią książki „Pamiętnik”. Przedstawia losy córki Allie i Noah oraz ich zięcia.
Książka bardzo piękna, jednak trochę ciężej mi się ją czytało niż inne historie tego autora.  Jednak w połowie książki szło już zdecydowanie lepiej.
Uwielbiam książki Nicholasa Sparksa i musiałam ją przeczytać, może nie jest tak rewelacyjna jak wspomniany wcześniej „Pamiętnik”, jednak ma coś w sobie.

Ocena @mrsbookbook:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Data przeczytania: 2019-09-04
Książka Ślub
10 wydań
Ślub
Nicholas Sparks
{}7.9/10
Wilson Lewis, wzięty, dobrze prosperujący prawnik, ma siebie za przykładnego męża i ojca. Nie może zrozumieć, dlaczego stosunki z dziećmi układają mu sie coraz gorzej - aż do chwili, gdy zapomina o dw...
Komentarze

Zobacz także

Nicholas Sparks "Ślub". Historia Wilsona, zięcia Allie i Noaha ("Pamiętnik"), który zapomina o 29 rocznicy ślubu. Tym samym zaczyna wątpić w miłość swojej żony. Opowieść, która krok po kroku pokazu...

Wybierając książki z biblioteki często korzystam z wcześniej przygotowanej listy pozycji, jakie chciałabym przeczytać. Ale czasami jest tak, że mój wypad w to magiczne miejsce jest zupełnie spontanic...

Pozostałe recenzje @mrsbookbook

Książka Człowiek, a nie człowiek

Tytuł: „Człowiek a nie człowiek” Autor: Andrzej Duda Wydawnictwo: WasPos Data wydania: 29 kwietnia 2020 Ilość str...

Książka Papierowy mag

Tytuł: „Papierowy Mag” Autor: Charlie N. Holmberg Cykl: Mag (tom 1) Wydawnictwo: Kobiece Young Data wydania: 3 cz...

Nowe recenzje

Książka Ocean uczuć Tom 1

Ocean uczuć-to chaos uczuć w życiu głównych bohaterek. Poznajemy tutaj historię Anny i je matki Jadwigi. Obie kobiety ...

Książka Tajemnice Pielęgniarek. Fakty i uprzedzenia

Książka pod tytułem "Tajemnice Pielęgniarek. Fakty i uprzedzenia" Wpadła w moje ręce na promocji książek w popularnym s...

Książka Chłopiec z latawcem

"Chłopiec z latawcem" to piękna historia o uniwersalnych wartościach: przyjaźni, wierności, prawdzie. To co sprawia że ...

nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}