Recenzja książki Gruzińskie wino

"Smak wina, który pozostaje na dłużej"

@kamaczyta90@kamaczyta90 · 2020-05-22
Już jakiś czas temu odbyła się premiera debiutanckiej powieści o jakże pięknej, przyciągającej wzrok okładce i ciekawym tytule. "Gruzińskie wino" autorki Anny Pilip zachwyca i intryguje. Macie na nie ochotę?

O wyjeździe do Gruzji myślałam już od dawna, a po przeczytaniu tej książki zachorowałam na ten kraj jeszcze bardziej. Kuszą mnie widoki, przyjaźni ludzie, jedzenie, wino i te kilkudniowe imprezy. Macie takie miejsce, do którego pragniecie się udać jak tylko będzie można dalej podróżować?
___
Ana jest rozwódką i matką dwóch cudownych dziewczynek. Pewnego dnia dostaje propozycję wyjazdu służbowego do Gruzji, kraju, który uwielbia nad życie i do którego często do wraca. Chwilowe opory szybko mijają, kiedy kobieta uświadamia sobie, że uda jej się wyskoczyć na chwilę do przyjaciółki i może trochę pozwiedzać.

Wyjazd ten okazuje się dla niej niestety bardzo pechowy. W skutek zatrucia Ana ląduje w szpitalu, gdzie czeka ją nieco dłuższy pobyt. W tych kiepskich okolicznościach poznaje jednak dwóch przystojnych mężczyzn, dwóch lekarzy Timara i Giorgiego. Obaj panowie sprawiają, że serce kobiety budzi się po długim letargu, obaj mają też swoją trudną przeszłość, ciężkie przeżycia i tajemnice. Na którego z nich zdecyduje się serce bohaterki?
___
"Gruzińskie wino" to słodko - gorzka powieść obyczajowa, którą jak na debiut czyta się bardzo dobrze. Książka wypełniona jest smakami, zapachami i aromatami Gruzji, widać, że autorka kocha ten kraj i chce tę miłość przekazać czytelnikowi. Bardzo mi się to podobało, jak również opis gruzińskich mężczyzn, ponieważ czytałam gdzieś wcześniej, że są bardzo porywczy, ale też mocno namiętni.
I w tej książce wszystko to się znalazlo, było porywczo, namiętnie, intrygująco, ciekawie, ale też momentami smutno i przejmująco. Autorka w umiejętny sposób potrafi wciągnąć czytelnika w klimat swojej powieści.
Jakieś małe niedociągnięcia by się znalazły, ale nie zamierzam się czepiać, ponieważ jak na pierwszą książkę na prawdę było bardzo dobrze.

Gratuluję autorce debiutu i chętnie przeczytam też kolejne jej książki.

Ocena @kamaczyta90:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Data przeczytania: 2020-05-09
Książka Gruzińskie wino
Gruzińskie wino
Anna Pilip
{}6.3/10
Miłosne rozterki, górskie widoki, zapach kolendry… Czy da się pogodzić codzienność z pragnieniami? Kiedy Ana, trzydziestoletnia rozwódka, niespodziewanie dostaje propozycję wyjazdu służbowego do Tbil...
Komentarze

Pozostałe recenzje @kamaczyta90

Książka Dom Beaty

Uwielbiam Bieszczady całym sercem. Odkąd tylko zobaczyłam zapowiedź tej książki bardzo chciałam ją przeczytać. "Dom Bea...

Nowe recenzje

Książka Pensjonat na wrzosowisku

Na wrzosowisko! Nie w Bieszczady, ale na Wichrowe Wzgórza, romantyczne i tajemnicze. Jaka jest najlepsza pora na pi...

Książka Chłopcy, których kochano za mocno

Kazimierz Kyrcz Jr zapowiada premierę „Kobiet, które nienawidzą”, a ja wspominam styczeń tego roku, Kraków i moment, w ...

Książka Al Hakima

Jakże mam opowiedzieć o tej książce, o której przeczytałam tyle dobrego? Należy ona do tych książek, które nazywam magi...

{}