Recenzja książki Speculo

Speculo

Autor: @Anna30 ·2 minuty
2021-06-02 4 komentarze 11 Polubień
Ucieszyłam się, że mogłam ponownie zapoznać się z twórczością autorstwa Tomasza Sobanii, który zadebiutował w 2015 roku pierwszą napisaną książką pt. '' Speculo'' z gatunku literatury fantasy.

Miałam najpierw możliwość przeczytania jego wydanej drugiej książkowej publikacji pt. '' Nowy świt'', a ona na tyle ujęła mnie specyficzną charyzmą, którą polubiłam za to, że mogłam wciągnąć się w wir przygód głównego bohatera.

Spodobało mi się to wówczas w młodym autorze, że ma umiejętność do tworzenia ciekawych wątków występujących u młodych bohaterów poczucie humoru, przyjaźń i z łatwością można przenieść się do ich świata.

Doświadczyłam miłego dla mnie w odbiorze zaszczytu poznania osobiście autora książki, który okazał, się w trakcie trwania spotkania był sympatyczny, kulturalny odpowiadając na każde zadawane przez czytelników pytania dotyczące, jak powstawała książka, co spowodowało, że chciał ją napisać, a co najważniejsze cechuje go podejmowanie wyzwań aktywizujących jego zainteresowania.

Ceni sobie bardzo zdanie rodziny, przyjaciół, udzielane wskazówki od nowo poznanych Czytelników oraz ludzi, którzy tak, jak on chętnie lubiących o swoich pasjach.

Tym razem miałam okazję odkryć tajemnicę pióra, która ukrywa się pod skorupą autora Tomasza Sobanii, który podjął, się napisania swojej pierwszej autorskiej książki mogąc i chcąc zmienić coś w jego prywatnym życiu, aby świat widziany z jego udziałem wrażliwego oka był wykreowany przez niego w opisach ciekawych losach młodych i walczących bohaterów.

Zastanawiało, mnie w trakcie czytania czym kierował się Tomasz, nadając tajemniczy książce tytuł, skąd czerpał pomysły na rozwinięcie w rozdziałach wątków, czy nadał cechy swojego charakteru bohaterom, ile czasu zajęło mu pisanie rozdziałów i czy nie przeszkadzało mu pisanie w zdobywaniu bieżącej wiedzy na etapie edukacji szkolnej?

Tomasz Sobania dla wielu młodych ludzi powinien stanowić przykład, że nie poddaje się on w życiu pomimo tego, że są do pokonania ciężkie przeszkody, aby uzyskać określony cel, do którego się podąża, podejmując i dokonując, uwzględniając wspływ pozytywnych i negatywnych założeń obejmujących losy bohaterów i ich decyzje, od których wiele zależy, w sytuacji, gdzie muzą podjąć ryzyko i wykazaniem się bycia odważnym.

Chciałam podkreślić to, że autor ujął, mnie pozytywnie opisem występujących codziennych relacji pomiędzy Danielem, a jego rodzicami i przyjaciółmi.

Posiadane u głównego bohatera Daniela cechy pozytywne mocnej ikry, którą on w sobie ma, są one idealnym połączeniem emocji związanych ze sportem oraz indywidualnej zewnętrznej i wewnętrznej walki, którą przeżywa wraz z przeciwnościami na samym początku tego, co jest jeszcze przed nim.

Książka ta z gatunku literatury fantasy składa się z osiemnastu rozdziałów napisanych przez autora językiem zrozumiałym.

Na szczególne zwrócenie uwagi zasługuje okładka książki, która mi się spodobała, a przy okazji idealnie dodaje elementarnego estetycznego kolorytu i wyglądu.

Książkę tę czytało mi się bardzo dobrze.

Polecam przeczytać tę książkę.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2021-06-02

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Speculo
Speculo
Tomasz Sobania
10/10
Daniel jest bardzo ambitnym młodzieńcem – rozwija się i nie pozwala, by czas przelatywał mu między palcami. Jego plany na przyszłość zupełnie nie dotyczą tego, z czym stykają się jego rówieśnicy – nie...
Komentarze
@Anna30
@Anna30 · ponad rok temu
Cieszę się z tego względu, że ja czytałam tę książkę dwa razy.
Dzięki Tomkowi również rozpoczęłam powracać do literatury z gatunku fantasy, a w tym polubiłam twórczość Wandy Siubieli.
× 1
@Possi
@Possi · ponad rok temu
Właśnie kończęCzarnoksiężnika z ArchipelaguUrsuli LeGuin, tak w temacie fantasy.
× 1
@Possi
@Possi · ponad rok temu
Chętnie przeczytam
× 1
@LetMeRead
@LetMeRead · ponad rok temu
Książka ta z gatunku literatury fantasy składa się z osiemnastu rozdziałów napisanych przez autora językiem zrozumiałym.
Tak, to ważne, żeby autorzy (wszyscy, nie tylko autorzy książek) pisali językiem zrozumiałym. Inaczej człowiek nie wie, co czyta.
@Anna30
@Anna30 · ponad rok temu
Czarnoksiężnik z Archipelagu z tego, co widzę zapowiada się godnie.
Speculo
Speculo
Tomasz Sobania
10/10
Daniel jest bardzo ambitnym młodzieńcem – rozwija się i nie pozwala, by czas przelatywał mu między palcami. Jego plany na przyszłość zupełnie nie dotyczą tego, z czym stykają się jego rówieśnicy – nie...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Pozostałe recenzje @Anna30

Magia porwania
Magia porwania

Rozpoczynając czytanie książki z gatunku literatury dla młodzieży pt. ''Magia porwania'' autorstwa Pani Magdaleny Madoń nie sądziłam, że opisywane losy głównej bohaterki...

Recenzja książki Magia porwania
Odkrywanie mindfulness
Odkrywanie mindfulness. Szczerze o medytacji uważności

Zanim rozpoczęłam czytać książkę pt. ''Odkrywanie mindfulness. Szczerze o medytacji uważności'' zaczerpnęłam informacji o jej autorkach: Pani Katarzynie Kędzierskiej, Ma...

Recenzja książki Odkrywanie mindfulness

Nowe recenzje

Siostra wirtuoza
"Siostra wirtuoza"
@tatiaszaale...:

„Ja nie mogłam nic. Byłam kobietą, czyż to nie wystarczy, by nie móc?” Przenosimy się w czasie, do schyłku XIX wiek...

Recenzja książki Siostra wirtuoza
Opowiem Ci bajkę...
Opowiem Ci bajkę...
@Czytajka93:

Dziś przedstawiam antologię @grupaliterackarevival pt. "Opowiem Ci bajkę...". Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @book...

Recenzja książki Opowiem Ci bajkę...
Sobie pisani
Magiczna Praga
@k.kolpacz:

Marta jest właścicielką biura podróży w Pradze. Jej ukochany Hubert prowadzi filię tego biura w Gdańsku. Żyją osobno on...

Recenzja książki Sobie pisani
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl