Recenzja książki Cynamon, chłopaki i ja

Super powieść młodzieżowa

AL
@alien125 · 2019-05-14 11:59:01
 Victoria King to zwyczajna piętnastolatka z typowymi problemami wieku dorastania. Mieszka wraz z mamą i dziadkami w malowniczym pensjonacie który wspólnie prowadzą. Ma prawdziwą przyjaciółkę od serca- Pauline, przeżywa typowo szkolne rozterki oraz zakochuje się pierwszy raz.

Oprócz zwyczajnych problemów zwyczajnej nastolatki ma pewien nietypowy sekret- gdy tylko poczuje zapach cynamonu na kilka chwil przenosi się do innego świata.

O cynamonowej przypadłości wie tylko Pauline, jednak sprawy komplikują się, ponieważ przeskoki zaczynają trwać coraz dłużej i kiedy Victoria pojawia się po drugiej stronie jako swoje drugie ja- czyli Tori, Tori pojawia się w tym świecie i obie próbują wpływać na swoją rzeczywistość.

Cała historia pełna jest barwnych postaci. Mamy dziwną ciotkę singielkę, przystojnego burmistrza, grupę nastolatków o różnych charakterach oraz rodziców Vicky (o których mam nadzieję dowiemy się nieco więcej w kolejnych tomach). Całość świetnie się czyta, akcja jest dynamiczna, fabuła nieskomplikowana a dialogi zabawne, utrzymane w stylu pasującym do języka młodzieży. Głównym problemem jest pierwsza miłość więc jest to książka adresowana do czytelnika w wieku 10-16lat. 
Dla mnie ogromnym atutem jest oprawa graficzna i choć staram się nie oceniać książki po okładce to tutaj nie da się o tym nie wspomnieć. Okładka jest przepiękna i jednocześnie bardzo prosta, wyrysowana tylko trzema kolorami. Twarda oprawa plus nietypowa przezroczysta obwoluta prezentują się cudownie i krzyczą z daleka aby sięgnąć po tę książkę. 
Ocena @alien125:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Cynamon, chłopaki i ja
Cynamon, chłopaki i ja 9.3 /10
Dagmar Bach
Witajcie w zakręconym multiwersum Victorii King! Piętnastoletnia Vicky ma pewną kłopotliwą przypad...
Komentarze

Pozostałe recenzje

Wydawnictwo ma ewidentnie nosa do świetnych książek młodzieżowych. Powieści Kerstin Gier na pewno większość książkoholików kojarzy, a teraz czas byśmy poznali Dagmar Bach i jej serię o Cynamonie. Kto...

@esclavo @esclavo

Inne recenzje @alien125

Książka Polskie księżniczki

Pięknie ilustrowana przez Macieja Plamowskiego, króciutka książeczka autorstwa Anny Jurczyńskiej to propozycja idealna ...

Książka Peety. Pies, który uratował mi życie

Eric, kiedyś zupełnie zwyczajny chłopak, dziś otyły i nieszczęśliwy mężczyzna po pięćdziesiątce, który nienawidzi tego ...

Nowe recenzje

Książka Cari Mora

Powiem od razu, żeby oszczędzić czas innych: "Cari Mora" Thomasa Harrisa to bardzo zła książka. Teraz rozwinę i ...

Książka Jeszcze będziemy szczęśliwi

"Rzeczy ważne trzeba pojmować i codziennie wkładać trud, by ich nie zapomnieć." O literaturze młodzieżowej powiedzia...

@esclavo @esclavo
Książka Nadzieja

Kiedyś zapytałam czytaczy, pod jednym z instagramowych zdjęć o panią Katarzynę Michalak i jej twórczość. Ot tak z cieka...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się