Recenzja książki Dziecko księżyca

Trudna decyzja...

@iza122 @iza122 · 2013-04-11

"Dziecko księżyca" to kolejna część należąca do serii - Wampir do wynajęcia.
Samantha Moon musi podjąć bardzo trudną decyzję. Jej siedmioletniemu synowi pozostało zaledwie kilkanaście godzin życia. Samantha jako matka, nie może pogodzić się z tym faktem. Ma dwa wyjścia, albo pozwoli wypełnić się przeznaczeniu, albo przemieni syna w wampira i tym sposobem uratuje swoje dziecko.
Którą drogę wybierze? Ile będzie kosztował ją wybór?


Samantha jest nietypową bohaterką. Jest detektywem, wampirem, ale dopiero od kilku lat, jest także matką, dla której życie dziecka jest ważniejsze od wszystkiego. Wybór bohaterki nie jest zaskoczeniem, aczkolwiek każda decyzja niesie za sobą konsekwencje.
Książka pomimo gatunku fantasty, porusza ważny temat. Pokazuje do czego zdolna jest matka, aby ocalić dziecko.

Czytanie jest bardzo szybkie, w dużej mierze zasługą jest prosty styl i język autora. Rozdziały są krótkie. Autor głównie skupił się na akcji, wydarzeniach, a w mniejszej części na opisach. Wydarzenia na ogół nie są pożyczone od innych autorów. Zarówno bohaterowie jak i zdarzenia mają swój indywidualny wydźwięk.

Podczas czytania niestety nie czułam bohaterki. Zastosowana narracja powinna pozwolić mi wczuć się w rolę Samanthy, ale jakoś mi to nie wyszło. Także jako mama powinnam w mocniej odczuwać emocje, ale opisane wydarzenia jakoś nie wzbudziły oczekiwanego efektu.
Zabrakło mi więzi jaka powinna powstać pomiędzy bohaterką, a czytelnikiem, odczuć związanych relacją matka-chore dziecko, zabrakło mi determinacji bohaterki.
Obrany temat jest trudny do opisania i jednak twórcy historii nie całkiem to wyszło.

Dużym plusem powieści jest świeży, a zarazem pierwotny obraz wampirów, jednak jest to za mało, aby zachwycić czytelnika.
Budzi się ciekawość i chęć poznania dalszych losów, ale nie są one nazbyt mocne.
Po odłożeniu książki, nie ma się zbytniej potrzeby do niej wracać.

Książkę ratuje ostatni etap wydarzeń czyli zakończenie. Wówczas akcja nabiera tempa, zaczyna się coś ruszać w historii. Ma się zapał do jej dokończenia. I dzięki zakończeniu moja ocena nie jest tak niska jak zamierzałam dać w połowie książki.

Nie jest to powieść wielkich kategorii, nie powala także na kolana. Sięgając po książkę oczekiwałam czegoś mocnego, jednak nie dostałam tego. Książka nie wywarła niestety na mnie mocnego wrażenia.
Nie wiem czy mam ją polecać czy odradzać. Tak jak każda książka ma swoje wzloty i upadki, ale dla mnie miała więcej upadków.
Ocena @iza122:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{}
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Dziecko księżyca
Dziecko księżyca 5 /10
J.R. Rain
KSIĄŻKA Z SERII WAMPIR DO WYNAJĘCIA Kim jest Luna? Matką, żoną, prywatnym detektywem - oraz wampirem...
Komentarze

Inne recenzje @iza122

Książka Książę i artystka

Jakiś czas temu miałam okazję przeczytać książkę "Księżniczka i tajny agent" lekka i niezobowiązująca lektura, ale właś...

Książka Odzyskane uczucia

Swoją przygodę z twórczością Diany Palmer zaczęłam na wiosnę. Pierwszą powieścią jaką miałam okazję przeczytać było "Se...

Nowe recenzje

Książka Conan Barbarzyńca

Dla Conana straciłam głowę jeszcze jako nieopierzony podlotek. Robert E. Howard stał się dla mnie synonimem heroic-fant...

Książka Matki i córki

Jestem na nie i czuję się oszukana, ponieważ opis książki znowu świadczył co innego, a wnętrze było całkiem inne. Książ...

Książka Adwokat diabła

Andrew Neiderman "Adwokat Diabła" Richard Jaffee - Adwokat z firmy John Milton i wspólnicy, po wygranej, kolejnej wygr...

@emmeneea @emmeneea