Recenzja książki A New History of Life

Uczta dla ucha

Autor: @Orestea ·{}1 minuta
{} 2019-11-28 {} Skomentuj {} 1 Polubienie
Wow. "A New History of Life" 
Ależ się tego słuchało! 

Ale początek nie był łatwy, ponieważ prof. Stuart Sutherland, pracujący obecnie na University of British Columbia, mówi z bardzo mocnym akcentem z północy Anglii. Mówi w dodatku spokojnym i cichym głosem. 
Słucham audiobooków godzinami, głównie właśnie profesorów, specjalistów z różnych dziedzin wiedzy. Muszę powiedzieć jedno, nie pomyslałam, że historycy są tak ekspansywni i że mówią tak mocnymi głosami. 
 
Prof. Sutherland mówi cicho, ale to, co mówi i jak opowiada, jest niesamowite. 
W "A New History of Life" słuchacz jest prowadzony za rękę przez wszystkie etapy rozwoju życia na Ziemi, od początkowych, aż po nas, Homo Sapiens. 
Autor nie skupia się na dinozaurach, nie koncentruje swojej uwagi jedynie na gatunkach żyjących i ewoluujących na powierzchni lądów. Odkrywa dla nas środowiska wodne, z ich fascynującą fauną, pokazuje jak zwierzęta podbijały powietrze. Pokazuje także ewolucję roślin, co nie jest wcale takie częste. 
 
Prof. Stuart Sutherland opowiada ze swadą, profesjonalizmem i z tym angielskim numerem, który tak sobie cenię. Jest dowcipny, ale nie stara się wkładać "heheszek" w treść. Posługuje się ironią, często autoironią i subtelnymi poczuciem humoru, które bawi, a nie odciąga uwagi od treści wykładów. 
 
W "A New History of Life" dostajemy obraz największych wymierań oraz ich prawdopodobne przyczyny, widzimy, jak życie się zmieniało, jak opustoszałe po katastrofalnych wydarzeniach obszary zasiedlały nowe gatunki, jak radiacje powodowały, że niegdyś niewiele znaczące gałązki drzewa ewolucji rosły i stawały się dominujące. 
By znowu poddać się wymieraniu. 
 
Kapitalna książka, którą słucha się tak, że kiedy przychodzi ostatni, 36ty wykład, słuchacz pyta: "ale jak, to już koniec?" 
 
Z "A New History of Life" poznałam najnowsze naukowe poglądy na powstanie i ewolucję życia. Warto było skupiać się przez prawie osiemnaście godzin na tak ciekawej i ciekawie opowiedzianej przygodzie.

Moja ocena:

{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}
A New History of Life
A New History of Life
Stuart Sutherland
{}10/10
The story of our world and the different living things that have populated it is an amazing epic with millions of species, exotic settings, planet-wide cataclysms, and surprising plot twists. The...
Komentarze
A New History of Life
A New History of Life
Stuart Sutherland
{}10/10
The story of our world and the different living things that have populated it is an amazing epic with millions of species, exotic settings, planet-wide cataclysms, and surprising plot twists. The...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Pozostałe recenzje @Orestea

Miraże natury i architektury
„Miraże natury i architektury. Prace naukowe dedykowane profesorowi Tadeuszowi Bernatowiczowi”, czyli o tym, że diabeł naprawdę tkwi w szczegółach!

„Znany przedstawiciel rodu Radziwiłłów, Michał Kazimierz Radziwiłł zwany „Rybeńko”, hetman Wielkiego Księstwa Litewskiego, stał się w wielu sprawach personifikacją epoki...

{} Recenzja książki Miraże natury i architektury
Czas Gierka. Epoka socjalistycznej dekadencji
„Czas Gierka. Epoka socjalistycznej dekadencji” Piotra Gajdzińskiego, czyli schyłek PRL konkretnie, ciekawie, rzetelnie.

„Coraz bardziej rozkochiwał się we władzy, coraz bardziej czuł się mężem opatrznościowym, genialnym demiurgiem przekształcającym Polskę w socjalistyczny raj. […] Nie ...

{} Recenzja książki Czas Gierka. Epoka socjalistycznej dekadencji

Nowe recenzje

Krew i Popiół
Czy jest tak dobra jak wszyscy mówią?
@xbooklikex:

⚔Poppy jest Panną. Jej życie jest pełne samotności. Nikt nie może jej dotknąć. Tylko garstka wybrańców może zobaczyć je...

{} Recenzja książki Krew i Popiół
Zew nocnego ptaka
Polowanie na czarownice
@fantastyka....:

Rok 1699, Południowa Karolina. Dla Fount Royal, a zwłaszcza pana Bidwella miał być to przełomowy, złoty okres. Nies...

{} Recenzja książki Zew nocnego ptaka
Gra pozorów
Miłosny dylemat
@Grzechuczyta:

Rodzina obecnie dla wielu ludzi nic nie znaczy, jeśli w grę wchodzą sprawy finansowe/majątkowe, co niestety nie jest ni...

{} Recenzja książki Gra pozorów
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl