Recenzja książki Znów mnie kochaj

Znów mnie pokochaj

@kalio @kalio · 2010-07-13
Wciągnęła mnie ta książka rewelacyjnie. Pochłonęłam ją jednym tchem i nie przeszkadzał mi upał.
Z pozoru banalna historia w sumie okazała się nie taka znowu banalna, tylko bardzo bliska sercu chyba każdego człowieka:
Małgorzata od 9 lat jest żoną Pawła. Mają ośmioletniego synka Adasia i zaplanowali sobie wspólny wyjazd do Egiptu. Na tydzień. Niestety, w ostatniej chwili Paweł odwołał swój udział w rodzinnych wakacjach, bo mu w pracy coś wypadło. Wtedy do Małgorzaty dociera, że ostatnio coś się psuje w ich małżeństwie.
Z drugiej strony Piotr - biznesmen, właściciel prężnie rozwijającej się firmy informatycznej, jego "dziecka", które sam wymyślił i zrealizował. Kobieciarz. Nigdy nie myślał o małżeństwie.

Tak wyglądała ta historia na początku i już byłam gotowa cisnąć ją w kąt z myślą - kolejny banalny romans. Ale coś mnie powstrzymało. Może to, że Małgorzata wcale nie chciała rozrywać się w tym Egipcie, tylko właśnie żałowała, że Paweł nie leci i nie będą mogli "uzdrowić ich związku"? A może to, że czułam podskórnie, że te pierwsze obrazki, to pozory ukrywające coś ważniejszego?
Książka jest napisana tak, że nie można się od niej oderwać. Napięcie rośnie. Postaci drugoplanowe dodają uroku głównemu wątkowi, nawet pozornie blondynkowata Mariola zyskuje przy bliższym poznaniu. Bo najpierw wydawała się być kolejną samotną kobietą przed czterdziestką w desperacji polującą na chłopa. Okazało się, że jest po prostu rozsądna, już nie ma złudzeń i ona jedyna otwarcie przyznaje, że przyleciała do Egiptu się zabawić. I już nawet się nie łudzi, że znajdzie kogoś na stałe.
Losy bohaterów są tak powikłane, że nawet w przybliżeniu nie będę ich tu kreśliła, bo nie chcę zdradzać fabuły. Ale na upalne dni naprawdę wspaniała książka. Narracja, że tak powiem, lotna, człowiek sam nie wie, kiedy pochłonął te 400 stron z małym haczykiem.
Czytając tę książkę chciałam, żeby już się wyjaśniło, żeby coś się stało, żeby szybciej, szybciej. Naprawdę gorąco polecam.
Ocena @kalio:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Znów mnie kochaj
Znów mnie kochaj 8.7 /10
Anna Siwek
Współczesna polska powieść opowiadająca o romantycznej miłości, która ma szansę odrodzić się po lata...
Komentarze

Inne recenzje @kalio

Książka Miasto Słońca

To jest, proszę państwa, kawałek bardzo dobrej sensacji. Treść w olbrzymim skrócie: dwunastoletni Jamie jest roznosicie...

Książka Magia przeznaczenia

O książkach Barbary Rybałtowskiej słyszałam już od jakiegoś czasu. Widziałam, że zbierają całkiem dobre oceny, więc chci...

Nowe recenzje

Książka Setna królowa

Na rynku wydawniczym nastąpił wysyp powieści z gatunku fantastyki, gdzie bohaterką jest młoda kobieta. Nie inaczej jest...

Książka Dziewczyna z ogrodu

Kamila jest przeciętną nastolatką, uczącą się w liceum w Sopocie. Wychowuje ją wyłącznie matka, która jest wiecznie roz...

@Katarzyna_Bieszczad @Katarzyna_Bieszczad
Książka Sadie

Sadie nigdy nie miała łatwego życia. Odrzucona przez własną matkę oraz rówieśników. Jej jedynym światełkiem w tunelu je...

@Katarzyna_Bieszczad @Katarzyna_Bieszczad

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się