Rycerz ciemności Kenyon Sherrilyn

Okładka Rycerz ciemności
autor:
Kenyon Sherrilyn
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2011
ISBN:
9788324139507

Opis

Mężczyzna zrodzony z jasności i mroku zakochany w kobiecie, która może go zgubić na wieki Skazany na wieczne potępienie wojownik poświęci swą demoniczną duszę dla ukochanej. Czy ona poświęci to, co dla niej najcenniejsze, dla nieśmiertelnego uczucia? Varian przez niezliczone wieki służył władczyni Avalonu. Teraz niegodziwa królowa Camelotu chce przeciągnąć go na stronę mroku. Nagrodą ma być śmiertelna kobieta - piękna i niewinna.Lecz Merewyn nie jest tak niewinna, jak sądzi Varian, i może przynie..ść mu rozkosz... albo śmierć. Gdy jednak i nad nią zawiśnie groźba, Merewyn musi zdecydować, czy zawierzyć życie nieśmiertelnemu, który rozpala w niej nieznany płomień. I pójść za nim w świat magii i zdrady, i oddać mu serce i ciało...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Wyobraź sobie kobietę znajdującą się od setek lat w niewoli okrutnych elfów Adoni, która na domiar złego oprócz niewoli musi również znosić obelgi, upokorzenia, kopniaki i razy z powodu pokracznego, kalekiego ciała. Codziennie widzi w lustrze poznaczoną dziobami twarz z opuchniętymi wargami, spom... więcej »
Któż z nas nie kojarzy i nie lubi legend lub opowieści związanych z Królem Arturem i Rycerzami Okrągłego Stołu. Kto nie słyszał o Eksaliburze, mieczu zatkniętym w kamieniu lub o poszukiwaniach tajemniczego Świętego Grala. Albo o Lancelocie lub Merlinie. Prawdopodobnie takich ludzi nie ma, albo je... więcej »
W dzisiejszych czasach twórcy obficie czerpią motywy i wątki z rozmaitych legend i wierzeń ludowych, mniej lub bardziej umiejętnie przystosowując je do czasów współczesnych. Im więcej się dany motyw przerabia, tym bardziej się on wyciera, jak koc używany notorycznie lub dywan, po którym ktoś upar... więcej »
"Rycerz ciemności" to już kolejna książka, którą udało mi się dorwać po okazyjnej cenie w jednej z poznańskich księgarni. Cieszę się z tego szczególnie, gdyż wcześniej czytałam już pierwszą część trylogii o Władcach Avalonu i bardzo mi się spodobała. Druga część była równie świetna. Varian d... więcej »
Dodali do kolekcji
MoNiuRka
EmilyStrange
Faledor
arwena
Micki
tala86
tiwoli
Kobaltowa
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!