Sanctus Simon Toyne

Okładka Sanctus
autor:
Simon Toyne
wydawnictwo:
Prószyński i S-ka/ Prószyński Media
data wydania:
2011
ISBN:
9788376487076

Opis

Niesamowity apokaliptyczny thriller.
Pośrodku tureckiego miasta Ruina wznosi się najstarsze ludzkie siedlisko - monumentalna Cytadela. Pewnego dnia z jej szczytu rzuca się samotny mężczyzna. Nie jest to zwykłe samobójstwo, lecz symboliczny akt. Dzięki mediom ogląda go na żywo cały świat.
Tylko nieliczni rozumieją znaczenie tego aktu. Dla Kathryn Mann i garstki wtajemniczonych to znak, na który od dawna czekali. Fanatyczni mnisi zamieszkujący Cytadelę podejrzewają, że może to oznaczać ko..niec wszystkiego, co tworzyli przez tysiąclecia - dlatego gotowi są zabijać, torturować i łamać wszelkie zasady, by do tego nie dopuścić. Dla Liv Adamsen, dziennikarki z New Jersey, to wydarzenie jest początkiem następnego etapu podróży na drodze do poznania własnej tożsamości.
Na końcu tej drogi dokona odkrycia, które zmieni WSZYSTKO...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Sanctus
Recenzent: molik14
Gdyby jeszcze tydzień lub dwa temu ktokolwiek ze znajomych lub otaczających mnie ludzi zapytał się o jakiś dobry i wciągający thriller z wątkiem religijnym, apokaliptycznym i z szeroko zakrojoną intrygą oraz szeregiem tajemnic, mnie na usta od razu rzuciłyby się tytuły znane bardziej lub mniej. N... więcej »
W moje ręce wpadła książka która przyniosła mi wiele radości i miała wszystko czego szukam w dobrych książkach. Sam autor Simon Toyne ukończył Uniwersytet Londyński gdzie zdobył specjalizacje z języka angielskiego oraz aktorstwa. Następne przez dwadzieścia lat pracował w telewizji, a w końcu zają... więcej »
Sanctus
Recenzent: fri2go
Trzy rzeczy zasadniczo działają na niekorzyść tej książki. Raz, że to powieść debiutancka, dwa, że pierwsza część trylogii, i trzy, bo fabuła opiera się na oklepanym wątku sensacyjno-religijno-apokaliptycznym. Na plus natomiast – naprawdę fajna okładka, tytuł i coś w nocie wydawcy, co każe sądzić... więcej »
Dodali do kolekcji
boonia
cassandra9891
molik14
fri2go
ogrzyslaw
Dolores777
madziojanka
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!