Zawsze przy mnie stój Carolyn Jess Cooke

Okładka Zawsze przy mnie stój
autor:
Carolyn Jess Cooke
wydawnictwo:
Otwarte
data wydania:
2011
ISBN:
9788375151374

Opis

Obok nas istnieje świat, którego nie dostrzegamy.
Ktoś w każdej sekundzie walczy o Twoją duszę.
Zamknij oczy i poczuj dotyk Anioła.
Margot po śmierci wraca na ziemię jako swój własny Anioł Stróż. Od tej chwili będzie świadkiem wszystkich błędów, jakie popełniła w życiu, i każdej zgubnej decyzji, którą podjęła.
Czy zdoła ocalić siebie i miłość swojego życia? Czy aby ratować tych, których kocha, będzie gotowa zawrzeć pakt z demonem i zdobyć się na największe poświęcenie?
Po..ruszająca opowieść o trudnych wyborach, przebaczeniu i nadziei.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Anioł Stróż
Recenzent: Kobra94
"Niektórzy Aniołowie Stróże są wysyłani na ziemię po to, aby strzegli swojego rodzeństwa, swoich dzieci i osób, które były im bliskie za życia. Ja wróciłam do Margot. Do samej siebie. Jestem swoim Aniołem Stróżem, klasztornym skrybą spisującym biografię żalu, plączącym się we wspomnieniach, ... więcej »
„Zawsze przy mnie stój” napisana przez Carolyn Jess-Cooke trafiła do mnie już z góry obwołana międzynarodowym bestsellerem, książką opowiadającą o nadziei i miłości, o aniele stróżu… Ile z tego jest prawdą, a ile chwytem reklamowym? Czy historia Margot i Ruth jest godna tych wszystkich zacnych ty... więcej »
Każdy z nas ma tylko jedno, niepowtarzalne życie. Podjętych w nim decyzji nie da się już w żaden sposób cofnąć, zmienić czy odwrócić. Czy aby na pewno...? „Kiedy umarłam, zostałam Aniołem Stróżem.” Margot, po swej tajemniczej śmierci, powraca na ziemię, jako swój własny Anioł Stróż. Staje s... więcej »
Margot po śmierci wraca na ziemię jako swój własny Anioł Stróż. Od tej chwili będzie świadkiem wszystkich błędów, jakie popełniła w życiu, i każdej zgubnej decyzji, którą podjęła. Czy zdoła ocalić siebie i miłość swojego życia? Czy aby ratować tych, których kocha, będzie gotowa zawrzeć pakt z de... więcej »
Po śmierci Margot wraca na ziemię, jako swój anioł stróż o imieniu Ruth. Nie ma łatwego zadania. Doświadcza wszystkiego po raz drugi, a jej życie nie było usłane różami. Z krótkimi chwilami szczęścia przeplatał się jeden wielki koszmar. Ruth widzi to i nie jest w stanie zmienić swego losu tak do ... więcej »
"Kiedy umarłam, zostałam Aniołem Stróżem" (Wydawnictwo Otwarte, 2011, str. 7) - to zdanie zaczyna książkę i właściwie jest podsumowaniem całej fabuły. Margot trafia do nieokreślonego miejsca, gdzie spotyka Nan. Ta komunikuje jej, że właśnie umarła i wraca na ziemię, dano jej szansę bycia Aniołem ... więcej »
Znowu odezwała się we mnie fascynacja okładkami. Uwielbiam kolor niebieski. A okładka aż kipi tym kolorem. Następny punkt który mnie zachęcił to recenzje, które mnie otaczały. Zasiadłam do niej wieczorem na chwilę i za nic miałam to, że robi się coraz później a rano muszę wcześnie wstać. Wierzyci... więcej »
Carolyn Jess-Cooke jest wielokrotnie nagradzaną poetką i filmoznawczynią. Uczy kreatywnego pisania na Uniwersytecie Northumbria. Mieszka w Anglii z mężem i trójką dzieci. „Zawsze przy mnie stój”, jej autorstwa stał się międzynarodowym bestsellerem i został przetłumaczony na kilkanaście języków. ... więcej »
Życie nauczyło mnie cieszyć się chwilą, a także tym co niesie za sobą każdy kolejny dzień. Nigdy nie wymagałam od otoczenia czegoś więcej, niż rzeczywiście było mi potrzebne. Od zawsze bowiem wolałam żyć skromnie, nie wybijając się niczym spoza wyimaginowanego świata. Obecność Anioła Stróża czuję... więcej »
Carolyn Jess-Cooke jest wielokrotnie nagradzaną poetką, a jej powieść ''Zawsze przy mnie stój'' stała się międzynarodowym bestsellerem. Do przeczytania tej książki skusiło mnie wiele pozytywnych opinii na jej temat. Nie muszę chyba wspominać o tym, że okładka urzekła mnie do takiego stopnia, ... więcej »
Na pewno większość z nas rozpamiętuje swoje błędy. Rozważa, co by było gdyby coś się wydarzyło lub nie. Marzy o cofnięciu się w czasie. Margot dotkliwie odczuwa te wszystkie potrzeby – jej życie było pełne zła, ona sama często swoim zachowaniem doprowadzała do tragedii, własnych i rodzinnych. ... więcej »
Ilu z was wierzy w anioły? W skrzydlatych opiekunów, którzy dzień i noc przy czuwają, pilnując by nic złego się nie wydarzyło? Bohaterka tej książki również miała z tym problem, lecz tylko do momentu, gdy sama stała się jednym z nich. Margot umiera i nagle staje się aniołem stróżem... samej si... więcej »
Po przeczytaniu krótkiego opisu ,,Zawsze Przy Mnie Stój” pomyślałam „Oho, ciekawy paranormal się kroi .” Jednakże, już po pierwszej stronie zrozumiałam coś ważnego-to nie jest lekki paranormal romance. To nawet nie jest lekka książka. Jest to powieść o wiele lepsza od ,,Małego Księcia”- tak można... więcej »
„ Anioł oznacza funkcję, nie naturę. Pytasz jak się nazywa ta natura? - Duch, Pytasz o funkcję? - Anioł. Przez to czym jest, jest duchem, a przez to co wypełnia, jest aniołem.” Św. Augustyn, Enarratio in Psalmos Kochamy Anioły, bez względu na wiarę, pragniemy by kroczył za nami posłaniec Boży... więcej »
Carolyn Jess-Cooke urodziła się w Belfast (Irlandia Północnej) w 1978 roku. Obecnie mieszka w Anglii, ale był też czas, gdzie przebyła w Sydney. Na swoim koncie posiada wiele nagród za swoje dzieła a książka ,,Zawsze przy mnie stój” stała się światowym bestsellerem. Wiele osób się zastanawia, ... więcej »
Jak zwykle przy kupnie książki zasugerowałam się tematyką anielską oraz piękną okładką, która urzeka oczy swoim delikatnym pięknem. Coś mi podpowiadało, że Zawsze przy mnie stój będzie wyciskaczem łez - miałam w tym trochę racji, jednak powód mnie zaskoczył. Carolyn Jess-Cooke wpadła na bardzo in... więcej »
"Aniele Boży, Stróżu mój. Ty zawsze przy mnie stój. Rano, wieczór, we dnie, w nocy, bądź mi zawsze ku pomocy. Strzeż duszy, ciała mego. Zaprowadź mnie do żywota wiecznego. Amen" Kto z nas nie zna słów tej krótkiej modlitwy? Kojarzy nam się pewnie przede wszystkim za małym dzieckiem klęczącym do p... więcej »
Ta książka przyciągała mnie do siebie od samego początku. Posiadała to wszystko, co powinna mieć każda lektura, by po nią sięgnąć bez głębszego zastanowienia. Przede wszystkim bajeczną okładkę. Ta jest stonowana, utrzymana w zaledwie trzech kolorach, lekko rozmyta. Pozycja wyposażona jest także w... więcej »
Anioł stróż to – według powszechnie panującego przekonania – istota siedząca na ramieniu każdego człowieka, szepcząca mu do ucha podpowiedzi dotyczące wiedzionego przez niego życia. Kto mógłby być takim stworzeniem? Rodzic, przyjaciel, brat, siostra, sąsiad lub też ktoś zupełnie obcy, mający na c... więcej »
Carolyn Jess-Cooke - wielokrotnie nagradzana poetka i filmoznawczyni, uczy kreatywnego pisania na Uniwersytecie Northumbria. "Niektórzy Aniołowie Stróże są wysyłani na ziemię po to, aby strzegli swojego rodzeństwa, swoich dzieci i osób, które były im bliskie za życia. Ja wróciłam do Margot. Do... więcej »
„Każdy człowiek boryka się w życiu z jedną prawdą, której nigdy w pełni nie pojmie. Musi przerabiać wciąż te same lekcje, popełniać takie same błędy, zanim ich sens dotrze wreszcie do jego świadomości.” "Zawsze przy mnie stój" - książka, która królowała na liście pozycji do zaliczenia, które t... więcej »
Rany Julek, co za książka!!! Niezmiernie, fantastycznie, cudownie wciągająca. Piękna, wzruszająca... dobra, wystarczy. Większa ilość pozytywów może być nie do przyjęcia. Nie potrafię bardziej oddać tego, jak bardzo ta książka mi się podobała. Po raz pierwszy spotkałam się z takim pomysłem na fa... więcej »
Jak to jest mieć anioła? Czy w ogóle warto w nie wierzyć? Czy istnieją anioły, które opiekują się nami na co dzień? Historia zupełnie inna… Margot (Ruth) staje się swoim Aniołem Stróżem. Tak, właśnie, Aniołem samej siebie. Od narodzin towarzyszy sobie w każdym czasie. Dzięki temu ma możliwość ... więcej »
Obok nas istnieje świat, którego nie dostrzegamy. Ktoś, w każdej sekundzie walczy o Twoją duszę. Zamknij oczy i poczuj dotyk Anioła. Macie czasami takie momenty, kiedy czujecie, że nie powinniście czegoś robić? Może w momencie największego cierpienia, nagle, bez uprzedzenia, odczuwacie spokó... więcej »
Carolyn Jess-Cooke urodziła się i wychowała w Belfaście, w Północnej Irlandii. W wieku 25 lat uzyskała tytuł doktorski na Królewskiej Akademii w Belfaście. Jest poetką i pisarka w jednym. Największą popularność zdobyła po napisaniu swojej debiutanckiej powieści pt. „Zawsze przy mnie stój”. Głó... więcej »
Człowiek posiada wolną wolę. Samodzielnie może dokonywać wyboru, nikt do niczego go nie zmusza. Wyłącznie do niego należy decyzja, jaką drogą życiową pójdzie. Każdy ma tylko jedną szansę, jedno życie… Czasami, gdy wiatr wieje nam prosto w oczy, a los zsyła coraz więcej trudności czujemy się... więcej »
Zawsze przy mnie stój
Recenzent: Evitaa
Pierwsze,co rzuciło mi się w oczy,Wam zapewne też,to przepiękna,utrzymana w biało-błękitnych kolorach okładka.Drugie,to krzyczący z niej napis "międzynarodowy bestseller".Od razu poprzeczka jak i oczekiwania wobec książki się zwiększyły. Fantastyka,to nie jest mój ulubiony gatunek literacki,z ra... więcej »
Czy istnieją Anioły Stróże? Na pewno każdy z was zastanawiał się kiedyś czy w ogóle istnieją anioły. Każde może mieć inne zdanie na ten temat, ale ja uważam, że anioły istnieją. Dlaczego? Bo chociaż na świecie jest wiele zła, jest i dobro. To dobro sprowadzają na nas Anioły Stróże, które chronią ... więcej »
Margot po śmierci wraca na ziemię jako swój własny Anioł Stróż. Nie pamięta dlaczego umarła, ale wie jedno: jej życie było pasmem klęsk i niepowodzeń, naznaczone ogromnym bólem, a ona dostała szansę, by je odmienić. Bohaterka została cofnięta do chwili swoich narodzin i od tej pory ponownie przeż... więcej »
W dzisiejszych czasach jest wiele rzeczy, o których zwyczajnie nie chce się rozmawiać. Rzeczy te są spychane na drugi tor, zapominane, uznawane za takie, nad którymi możemy się zastanowić później. Jedną z takich spraw jest religia. Zastanów się teraz Drogi Czytelniku, jaka jest Twoja wiara? Nie m... więcej »
"Zawsze przy mnie stój" z czym się kojarzy to zdanie? Mi osobiście z modlitwą, z Aniołem Stróżem i z pacierzem. I o to w tym wszystkim właśnie chodzi. Jedno zdanie a ma głębię o którą warto zahaczyć, ma sens. Zacznę może od tego, że okładka jest niesamowita. Od samego początku zwróciła moją uwagę... więcej »
Dodali do kolekcji
opanowana96
Etreinte
patrylandia
Kobra94
kasandra
Gosia_4373
PesefonicznaZjawa
Sil
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
„Każdy człowiek boryka się w życiu z jedną prawdą, której nigdy w pełni nie pojmie. Musi przerabiać wciąż te same lekcje, popełniać takie same błędy, zanim ich sens dotrze wreszcie do jego świadomości."

Dodane przez Izabela_zt

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!