Noc Bibliotek 2019

Za nami kolejna edycja Nocy Bibliotek. Ja zabrałam swoją rodzinkę do Leszna, gdzie nasza Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała na prawdę świetne atrakcje.


Przede wszystkim Noc Bibliotek ma za zadanie odczarować bibliotekę - zwłaszcza dla dzieci. W rozmowie z personelem dowiedziałam się, że w czytelni dla dzieci nie obowiązuje cisza, że panie uwielbiają jak jest gwar, tłok i zabawa. Podobno zawsze, gdy przychodzą wycieczki z okolicznych szkół, czy przedszkoli, wychowawcy pouczają dzieci o obowiązującej ciszy, ale też i nie zapominajmy o innych zakazach. Do takiego przybytku, gdzie się tylko siedzi sztywno, aż nie chce się przychodzić. Dlatego właśnie Noc Bibliotek ma pokazać dzieciom i ich rodzicom, że biblioteka to nie sztywny urząd. 
Tego wieczora było mnóstwo atrakcji, można było wcielić się w postać książkową min. Anię z Zielonego Wzgórza, Harrego Pottera, czy Herkulesa Poirot. Był świetny teatr cieni, poza tym było mnóstwo gier, zabaw i warsztatów! 
Na prawdę czapki z głów dla leszczyńskiej biblioteki, za organizację, czekam na kolejną edycję i myślę, że dzięki temu bibliotekę będziemy odwiedzać częściej!


:)
{}× 3

Komentarze:

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}