powieść historyczna (11)

Książki

Książka CZAS KUKUŁCZYCH GNIAZD
CZAS KUKUŁCZYCH GNIAZD
{}10/10
Książka jest właściwie bezpośrednią kontynuacją "Syberiady Polskiej", jej nieomal drugim tomem. Największą wartością tej powieści jest szerokie i wnikliwe zobrazowanie procesu wtapiania się przybyszów...
Książka Młode ciemności
Młode ciemności
{}8.5/10
Młode ciemności są kontynuacją znanej już Czytelnikom dylogii: Syberiada polska i Czas kukułczych gniazd. Tak więc to kolejny, już trzeci z kolei tom powieściowej sagi rodu Dolinów. Sagi o niezwykle d...
Książka Kod Estery
Kod Estery
{}8/10
„Kod Estery” to zapis dziennikarskiego śledztwa mającego doprowadzić do odpowiedzi na – szalone na pierwszy rzut oka – pytanie: jaki jest związek między śmiercią nazistowskiego zbrodniarza Juliusa Str...
Książka Cień templariusza
Cień templariusza
{}5.3/10
Jest rok 1265. Na pokładzie weneckiego statku do Barcelony przypływa wybitny szpieg z zakonu templariuszy. Nie wypełnia jednak swojej ostatniej misji: zostaje otruty i umiera, mimo wysiłków starego ży...
Książka Zapiski oficera Armii Czerwonej
Zapiski oficera Armii Czerwonej
{}9/10
\"Satyra ta jest opisem polskiej rzeczywistości na Kresach, widzianej oczami \"\"wyzwolicieli\"\". Sergiusz Piasecki w humorystycznej formie pokazał zderzenie się dwóch różnych światopoglądów. Pierwsz...
Książka Adwokat
Adwokat
{}9/10
Jego pierwszy proces zmienił bieg historii. Ostatni zmieni losy imperium. Podczas procesu Jezusa z Nazaretu Teofil, błyskotliwy młody asesor pochodzący z wyższych sfer Rzymu, stoi za Poncjuszem Piłat...
Książka Lektor
Lektor
{}8.6/10
Hanna jest piękna, pociągająca i znacznie starsza od piętnastoletniego Michaela, który zakochuje się w niej bez pamięci. Chłopak zaczyna bywać w jej domu. Ich romans szybko przeradza się w namiętność,...
Książka Turkusowe szale
Turkusowe szale
{}8.9/10
Turkusowe szale to powieść sensacyjna, której fabuła opiera się na rzeczywistych wspomnieniach, dokumentach, oraz wydarzeniach związanych z 307 Dywizjonem Nocnym Myśliwskim „Lwowskich Puchaczy”. Polac...
Książka Milczenie
Milczenie
{}6/10
O Bogu, który pozwala się deptać. XVII wiek. Do Europy docierają niepokojące wieści z odizolowanej od świata Japonii. Choć jeszcze przed kilkoma laty coraz liczniej przybywający z Zachodu misjonarze ...
Książka Krwawy las
Krwawy las
{}7.5/10
Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stone’a! Za Rzym, za towarzyszy broni! Wojenny weteran debiutuje powieścią idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Sim...
Książka Oblężenie
Oblężenie
{}7/10
Drugi – po "Krwawym lesie" – tom przygód legionisty Feliksa Corvusa Za Rzym, za towarzyszy broni! Po katastrofalnej klęsce Warusa w Lesie Teutoburskim niedobitki legionistów trafiają do niewoli, a A...

Komentarze

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się