Avatar @W_ksiazki_zaklete

W książki zaklęte

@W_ksiazki_zaklete
1 obserwujących. 2 obserwowanych.
Kanapowicz od roku. Ostatnio tutaj około 2 miesiące temu.
{} wksiazkizaklete
{} Napisz wiadomość
1 obserwujących.
2 obserwowanych.
Kanapowicz od roku. Ostatnio tutaj około 2 miesiące temu.

Blog

wtorek, 11 lutego 2020

Magdalena Harnatkiewicz "EKOrodzina".

 Magdalena Harnatkiewicz (ur. 17 października 1985 roku), debiutująca autorka powieści dla dzieci, pt.: EKOrodzina. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i trymestr na Uniwersytecie w Mediolanie. Przez większą część życia pracowała w sprzedaży i marketingu. Szczęśliwa mama wspaniałej Kasi i Natalki oraz żona cudownego męża Piotra.

Ziemia jest główną bohaterką książki, pt.: EKOrodzina. Opowiada młodemu czytelnikowi skąd wzięło się życie na jej planecie i, jakie czyhają na nią niebezpieczeństwa kiedy mieszkańcy Ziemi o nią nie dbają.
Bohaterka książki przedstawia swoją rodzinę, zaczynając od rodziców Słońca i Księżyca, oraz ośmiorga rodzeństwa: Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza, Saturna, Urana i Plutona. Stara się wytłumaczyć, jakie mają przydzielone zdania w Układzie Słonecznym.
Ziemia choruje, kiedy jej mieszkańcy nie myślą o jej zdrowiu. Dzieje się to zazwyczaj kiedy nie segregujemy śmieci i zwiększamy emisję dwutlenku węgla. Apeluje, aby mieszkańcy Ziemi zmniejszyli jej wysoką temperaturę, ponieważ szkodzi to inny stworzeniom. Dla Ziemi każdy człowiek jest "Skarbem", ponieważ ma moc uleczenia planety. 

 
EKOrodzina jest książką dla dzieci. Ma za zadnie edukować i zachęcać młodych czytelników, do podejmowania działań, które mają na celu dobro naszej planety. My, mieszkańcy Ziemi jesteśmy jej to winni, jak i następnym przyszłym pokoleniom.
Lektura zawiera wielkie litery, które umożliwiają łatwe i szybkie czytanie. Na stronach są zawarte piękne ilustracje, które przyciągają czytelnika.
Mam jedno zastrzeżenie do zdania: Ścigamy się jak jakieś głupole [...]. Uważam, że w książce dla dzieci nie powinny padać takie słowa. Można było zastąpić to innym, mniej nacechowanym słowem. 

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Dlaczemu

Opinia znajduje się również na blogu: www.wksiazkizaklete.wordpress.com
 

Archiwum

{}