Festiwal Góry Literatury rusza już w ten piątek!

Autor: dominika.nawidelcu
2021-07-15 2 komentarze 7 Polubień
Festiwal Góry Literatury rusza już w ten piątek!

Macie w pobliżu Nową Rudę? Jeśli tak, to koniecznie zainteresujcie się najbliższym festiwalem! Zapowiada się bardzo książkowo!


Nowa Ruda, czyli urokliwe miasto leżące u podnóża Gór Sowich, po raz kolejny zaprasza miłośników literatury. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2015 roku z inicjatywy założonego przez Olgę Tokarczuk Stowarzyszenia Kulturalnego „Góry Babel”.

Z każdym rokiem inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością i nie ma co się dziwić! Spotkania autorskie organizowane są w wyjątkowych, historycznych miejscach Dolnego Śląska. Wśród nich znalazły się: XVI wieczny Zamek Sarny w Ścinawce Górnej, Zamek Książ i Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Tegoroczna edycja odbywa się od 16 do 24 lipca. W programie przewidziane są m.in. warsztaty, wernisaże i spotkania autorskie (w tym rozmowa z białoruską noblistką Swietłaną Aleksijewicz). Pełen program dostępny jest na stronie organizatora.

Udział w poszczególnych wydarzeniach jest biletowany, dlatego przed wybraniem się na festiwal trzeba koniecznie zarezerwować sobie miejsce.

Macie w planach uczestniczyć w festiwalu?

Dominika Róg-Górecka
× 7 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@biegajacy_bibliotekarz
@biegajacy_bibliotekarz · ponad 2 lata temu
Ziemia Kłodzka. To piękne miejsce na Festiwal :)
× 2
@viki_zm
@viki_zm · ponad 2 lata temu
Szkoda, że wszystkie tego typu festiwale tak daleko ode mnie :( Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się o jakiś zahaczyć :)
× 1
© 2007 - 2023 nakanapie.pl