Kto wygra Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2021?

Autor: Vernau ·2 minuty
2021-09-06 4 komentarze 10 Polubień
Kto wygra Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2021?

Powieści kryminalne mają wielu wielbicieli. Lubimy ten dreszczyk emocji, kiedy czytając książkę, prowadzimy śledztwo razem z komisarzem policji. Czasem całkiem szybko odkrywamy, kto jest mordercą, ale niekiedy autor wymyślił takie zakończenie, na które nigdy byśmy nie wpadli.


A zatem, jeśli lubisz polskie powieści kryminalne i mieszkasz w Warszawie lub w najbliższy weekend będziesz w tym mieście, to warto odwiedzić Festiwal Kryminalna Warszawa, który odbywa się w dniach 10 – 12 września 2021. Jest on częścią Warszawskich Targów Książki i odbędzie się na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Na festiwalu będą spotkania ze znanymi pisarzami powieści kryminalnych, m.in. z waszym ulubieńcem Remigiuszem Mrozem, Igorem Brejdygantem, Markiem Stelarem,Krzysztofem Koziołkiem, Jędrzejem Pasierskim, Katarzyną Bereniką Miszczuk.

Najważniejszym wydarzeniem festiwalu będzie ogłoszenie zwycięzcy konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2021.


Do finału zostało nominowanych sześć powieści kryminalnych:


1. „Cios kończący” Mariusz Czubaj - W.A.B.

Ta książka, to pożegnanie autora z profilerem Rudolfem Heinzem. Spotkaliśmy się z nim w sześciu powieściach Mariusza Czubaja. Mam nadzieję, że autor ma już ciekawy pomysł na kolejną serię kryminalną z nowym bohaterem lub bohaterką.

2. „Znamię” Olgierd Hurka - Harper Collins

Jest to znakomity debiut Olgierda Hurki w gatunku powieści kryminalnej. Powieść zdobyła Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej na festiwalu Wielkiego Kalibru 2021 we Wrocławiu.

3. „Wiosna zaginionych” Anna Kańtoch – Marginesy

Anna Kańtoch cieszy się dużą popularnością wśród czytelników. „Wiosna zaginionych” zdobyła w tym roku, już jedną nagrodę literacką – Nagrodę Wielkiego Kalibru za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną. Czy zostanie wyróżniona kolejną? Dowiemy się za kilka dni.

4. „Kłamczuch” Jędrzej Pasierski - Wydawnictwo Czarne

Jędrzej Pasierski jest autorem bardzo interesującej serii z komisarz Niną Warwiłow. W powieści „Kłamczuch” Nina prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa mieszkańca wsi Pyrowa w Beskidzie Niskim.

5. „Cham z kulą w głowie” Ziemowit Szczerek – Znak

To trochę inna powieść sensacyjna, w klimacie czarnego kryminału, groteski, do tego mamy alternatywną historię naszego kraju oraz portret nas, Polaków, widziany oczami autora – bolesny, ale prawdziwy.

6. „Informacja zwrotna” Jakub Żulczyk – Świat Książki

To opowieść o alkoholiku, muzyku – Marcinie Kani, który próbuje wyjaśnić sprawę zniknięcia swojego syna. Czy ma on coś wspólnego jego zaginięciem? To nie tylko kryminał, ale również historia tego, jak bardzo alkoholizm niszczy życie rodzinne.

Kto zostanie tym szczęśliwcem i wygra Konkurs o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2021? Na wyniki musimy poczekać do soboty – 11września.

Jeśli będziesz osobiście na Festiwalu Kryminalna Warszawa, nie zapomnij podzielić się swoimi wrażeniami z pozostałymi Kanapowiczami. Czekamy na wasze relacje.

Program festiwalu możecie znaleźć na stronie organizatora.

źródło: https://wydawca.com.pl/2021/08/27/konkurs-o-grand-prix-festiwalu-kryminalna-warszawa-dluga-lista-nominacji/

Izabela Vernau
× 10 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@jatymyoni
@jatymyoni · ponad 2 lata temu
Nie widzę nazwiska naszego ulubieńca.
× 2
@Vernau
@Vernau · ponad 2 lata temu
Na liście nie ma, ale będzie z nim spotkanie, wieć jeśli ktoś z Kanapowiczów na nie trafi, to jestem ciekawa wrażeń 😊
× 2
@czytadlo.pisadlo
@czytadlo.pisadlo · ponad 2 lata temu
Trzymam kciuki za debiutanta 😄
× 2
@Anna30
@Anna30 · ponad 2 lata temu
Znam tylko twórczość jednego autora z podanej na liście nazwisk nominowanych do nagrody Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2021.
Trzymam za niego kciuki.

× 1
© 2007 - 2024 nakanapie.pl