Nie żyje Maja Lidia Kossakowska

Autor: Dominika Róg-Górecka
2022-05-23 11 komentarzy 16 Polubień
Nie żyje Maja Lidia Kossakowska

Ze smutkiem informujemy, że w tragicznym wypadku z niedzieli na poniedziałek zginęła Maja Lidia Kossakowska. Jej mąż, Jarosław Grzędowicz, jest ranny, ale jego życiu nic nie zagraża.

 

O tragicznym wypadku napisał na FB Łukasz M. Wiśniewski:

 

„Maja Lidia Kossakowska zginęła w pożarze domku na działce. Jarek Grzędowicz wyszedł po drewno do kominka, nie przebił się z powrotem przez ścianę ognia. Żyje, jest poparzony”.

 

Do kondolencji przyłączył się wydawca pisarki, Fabryka Słów:

 

„Jej nagłe odejście jest dla nas wstrząsem. Maja była nie tylko utalentowaną pisarką, ale też wspaniałą osobą – życzliwą, pełną empatii i poczucia humoru. Łączymy się w bólu po stracie z jej rodziną i bliskimi”.

 

Maja Lidia Kossakowska, przez wielu nazywana polską damą fantastyki, zadebiutowała w 1997 roku opowiadaniem „Mucha”. Miała na swoim koncie liczne nagrody literackie, w tym prestiżowego Zajdla. Najpopularniejszym cyklem spod jej pióra jest seria „Zastępy anielskie”. Autorka miała w swoim literackim dorobku również wiele innych, ciepło przyjętych publikacji, jak „Upiór południa”, czy „Zakon krańca świata”.

 

Jej śmierć to bez wątpienia ogromna strata zarówno dla najbliższych, jak i dla całego fandomu fantastyki. Znacie twórczość autorki? Którą z jej książek najbardziej lubicie?

× 16 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@frodo
@frodo · około 2 lata temu
Jedna z pierwszych autorek, które czytałem gdy lata temu, zaczynałem przygodę z Fabryką Słów. Oczywiście była to anielska saga. Czyli Lampka i inni. Potem były kolejne lektury. Cenię jej dorobek. Wyrazy głębokiego współczucia dla jej męża Pana Grzędowicza.
Ps. No i robi się cyrk. Nawet nie chcę komentować oskarżeń pod adresem jej męża. Niech biegli i prokuratura ustali co i jak.
× 10
@dominika.nawidelcu
@dominika.nawidelcu · około 2 lata temu
Mam tak samo. Na samym początku mojej przygody z czytaniem interesowała mnie tylko fantastyka. Powieści Pani Kossakowskiej stanowią cześć moich najlepszych wspomnień :(
× 8
@OutLet
@OutLet · około 2 lata temu
Nie znam Jej twórczości, ale nie muszę, by wiedzieć, że na pewno jest to ogromna strata dla Jej czytelników. Bardzo współczuję.
× 8
@Lorian
@Lorian · około 2 lata temu
To naprawdę straszliwa strata. "Siewca wiatru" inne książki cyklu towarzyszyły mi w szpitalu i podczas rekonwalescencji. Wiele zawdzięczam Maji.
× 7
@Lady_in_Red
@Lady_in_Red · około 2 lata temu
['] smutno :(
× 7
@ryszpak
@ryszpak · około 2 lata temu
Moje kondolencje dla Rodziny. Wielka strata. Nie napiszę, że od Jej książek rozpoczynałem swoją przygodę z fantastyką, bo za stary jestem. Jej książki to już u mnie czasy studiów. "Siewca Wiatru", "Żarna niebios"... Ech... Takich książek się nie zapomina.
× 6
@Johnson
@Johnson · około 2 lata temu
Ogromną strata dla polskiej fantastyki. Bardzo dobra autorka. Pomyśleć, że w niedzielę mieli być z mężem na Targach Książki w Warszawie. Przeglądałem panele i mówię, o! Będę. A potem taka wiadomość. To jest aż nieprawdopodobne.
× 5
@jatymyoni
@jatymyoni · około 2 lata temu
Moje kondolencje dla rodziny.
× 5
@Wiesia
@Wiesia · około 2 lata temu


× 5
@jorja
@jorja · około 2 lata temu
Koszmarna śmierć!!
× 4
@sandra-molek_ksiazkowy
@sandra-molek_ksiazkowy · około 2 lata temu
Straszna wiadomość. Zdolna i młoda kobieta. Życie za szybko pokazało okrutną przewrotność. Wyrazy współczucia dla bliskich
× 1
@Anna30
@Anna30 · około 2 lata temu
Nie miałam do tej pory okazji przeczytać książki autorki.
Słowa współczucia dla rodziny.
© 2007 - 2024 nakanapie.pl