Artykuł
{} 2 komentarze

Noc Księgarń, czyli musisz tam być!

autor: Dominika (Recenzje na widelcu)
data publikacji: 2019-09-06
Po Nocy Muzeów i Bibliotek miłośników kultury czekają kolejne atrakcje... Noc Księgarń! Wydarzenie odbędzie się dokładnie 20 września i weźmie w nim udział ponad 100 księgarni stacjonarnych z całej Polski. 
 
Skąd pomysł? 
 
Organizatorem akcji jest OSDW Azymut, dystrybutor książek, który właśnie w ten niecodzienny sposób będzie świętować 20-lecie swojej działalności. Impreza ma na celu promocję księgarń niezależnych, których z roku na rok jest coraz mniej (zgodnie z danymi Ogólnopolskiej Bazy Księgarń w 2019 r. tylko 57% wszystkich punktów nie jest powiązanych z żadną siecią). Celem akcji jest więc przypomnienie, że w małych, nierzucających się w oczy sklepikach też warto kupować książki! 
 
Od początku swojej działalności Azymut kładł duży nacisk na wsparcie księgarń niezależnych. Jako dystrybutor aktywnie angażujemy się w pomoc księgarzom – i to nie tylko tym, z którymi współpracujemy na co dzień. Chcemy odpowiadać na potrzeby rynku książki, który zmaga się dziś z wieloma problemami. Jubileusz 20-lecia to dobra okazja do podjęcia nowych inicjatyw, z których skorzystają nie tylko księgarze, ale pośrednio także wszyscy czytelnicy
–  Dorota Bachman, Dyrektor ds. Handlu i Rozwoju Biznesu, członek zarządu OSDW Azymut. 
 
Gdzie odbędzie się akcja? 
 
W wydarzeniu bierze udział ponad 100 księgarni stacjonarnych w 50 miejscowościach z całego kraju. Atrakcje czekają mieszkańców dużych miast, takich jak: Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Lublina, Łodzi i Poznania, ale również mniejszych, w których udział małych, rodzinnych księgarni jest szczególnie istotny: Brzegu Dolnego, Lisiego Ogona, Kamiennej Góry, Słupska, Węgrowa, Lubienia, Ustrzyk Dolnych, Leska, Zawiercia czy Grajewa. Właściciele sklepów z tych miast będą mieli wyjątkową możliwość zaprezentowania się w ramach nietypowych akcji. 
 
Program Nocy Księgarń 
 
Tej nocy moli książkowych czeka naprawdę sporo atrakcji. Przede wszystkim całe mnóstwo spotkań autorskich. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in.: Katarzyna Bonda, Katarzyna Grochola, Anna Kamińska, Małgorzata Rejmer, Szczepan Twardoch, Paweł Sołtys, Jakub Ćwiek, Ryszard Koziołek, Artur Górski, Kristina Sabaliauskaitė czy Łukasz Lamża. Gośćmi specjalnymi nie będą tylko pisarze, ale również osoby związane z literaturą: popularyzatorzy nauki, literaturoznawcy, lokalni twórcy i debiutanci. 
 
Na uczestników czekają również koncerty, warsztaty, spektakle, słuchowiska, pokazy filmów oraz literackie potańcówki! Pełen program wydarzenia dostępny jest na stronie organizatora: https://www.nocksiegarn.pl/
 
Noc Księgarń zapowiada się naprawdę intensywnie! Ja z pewnością wezmę w niej udział i jestem bardzo ciekawa, czy również wy wybieracie się na to wydarzenie. Koniecznie dajcie nam znać! Może się spotkamy :) 
 
O Nocy Księgarń opowiedziała Wam Dominika (@dominika.nawidelcu) 
Autor:
@dominika.nawidelcu
Dominika (Recenzje na widelcu) @dominika.nawidelcu
Kocha dosłownie wszystko związane z książkami, uwielbia je czytać, zbierać, układać i, przede wszystkim, pisać o nich. Z zawodu doradca podatkowy, z zamiłowania booknerd, recenzentka i copywriterka. Jest wdzięczna za każdy komentarz pod jej postem :)
Zobacz także:

Komentarze

@mrbiggles
@mrbiggles · 5 miesięcy temu
{}× 1
@dominika.nawidelcu
@dominika.nawidelcu · 5 miesięcy temu
:)
{}
@metropoliaksiazek
@metropoliaksiazek · 4 miesiące temu
Super artykuł! Ja się wybieram u mnie w mieście, będzie spotkanie z Marcinem Okoniewskim ;)
{}× 1
@dominika.nawidelcu
@dominika.nawidelcu · 4 miesiące temu
Super! Już ci zazdroszczę spotkania :-)
{}
{}