Odeszła Anne Rice, autorka "Wywiadu z wampirem"

Autor: Dominika Róg-Górecka
2021-12-12 7 komentarzy 14 Polubień
Odeszła Anne Rice, autorka "Wywiadu z wampirem"

Dokładnie dziś, w niedzielę 12 grudnia, w mediach pojawiła się informacja o śmierci Anne Rice. Przyczyną były powikłania po udarze mózgu. Autorka miała 80 lat.

 

Tą smutną wiadomość przekazał światu jej syn, Christopher Rice, który opublikował informację na social mediach autorki. Jak napisał w swoim oświadczeniu:

 

"Nasza rodzina pogrążona jest w żałobie. Jako matka wspierała mnie bezwarunkowo – nauczyła mnie walczyć o marzenia, odrzucać konformizm i przeciwstawiać się mrocznym głosom strachu i zwątpienia w siebie. Jako pisarka nauczyła mnie przekraczać granice gatunków i poddawać się pasjom".

 

 

Autorka znana była przede wszystkim z uniwersum swojej pierwszej powieści, "Wywiadu z wampirem", którą napisała na podstawie stworzonego wcześniej opowiadania. Pisała również powieści historyczne oraz erotyki.

 

Stacja AMC przygotowuje obecnie serialową wersję "Wywiadu z wampirem". Znana jest już część obsady. W roli Lestata zobaczymy Sama Reida, z kolei w rolę Louis wcieli się Jacob Anderson.

 

Znacie dorobek literacki Anne Rice?

× 14 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Airain
@Airain · około 2 lata temu
Smutna wiadomość - ale wygląda na to, że życie miała spełnione na wielu planach.
× 8
@sun
@sun · około 2 lata temu
To była i jest moja ukochana pisarka, mam w domu mnóstwo książek jej autorstwa, znam cykl"Kroniki wampirów" i "Nowe opowiesci o wampirach"oraz "Czarownice z rodu Mayfair", oraz cykl "Czas aniołów", i "Kroniki wilczego daru", oraz także mam mniej znane jej powieści jak saga o śpiącej królewnie, powieściach kobiecych i historycznych jak "Chrystus Pan", "Skrzypce", "Krzyk w niebiosa", "Sługa kości", "Mumia", "Uczta wszystkich świętych", "Belinda", wszystkie przeczytałam z wielką przyjemnością i zamierzam wracać do wielu jej książek, ponieważ jej styl pisania bardzo mi się podoba i nie znam pisarza którego styl pisania byłby podobny, piękny poetycki język niezwykle obrazowy którego używała. Wielka szkoda że zmarła, jej książki na zawsze pozostaną w moim sercu.
× 4
@aga.kusi_poczta.fm
@aga.kusi_poczta.fm · około 2 lata temu
Zawsze mi przykro, gdy odchodzi ktoś znany z pisania i działalności literackiej. Zawsze to wielka strata dla nas wszystkich
× 4
@jatymyoni
@jatymyoni · około 2 lata temu
Jedna z ulubionych pisarek mojej Córki. Mnie się nawet udało przeczytać parę jej książek w oryginale. To był bardzo dobry pomyś na naukę języka.
× 3
@krysztyna
@krysztyna · około 2 lata temu
Moja ulubiona autorka! Kiedyś zaczytywałam się w jej książkach. Ostatnie nie były najlepsze, ale nadal darzę ją wielkim szacunkiem.× 2
@OutLet
@OutLet · około 2 lata temu
Miałam kiedyś fazę na jej książki, pamiętam, że pochłonęłam kilka w krótkim czasie. Ale to nie jest autorka, do której wrócę.
× 2
@Lady_in_Red
@Lady_in_Red · około 2 lata temu
Autorkę znałam jedynie z serii zapoczątkowanej "wywiadem z wampirem ", który bardzo przypadł mi do gustu. Smutne wieści 😔
× 2
© 2007 - 2024 nakanapie.pl