Powstaje ekranizacja „Wyrwy” Wojciecha Chmielarza

Autor: Dominika Róg-Górecka
2022-04-29 4 komentarze 10 Polubień
Powstaje ekranizacja „Wyrwy” Wojciecha Chmielarza

Miłośników Wojciecha Chmielarza z pewnością ucieszy fakt, że kolejna jego powieść doczeka się ekranizacji. Po „Żmijowisku” przyszedł czas na „Wyrwę”!

 

Tym razem film najpierw trafi do kin, a następnie dostępny będzie na platformie streamingowej Canal+.

 

W rolach głównych zobaczymy Tomasza Kota, Grzegorza Damięckiego i Karolinę Gruszkę. Za reżyserię odpowiada Bartosz Konopka, z kolei za scenariusz Marcin Ciastoń. Jak napisał sam autor: 

 

„Marcin wykonał niesamowitą robotę. Na podstawie mojej książki napisał adaptację, która równocześnie jest wierna, jak i dostosowuje treść powieści do wymogów filmowej adaptacji. To jest wielka sztuka. Po przeczytaniu scenariusza (pełniłem funkcję konsultanta) moja pierwsza myśl była taka, że ja bym tego lepiej nie zrobił. Dla Marcina język scenariusza jest po prostu naturalnym językiem. Posługuje się nim dużo lepiej niż ja. Lepiej zna kino, film, potrafi dostrzec rozwiązania fabularne, z których ja sobie nie zdawałem sprawy, że tam były. Naprawdę, byłem pod wrażeniem”.

 

Czytaliście „Wyrwę”? Chcielibyście obejrzeć jej ekranizację?

× 10 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@mikakeMonika
@mikakeMonika · około 2 lata temu
Od Wyrwy zaczęłam moją przygodę z Wojciechem Chmielarzem. I tak, podobała mi się. Cieszę się, że mam co nadrabiać, bo wiem, że czego bym jego nie wzięła, to mi się spodoba. Oczywiście, że obejrzę :)
× 1
@Betsy59
@Betsy59 · około 2 lata temu
Film na pewno obejrzę, jak tylko będzie w TV. Pewnie będzie dostępny na Canal+ niedługo po premierze kinowej, jak to ostatnio z filmami bywa. Książka mi sie podobała.
@goosediaries
@goosediaries · około 2 lata temu
Chyba czas w końcu nadrobić tę książkę, ponieważ jestem bardzo jej ciekawa, ale jakoś ciągle się mijałyśmy..
@Utopia
@Utopia · około 2 lata temu
Czekam! 😊
© 2007 - 2024 nakanapie.pl