Powstanie kolejna ekranizacja książki Jakuba Małeckiego

Autor: dominika.nawidelcu
2021-05-14 5 komentarzy 11 Polubień
Powstanie kolejna ekranizacja książki Jakuba Małeckiego

Książka nie miała jeszcze swojej premiery, a już wiadomo, że powstanie jej ekranizacja! Fani Jakuba Małeckiego mają na co czekać!


Premiera „Święto ognia” została zaplanowana na wrzesień tego roku. Prawo do ekranizacji zostało wykupione przez wytwórnię Opus Film, odpowiedzialną m.in. za oscarową „Idę” oraz „Zimną wojnę”. Jak wyjaśnia autor, proces pisania książki nie był łatwy:

„Wiele mnie kosztowała, ale jest. Nosi tytuł „Święto ognia”, opowiada o kruchości, tańcu, i cichych miejscach, do których uciekamy. Ukaże się za cztery miesiące, ale już teraz prawa do jej ekranizacji kupiła wytwórnia Opus Film, producent takich filmów jak Ida i Zimna Wojna. Cieszę się”.

Nie będzie to pierwsza powieść Jakuba Małeckiego, która doczeka się ekranizacji. W grudniu 2020 roku ogłoszono, że „Horyzont” trafi na duży ekran za sprawą wytwórni Bodo Kox.

Kto też nie może się doczekać? Znacie powieści autora? Którą cenicie najbardziej?

Dominika Róg-Górecka
× 11 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Antoniowka
@Antoniowka · prawie 3 lata temu
Jestem fanką twórczości pana Małeckiego, ale czy czekam z niecierpliwością na film? Chyba nie - jego książki są bardzo specyficzne, zawsze trudno mi po lekturze napisać o nich coś sensownego, bo odbieram je bardziej sercem niż rozumem. Dlatego mam obawy czy inny nośnik (film) będzie w stanie przekazać specyfikę świata stworzonego przez Autora. Z drugiej strony - zawsze jestem ciekawa, jak wyglądają ekranizacje znanych mi powieści, porównuję je z pierwowzorami, więc to też by mogło być ciekawe doświadczenie.
× 4
@jatymyoni
@jatymyoni · prawie 3 lata temu
Fanem nie jestem, ale książki znam. Z przeczytanych książek najciekawsza to "Horyzont"
× 4
@kachna.janisz
@kachna.janisz · prawie 3 lata temu
"Rdza" to mój faworyt!
× 2
@aga.kusi_poczta.fm
@aga.kusi_poczta.fm · prawie 3 lata temu
Ostatnia powieść Kuby Małeckiego, to SATURNIN. Jest nawet możliwość obejrzenia w internecie wiele rozmów odnośnie tej i wcześniejszych książek - i podczas jednego z wywiadów Małecki mówi o Horyzoncie, ale... nadal tabu stanowi obsada aktorska. Ciekawe... Kogo widzielibyście w HORYZONCIE w głównej roli?
× 1
WS
@Viola.S · prawie 3 lata temu
Chyba jakiegoś faceta z ulicy. Z aktorów żaden mi do głowy nie przychodzi.
@Anna30
@Anna30 · prawie 3 lata temu
Nie czytałam ani jednej książki Pana Małeckiego, ale mam w planie zapoznać się z jego twórczością.
© 2007 - 2024 nakanapie.pl