„Sknocony kryminał”, czyli dokończ utwór Stanisława Lema!

Autor: Dominika Róg-Górecka ·1 minuta
Artykuł sponsorowany
2023-01-03 2 komentarze 7 Polubień
„Sknocony kryminał”, czyli dokończ utwór Stanisława Lema!

Wszystko zaczęło się rok temu, kiedy to w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema ogłoszono konkurs dla uczniów techników i liceów. Zadanie polegało na przestawieniu swojej wizji przyszłości. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i w tym roku doczekało się kolejnej edycji, którą nasz portal objął patronatem!

 

Zasady konkursu

 

Wydarzenie ponownie skierowane jest do uczniów szkół średnich. Tym razem jednak zadanie konkursowe polega na przygotowaniu własnego, autorskiego zakończenia do utworu nazywanego „Sknoconym kryminałem”. Jest to opowiadanie rozpoczęte przez mistrza science-fiction i przerwane w… najlepszym momencie! Widocznie autor musiał uznać, że nie warto go kontynuować. Samo dzieło zostało odnalezione dopiero po jego śmierci.

 

Dla młodego pisarza może być to nie lada wyzwanie, ponieważ „Sknocony kryminał” to utwór napisany w latach 50-tych XX wieku i ma formę „klasycznego romansu detektywistycznego”.

 

Prace konkursowe mogą mieć nie więcej niż trzy strony A4 i należy je wysłać do organizatora nie później niż 31 stycznia 2023 r. Formularz zgłoszeniowy oraz pełen regulamin znajdziecie na stronie: https://www.lemowisko.pl/.

 

Co można wygrać?

 

Nagrodą główną w konkursie jest krótkometrażowa ekranizacja zwycięskiego opowiadania. Poza tym przewidziano też 10 tabletów. Z kolei pierwsze 150 osób otrzyma kubki i koszulki z wizerunkiem Stanisława Lema.

 

Serdecznie zapraszamy naszych młodszych czytelników do udziału w konkursie, który może być świetnym początkiem ich literackiej kariery!

× 7 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@jatymyoni
@jatymyoni · około rok temu
Świetny pomysł. Może po ogłoszeniu wyników będziemy mogli zapoznać się ze zwycięskim opowiadaniem.
× 2
@meryluczytelniczka
@meryluczytelniczka · około rok temu
Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych? Czy młodzież, która już nie chodziła do gimnazjów też może brać udział w tym konkursie? Czy to tylko nieścisłość w zapisie?
@dominika.nawidelcu
@dominika.nawidelcu · około rok temu
Konkurs kierowany jest do uczniów szkół średnich (niekoniecznie absolwentów gimnazjów), czyli uczniów techników i liceów. Zaraz poprawię, jeśli zapis jest niejasny.
© 2007 - 2024 nakanapie.pl