Targi książki 2022 - rozkład jazdy na jesień

Autor: Dominika Róg-Górecka ·2 minuty
2022-10-25 13 komentarzy 19 Polubień
Targi książki 2022 - rozkład jazdy na jesień

Z czym kojarzy się Wam jesień? Ze spadającymi liśćmi, z coraz krótszymi dniami, a może... z wieczorami pod kocem i dobrą książką? Jesienią naprawdę przyjemnie zaszyć się w domu i odpocząć po intensywnym lecie. Jednak nie jest to jedyna opcja na kontakt z literaturą. W tym roku czeka nas sporo ciekawych imprez! Oczywiście jest to lista w pełni subiektywna i nieuwzględniająca wszystkich wydarzeń. Jednak mam nadzieję, że któreś z nich przypadnie Wam do gustu!

 

Conrad Festival – Kraków – 24-30.10.2022

 

To wydarzenie już trwa, ale naprawdę warto się nim zainteresować. Celem organizatorów jest zaprezentowanie literatury powstającej w różnych miejscach na świecie, bazującej na odmiennych kulturach, czy w oparciu o inne doświadczenia. W planach jest wiele ciekawych spotkań m.in. ze Szczepanem Twardochem, czy Jakubem Żulczykiem.

 

25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie – 27-30.10.2022

 

Targi w Krakowie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez, a dla wielu miłośników książek wręcz punkt obowiązkowy. Tegoroczna edycja inspirowana jest polskim romantyzmem. Impreza zorganizowana została w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym, do którego będzie można dojechać darmowymi autobusami. Jeśli jednak Kraków nie jest Wam po drodze, zawsze możecie wziąć udział w spotkaniach, które będą transmitowane na żywo w Internecie.

 

Targi Książki w Katowicach 2022 – 04-06.11.2022

Jednak świat książki to nie tylko Kraków. Również w Katowicach zaplanowano interesujące targi. Ich organizatorem jest Fundacja Historia i Kultura, a samo wydarzenie ma się odbyć w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Na miejscu czeka Was wiele spotkań i warsztatów. Szczegółowy program dostępny jest na stronie organizatora.

 

XXX. Targi Książki Historycznej w Warszawie – 24-27.11.2022

 

Tegoroczna, jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Wstęp na targi jest bezpłatny. Dlatego tym bardziej warto wziąć w nim udział!

 

Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie – 18-19.11.2022

 

Czy listopad to trochę za wcześnie na świąteczny klimat? Nie w Rzeszowie! Każdy miłośnik ciepłych, świątecznych opowieści znajdzie tutaj coś dla siebie! W planach jest wiele spotkań z autorami (np. Januszem Leonem Wiśniewskim, czy Magdaleną Knedler), ale też innymi znanymi osobami (jak aktorka Joanna Brodzik).

 

30. Wrocławskie Targi Dobrych Książek – 1-4.12.2022

 

Okrągłą rocznicę będą też „obchodzić” targi we Wrocławiu. Wydarzenie odbędzie się w Hali Stulecia. Spodziewać się można spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych, warsztatów oraz wielu książek. Program wydarzenia nie jest jeszcze dostępny, ale należy go wypatrywać na stronie organizatora.

 

Lubicie targi książki? Bierzecie udział w tego typu imprezach? A może planujecie się wybrać na którąś z mojej listy? Chętnie poznam też inne ciekawe wydarzenia. Koniecznie napiszcie mi o nich w komentarzach!

 

× 19 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@kasiarz1983
@kasiarz1983 · około rok temu
Planuję wybrać się na Targi w Katowicach. W zeszłym roku udalo mi się zdobyć kilka autografów. Były ciekawe spotkania z autorami, kupiłam kilka książek.
× 2
@Anna30
@Anna30 · około rok temu
Byłam 3 razy na Targach Książki w Krakowie. Podobało mi się. Poznałam wydawnictwa na żywo. Nie miałam jedynie okazji uczestniczyć w spotkaniach autorskich. Za to poznałam ojca Leona Knabita i udzielił mi osobiście podczas spotkania błogosławieństwa. Zostało ono na pamiątkę zapisane w moim notesie. Stanowi to mój amulet na szczęście. Gdy spoglądam na ten wpis z błogosławieństwem to przypomina mi to niezwykłe dla mnie spotkanie.
× 1
@kasiarz1983
@kasiarz1983 · około rok temu
Taki wspis, to wspaniała pamiątka.
× 1
@frodo
@frodo · około rok temu
5 listopada g.16.00 w Katowicach , spotkanie z Markiem Krajewskim. Obecność dla mnie obowiązkowa. A wcześniej w tym samym dniu Ryszard Ćwirlej.
× 1
@Anna30
@Anna30 · około rok temu
Dokładnie. Pamiątka znakomita. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że podpis nic, a nic nie wyblakł. Był zapisany piórem.
× 1
@moj.drugiswiat
@moj.drugiswiat · około rok temu
Niestety, w tym roku nie będzie mnie na żadnych targach. Odleglość robi swoje. Liczę ,że przyszły rok bedzie lepszy.
× 1
@enlili
@enlili · około rok temu
Życzę wszystkim udanych (i owocnych zakupowo i spotkaniowo) targów! Ja na poznańskie muszę jeszcze trochę poczekać:(
× 1
@Anjanka
@Anjanka · około rok temu
Co roku jestem na Targach Książki w Katowicach. Miałam też w planach Kraków, ale tym razem się nie udało.
× 1
@grazyna.podbudzka
@grazyna.podbudzka · około rok temu
niestety Katowice i Kraków w tym roku mi odpadły ale może chociaż Wrocław się uda :)
× 1
@katexx91
@katexx91 · około rok temu
Ktokolwiek by mnie zapytał o plany na październik, zawsze odpowiadam, że w drugiej połowie miesiąca jadę na weekend do Krakowa, bo są targi książki. Jeżdżę tam od kilku lat.
Mieszkam na Śląsku, więc nie mogę pojechać na Katowickie Targi Książki, w tym roku dopadła mnie choroba, więc musiałam odpuścić. Jednak w ramach jarmarku świątecznego we Wrocławiu przy okazji wybiorę się na targi
@Vicky
@Vicky · około rok temu
Bardzo żałuję, że w tym roku wszystko mnie ominęło, ale mam nadzieję, że w przyszłym uda się nadrobić. 😊
@Anna30
@Anna30 · około rok temu
Będę trzymała kciuki, aby wszystko przebiegło we Wrocławiu pomyślnie na Targach Książki.
@book.book.pl
@book.book.pl · około rok temu
Szkoda, że wszystko tak daleko :( ale może uda mi się wybrać do Wrocławia
@Aleksandra_99
@Aleksandra_99 · około rok temu

Łódź również zaprasza 🔥❤️