Targi książki 2022 – rozkład jazdy na lato

Autor: Dominika Róg-Górecka ·3 minuty
2022-06-24 5 komentarzy 27 Polubień
Targi książki 2022 – rozkład jazdy na lato

Ledwie kilka dni temu zaczęło się kalendarzowe lato, a już pogoda rozpieszcza nas wysokimi temperaturami. Sprzyjające warunki można wykorzystać i wybrać się na wydarzenie na świeżym powietrzu. Konwenty, targi, spotkania – opcji jest naprawdę sporo. Tak jak zawsze, tym razem również mam dla Was subiektywną listę wydarzeń, w których warto wziąć udział.

 

Big Book Festival

Gdzie: Warszawa, ul. Otwocka 14

Kiedy: 24-26.06.2022

 

Jest to wydarzenie cykliczne, które odbywa się regularnie już od roku 2013. Niezwykle oryginalny program zapewnia: spektakle, happeningi, akcje w przestrzeni publicznej, widowiska multimedialne i performance. Nie zabraknie też spotkań z pisarzami. Na liście gości znaleźli się m.in.: Simon Beckett, Zadie Smith, Dmitrij Głuchowski oraz Agneta Pleijel.

 

Zakopiański Festiwal Literacki i Targi Książki „Pod Tatry tylko z książką”

Gdzie: Plac Niepodległości w Zakopanem

Kiedy: 07-10.07.2022

 

Hasłem tegorocznej, siódmej edycji Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego jest „Na tatrzańskim szlaku literatury”. Celem wydarzenia jest przywrócenie pamięci o literackiej i kulturalnej tradycji Zakopanego. Nie zabraknie więc dyskusji o takich twórcach jak Witkacy, Kasprowicz, Szymanowski, Stryjeńska oraz Makuszyński. Na festiwalu będzie też można zobaczyć wystawy lub wymienić się książkami w ramach bookcrossingu.

 

Festiwal Miłosza

Gdzie: Kraków, Pałac Potockich

Kiedy: 07-10.07.2022

 

Podczas Festiwalu Miłosza możecie liczyć na wernisaże, spacery literackie (np. śladami magicznego Krakowa – trasa dla dzieci), debaty, warsztaty, spotkania autorskie, wykłady oraz koncert. Wydarzenie odbywa się już po raz jedenasty, a jego program zawiera wiele ciekawych pozycji np. warsztaty translatorskie. Pamiętajcie jednak, że na część atrakcji trzeba się wcześniej zapisać!

 

Rabka Festival

Gdzie: Rabka

Kiedy: 13-16.07.2022

 

Z kolei w Rabce będzie można wziąć udział w festiwalu literatury dziecięcej. Przewidziane jest wiele ciekawych warsztatów i spotkań oraz projekcja filmu „Nawet myszy idą do nieba”. Wydarzenia dla dorosłych – animatorów, bibliotekarzy, nauczycieli i rodziców zaplanowano na 15.07.2022. Tutaj również obowiązują zapisy!

 

V Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki

 

Gdzie i kiedy: 15-17.07.2022 – Gdynia

23-24.07.2022 – Sopot

26-28.08.2022 – Katowice

29.09-02.10.2022 – Lublin

 

To wydarzanie odbywa się w kilku miastach. Jego celem jest nie tylko promowanie literatury dla dzieci, ale też idei spotkań międzypokoleniowych. Szczegółowy program nie jest jeszcze dostępny, ale dotychczasowe edycje wskazują, że warto zainteresować się tym festiwalem.

 

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Gdzie: Szczebrzeszyn i Zamość

Kiedy: 07-13.08.2022

 

W nieoficjalnej stolicy języka polskiego odbędzie się w tym roku ósma edycja festiwalu. Gośćmi tego wydarzenia będą m.in. Stanisław Baj, Wojciech Bąkowski, Zuzanna Bartoszek, Halina Bieda, Anna Bikont, Wojciech Bonowicz, Małgorzata Borzym, Kamil Bujny, Maciej Byliniak, Wojciech Chmielarz, Daniel Cichy oraz Ilona Copik. Tutaj również możecie liczyć na panele dyskusyjne, warsztaty, spotkania oraz wernisaże.

 

Festiwal Literacki Sopot

Gdzie: Sopot

Kiedy: 18-21.08.2022

 

Wydarzenie w Sopocie odbędzie się już po raz jedenasty. Program imprezy jest naprawdę imponujący, ale organizatorzy nie zapomnieli o zapewnieniu swoim uczestnikom wolnej godziny na czytanie. Dlatego w przerwie między spotkaniami, warsztatami czy panelami dyskusyjnymi będziecie mieli chwilę na relaks przy swojej książce. Jeśli zainteresują Was jakieś spotkania lub debaty, a nie możecie być wtedy w Sopocie, to nic straconego. Te atrakcje będą transmitowane na FB oraz kanale Youtube organizatorów.

 

Europejska Noc Literatury

Gdzie: Wrocław, Przedmieście Świdnickie

Kiedy: 20.08.2022

 

W ramach tego wydarzenia czytelnicy nie tylko mogą odsłuchać odczytów książek, ale też odkryć mało znane zakątki Wrocławia. Niestety nie jest jeszcze znany tegoroczny program. Warto jednak śledzić stronę, ponieważ wcześniejsze edycje poruszały naprawdę ciekawe tematy.

 

Festiwal Non-Fiction

Gdzie: Kraków

Kiedy: 26-28.08.2022

 

Jest to wydarzenie dla miłośników literatury faktu. W tym roku odbędzie się jego siódma edycja, a jej tematem będzie DOM. Warto śledzić informacje na FP wydarzenia, ponieważ organizatorzy nie potwierdzili jeszcze ostatecznego terminu, trwają też prace nad programem.

 

Kapitularz

Gdzie: Łódź, ul. Pomorska 171/173

Kiedy: 02-04.09.2022

 

Nie jest to może wydarzenie stricte książkowe, ale miłośnicy fantastyki nie powinni być zawiedzeni. Jak co roku będzie można spotkać w Łodzi wielu pisarzy, ale też uczestniczyć w cosplayu i sesjach RPG. Szczegółowy program wydarzenia ma być dostępny 10 lipca.

 

Powyższa lista to oczywiście zestawienie niepełne, zawierające ledwie kilka z imprez książkowych, którego tego lata będą się odbywały w Polsce. Interesuje Was inne? Koniecznie napiszcie mi o nim w komentarzu. Dajcie też znać, czy na któreś z wydarzeń zamierzacie się wybrać.

× 27 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@sandra-molek_ksiazkowy
@sandra-molek_ksiazkowy · około 2 lata temu
Ja z pewnością będę w sierpniu z synkiem i mężem na V Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki w Katowicach 🙂
× 1
@enlili
@enlili · około 2 lata temu
Objechać całą Polskę, by być na wszystkich – marzenie!
× 1
@viki_zm
@viki_zm · około 2 lata temu
Nie wiedziałam, że jest ich aż tyle! 🤩 Sama raczej nie planuję, niestety, odwiedzin na żadnych.
@Anna30
@Anna30 · około 2 lata temu
Ciekawie prezentuje się rozkład Targów Książek na lato 2022.
@Utopia
@Utopia · około 2 lata temu
Sopot , widzimy się w sierpniu !! 😊😊
© 2007 - 2024 nakanapie.pl