Artykuł
{} 7 komentarzy

Te książki poprawią Ci humor

autor: Dominika (Recenzje na widelcu)
data publikacji: 2019-09-10
Gdy ci smutno, gdy ci źle... idź po książkę, pośmiej się! Życie nieraz rzuca kłody pod nogi, a gdy wiatr wieje prosto w oczy... naprawdę nie mam ochoty czytać o problemach innych. Decyduję się wtedy na powieści lekkie, dowcipne i podnoszące na duchu. Jeśli i ty po prostu chcesz się pośmiać, koniecznie sięgnij po książkę z naszej listy.

Pracownia dobrych myśli

 
 
Magdalena Witkiewicz to autorka, której nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi literatury obyczajowej. „Pracownia dobrych myśli” to wyjątkowo pozytywny tytuł, który nie tylko zarazi was swoją dobrą energią, ale też nieraz rozbawi do łez. Szczęściu trzeba pomagać, ale nie zaszkodzi też naleweczka ku zdrowotności i ekipa przesympatycznych bohaterów.
 

Pewnej zimy nad morzem


 
Premiera tego tytułu obyła się bez większego echa, co jest jednym z większych nieporozumień na rynku książki. Ta historia jest dosłownie kapitalna, a poziom komizmu w niej zawarty każdego zmusi do niepohamowanego śmiechu. Oryginalne postaci, rozbrajające dialogi i zakręcony bieg wydarzeń. Do tego w gratisie parodia blogerskiego świata i marketingu przez małe „m”. Przy czytaniu tej książki dosłownie płakałam ze śmiechu!
 

Zbrodnia i Karaś


 
„Zbrodnia i Karaś” to kolejna propozycja, która za nic ma szarą rzeczywistość. Parodia, krzywe zwierciadło i... trup. Te słowa najlepiej oddają treść tego tytułu. Jest uszczypliwie, jest dosadnie, ale przede wszystkim niezwykle komicznie. Ta historia pokazuje, że jednak zawsze mogło być gorzej. Uszy do góry i czas... rozwiązać zagadkę kryminalną.

Saga „Uśmiech losu”

 
 
Mieszkańcy kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą otrzymali propozycję nie do odrzucenia. Mogą otrzymać za darmo prawo własności do swoich mieszkań pod warunkiem, że każdy z nich wykona dobry uczynek. I to nie byle jaki, ale znaczący i ważny. Zadanie tylko wydaje się proste, bo w rzeczywistości kamienica skrywa wiele tajemnic i trudnych dylematów. Jej mieszkańcy będą musieli zmierzyć się z przeszłością, zanim spojrzą w przyszłość. 
Ta opowieść, chociaż nie zawsze łatwa, niezwykle podnosi na duchu. Jest piękna, mądra i poruszająca. Tym razem zamiast salw śmiechu czeka was uśmiech przez łzy, a w miejsce dowcipów zastąpią złote myśli. I właśnie dlatego naprawdę warto!
 

Szczęście za horyzontem


 
Trzymając się tego samego klimatu, z całego serca polecam „Szczęście za horyzontem”. Powieści Krystyny Mirek mają to do siebie, że zawsze mocno łapią za serce, żeby potem metaforycznie „poklepać po ramieniu”. Ta historia szczególnie zwraca naszą uwagę na to, co ważne w życiu, a następnie pokazuje to, co piękne, dobre i warte uwagi. Chociaż początek opowieści nie jest lekki, jej zakończenie rozbudza w czytelniku nadzieję i myśl, że wszystko będzie dobrze.
 
Książki poprawiają mi humor na naprawdę różne sposoby. Jedne stawiają na komizm i żarty, inne pocieszają ciepłą narracją, a jeszcze kolejne pokazują przysłowiowe „światełko w tunelu”. Łączy je jedno... zawsze działają! A jak to jest w waszym przypadku? Jakie książki najlepiej podnoszą was na duchu?
O autorze:
@dominika.nawidelcu
Dominika (Recenzje na widelcu) @dominika.nawidelcu
Kocha dosłownie wszystko związane z książkami, uwielbia je czytać, zbierać, układać i, przede wszystkim, pisać o nich. Z zawodu doradca podatkowy, z zamiłowania booknerd, recenzentka i copywriterka. Jest wdzięczna za każdy komentarz pod jej postem :)

Komentarze

@Almaranth
@Almaranth · 2 miesiące temu
Z takich lekkich, łatwych i przyjemnych polecam serię "Kwiat Paproci" Katarzyny Bereniki-Miszczuk - nie tylko tym, którzy lubują się w klimatach słowiańskich, a dla fanek Bridget Jones polecam "Jego banan" - poza w moim mniemaniu kiepsko rozpisanymi scenami erotycznymi, to całkiem zabawna komedia romantyczna. Ze mnie jest raczej typ mruka, a te pozycje mnie nawet rozbawiły ;)
serce  3 Polubienia
Komentarze (1)
@Almaranth
@Almaranth · 2 miesiące temu
Zapomniałam jeszcze dopisać o nieśmiertelnym Terrym Pratchettcie <3 ;)
serce  2 Polubienia
Komentarze (1)
@annagajda83
@annagajda83 · 7 dni temu
Bardzo mi się spodobała książka "Milion nowych chwil" Cathrine Center. To bardzo przyjemna, momentami zabawna, a jednak również wnikliwa historia o kobiecie, która w wypadku lotniczym traci wszystko - urodę i zdrowie, a w konsekwencji narzeczonego i wymarzoną pracę. Zyskuje jednak inne możliwości i uważam, że naprawdę warto przeczytać jakie.
serce  1 Polubienie
Komentarze (1)
@pola841
@pola841 · 8 dni temu
Książki Witkiewicz są najlepsze! Moralność pani Piontek była jedną z zabawniejszych książek jakie czytałam :) Jeszcze nigdy się nie zawiodłam! Ostatnio przeczytałam również Cecylio, obudź się! Doroty Wójcik. Myślałam, że umrę ze śmiechu podczas czytania!
serce  1 Polubienie
Komentarze (1)
@Orestea
@Orestea · 2 miesiące temu
Stare ale jare: Lesio i Dzikie białko Chmielewskiej. Zupełnie nie wiem, czy one jeszcze będą śmieszyć, zwłaszcza nie znających "czasów słusznie minionych", ale mnie bawią. 
serce  1 Polubienie
Komentarze (1)
@kazal_ka
@kazal_ka · 2 miesiące temu
Mnie do łez rozbawia Terry Pratchett i jego Świat Dysku, ale to specyficzny humor, pewnie nie każdemu przypadnie go gustu ;)
serce  1 Polubienie
Komentarze (1)
@BookMolik
@BookMolik · 6 dni temu
Dziękuję za ten artykuł ;) wczoraj zrobiłam zamówienie na "Pracownię dobrych myśli". Będę stawiać czoła jesiennej słocie. Na poprawę humoru polecam również "Pudełko z marzeniami" Magdaleny Witkiewicz i Alka Rogozińskiego. ;)
serce
Komentarze (1)