Trwają zgłoszenia na Młodzieżowe Słowo Roku

Autor: Dominika Róg-Górecka ·1 minuta
2022-10-25 2 komentarze 6 Polubień
Trwają zgłoszenia na Młodzieżowe Słowo Roku

Od 2016 roku Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim organizuje plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku. Jest to akcja przeprowadzana w ramach projektu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, a jej celem jest popularyzacja języka polskiego wśród młodzieży. Jeśli chcesz mieć wpływ na wyniki plebiscytu, to koniecznie zgłoś swoje słowo!

 

Jak co roku akcja składa się dwóch etapów. Pierwszy to zgłoszenia, podczas których można przesyłać własne propozycje młodzieżowych słów. Ten etap trwa od 11 października do 8 listopada i dostępny jest na stronie organizatora. Następnie między 15 a 30 listopada trwać będzie drugi etap. Przejdzie do niego 20 najpopularniejszych słów, na które internauci będą mogli oddawać głosy. Przewidziano też Nagroda Jury dla słowa wybranego przez kapitułę. Rozstrzygnięcie plebiscytu zaplanowano na początek grudnia.

 

Jakie słowa można zgłosić?

Jak co roku, celem Plebiscytu jest wyłonienie najciekawszych i najbardziej popularnych wśród młodych ludzi słów, określeń lub wyrażeń roku 2022. Jednak obowiązuje też pewne zasady. Z plebiscytu będą usuwane słowa / określenia, niezgodnie z regulaminem, czyli m.in. wulgaryzmy czy sformułowania obraźliwe.

 

Bierzecie udział w głosowaniu? A może interesują Was wyniki? Jak myślicie, jakie słowa będą zgłaszane w tym roku?

× 6 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Catta
@Catta · ponad rok temu
Pamiętam "dzbana", bardzo podoba mi się zdrobnienie używane przez pewną moją znajomą, kiedy mawia: "ty dzbanuszku", albo "o jaki dzbanuszek ze mnie":)
@Johnson
@Johnson · ponad rok temu
Bierzecie udział w głosowaniu?
Nie.
© 2007 - 2024 nakanapie.pl