Wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów postapo!

Autor: Chassefierre ·1 minuta
2021-04-26 8 Polubień
Wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów postapo!

Już w najbliższą środę, 28 kwietnia, o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie on-line z Dmitrym Glukhovskym. Tego autora zna chyba każdy fan postapokalipsy – jest on bowiem twórcą uniwersum „Metra 2033”, autorem podstawowej trylogii osadzonej w tym świecie („Metro 2033”, „Metro 2034” i „Metro 2035”), a także powieści takich jak „Futu.re” czy „Witajcie w Rosji”.


Spotkanie będzie dotyczyć najnowszej powieści Glukhovskiego – „Outpost”, a prowadzić je będzie Justyna Dżbik-Kluge. Transmisję będziecie mogli obejrzeć na stronie: www.facebook.com/empikcom albo przez zakładkę Eventy.

Tak reklamuje „Outpost” wydawnictwo Insignis:

Historia Rosji praktycznie dobiegła kresu. Choć niektórzy usiłują nieporadnie dopisywać jej kolejne rozdziały, dla większości sprawa jest oczywista: to już koniec. Mimo że wciąż rodzą się dzieci, mimo że Jegor beznadziejnie zakochał się w Michelle, mimo że Pałkan nie ustaje w wydzwanianiu do Moskwy i błaganiu o uzupełnienie wyczerpujących się rezerw żywności… Tak, Rosji w zasadzie już nie ma; jej układ nerwowy – sieć połączeń transportowych i telekomunikacyjnych – został zerwany, zniszczony, a w najlepszym wypadku poważnie uszkodzony i nie wygląda na to, żeby zdołał się zregenerować. To dlatego te 250 kilometrów, jakie dzieli Moskwę od Placówki w Jarosławiu, wydaje się odległością zawrotną. To dlatego tam, po drugiej stronie mostu, nie ma już nic – oprócz pustych, martwych, uśpionych na wieki miast. Tak twierdzi Pałkan. I chciałby, żeby pogodził się z tym jego przybrany syn Jegor.

Ale skoro tak, skoro za Wołgą świat zieje pustką, dlaczego most jest tak pilnie strzeżony? Dlaczego wartownicy tak intensywnie wpatrują się w otulającą go zieloną nieprzeniknioną mgłę? Dlaczego każdy szmer, szelest, pomruk, który dobiega zza kotary toksycznych wyziewów, stawia ich na nogi, a może nawet przeraża? Czyżby spodziewali się, że ktoś – lub coś – może stamtąd przyjść?

Ela Birmańska

Komentarze

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl