„Zaczytany autobus” znów wyjedzie na ulice Warszawy

Autor: Katarzyna Załęska ·1 minuta
11 dni temu 3 komentarze 7 Polubień
„Zaczytany autobus” znów wyjedzie na ulice Warszawy

„Zaczytany autobus” to propozycja Instytutu Książki przeznaczona dla wszystkich dzieci i rodziców, którzy kochają czytać. W dniach 19 i 20 listopada br. zabytkowy pojazd z animatorami na pokładzie ponownie wyruszy w trasę ulicami Warszawy. Instytutu Książki chce w ten sposób przybliżyć małym i dużym pasażerom wartości, jakie niesie wspólne czytanie książek. Tym razem akcja potrwa dwa dni, aby wszyscy chętni będą mogli wybrać się w podróż do krainy wyobraźni.

 

„Zaczytany autobus” to propozycja zarówno dla dzieci, które już kochają książki, jak i dla rodziców, którzy dopiero chcą przybliżyć swoim pociechom radość, jaką daje czytanie. Przygotowany na tę okazję pojazd będzie czekał 19 i 20 listopada na Placu Konstytucji w Warszawie. Stamtąd w sobotę i niedzielę wyruszy na krótką podróż ulicami stolicy wraz z chętnymi pasażerami. 

 

Start przejazdów zaplanowano na godz. 12:00, 13:30 i 15:00. Niebieski autobus z animatorem na pokładzie zabierze dzieci i ich rodziców w niezwykłą przejażdżkę po Warszawie. Czytelniczych wrażeń i wielu niespodzianek od Instytutu Książki nie zabraknie!

 

SZCZEGÓŁY:

  • data: 19-20 listopada 2022 r.
  • start o godz. 12:00, 13:30 i 15:00
  • miejsce startu: Warszawa, Plac Konstytucji

„Zaczytany autobus” to akcja realizowana w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” promującej wspólne, rodzinne czytanie już od najmłodszych lat. W ramach niej Instytut Książki podarował dzieciom i ich rodzicom już ponad 4 miliony wyprawek czytelniczych. 

Kampania jest realizowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Źródło informacji: Instytut Książki

Komentarze

@jatymyoni
@jatymyoni · 10 dni temu
Szkoda, że tylko w Warszawie.
× 2
@book.book.pl
@book.book.pl · 7 dni temu
Fajna inicjatywa, szkoda, że tylko w Warszawie, mógłby przyjechać do Poznania
@alinaz5
@alinaz5 · 9 dni temu
Nie jest to inicjatywa nowa, ale ciekawa.
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl