Cytaty Cecelia Ahern

{} Dodaj cytat
Nigdy, nie wiadomo, jacy naprawdę są ludzie, którzy nas otaczają [...], co skrywają ci, których uważasz za równych sobie.
Cecelia Ahern z książki Skaza
{}× 2 Link
Jeśli nie jesteś w stanie rozwiązać danego problemu, na pewno istnieje łatwiejszy, któremu dasz radę: znajdź go.
Cecelia Ahern z książki Skaza
{}× 2 Link
To, co się o mnie mówi, nie ma znaczenia. Nie jestem w stanie tego kontrolować, a na pewno nie mogę tego zmienić.
Cecelia Ahern z książki Skaza
{}× 2 Link
Nigdy nie ufaj człowiekowi, który w cudzym domu siada u szczytu stołu.
Cecelia Ahern z książki Skaza
{}× 2 Link
Mam zwyczaj poprawiać czyjeś błędy gramatyczne albo recytować słownikowe definicje, jednak się nie wymądrzam. Nie czuję się lepsza od innych. W taki sposób po prostu wyrażam siebie.
Cecelia Ahern z książki Skaza
{}× 2 Link
Żyjemy na tym samym świecie, ale nie w tym samym świecie.
Cecelia Ahern z książki Skaza
{}× 2 Link
Uśmiecham się po raz pierwszy od prawie tygodnia. Kiedy ponosi się tak ogromne klęski, zwycięstwa zdają się małe. Lecz mimo wszystko są. Trzeba tylko umieć je rozpoznać, małe źródełka światła i nadziei ukryte w ciemności.
Cecelia Ahern z książki Skaza
{}× 2 Link
Kiedy byłam mała, zawsze uważałam, że aby uciec, trzeba wstać i zacząć biec, jak robią dzieci w filmach. Nienawistny krzyk, trzaśnięcie drzwiami, potem bieg. Dowiedziałam się jednak, że wielu ludzi ucieka, choć nigdzie się nie rusza.
Cecelia Ahern z książki Skaza
{}× 2 Link
Ludzkie życie jest zbudowane z czasu. Nasze dni, nasza zapłata mierzone są w godzinach, nasza wiedza wyznaczana jest przez lata. Chwytamy w ciągu dnia kilka minut na przerwę na kawę, a potem czym prędzej biegniemy do biurek, spoglądamy na zegarek, żyjemy od jednej wizyty do drugiej. Mimo to nasz czas kiedyś się kończy i w głębi duszy zastanawiamy się, czy przeżyliśmy dobrze te wszystkie sekundy, minuty, godziny, dni, tygodnie, miesiące, lata i dekady. Wszystko wokół nas wiruje - praca, rodzina, przyjaciele, kochankowie... chciałoby się krzyknąć "STOP", rozejrzeć się, zmienić porządek paru rzeczy, a potem znowu ruszyć.
Teraz rozumiem, że nigdy nie zastygamy w miejscu, nasza podróż nigdy się nie kończy, bo nigdy nie przestaniemy się rozwijać i rozkwitać.
Nie ma sensu teraz żałować czegoś, czego być może nie będę żałowała później.
Wiedza,że umrę,obudziła we mnie coś, co noszę w sobie do dziś: świadomość ,że choć czas jest nieskończony, to mój czas ,owszem - mój czas ucieka. Zdałam sobie sprawę,że moja godzina i godzina kogokolwiek innego nie są sobie równe.Nie możemy jej spędzić tak samo, nie możemy o niej myśleć tak samo.
Cuda rosną tylko tam, gdzie je zasadzisz.
W życiu nie ma nic pewnego, ale jedno wiem - trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów, przyjąć odpowiedzialność za swoje uczynki.
Po prostu musimy się nauczyć korzystać z tego, co przynosi życie.
Nie mam czasu, żeby popełnić samobójstwo. Jestem zbyt zajęta przechodzeniem załamania nerwowego.
Miłość jest jak roślina - jeśli o nią dbasz urośnie z małego nasionka i wyda owoce.
Cóż, uwierz mi, jest pewien rodzaj milczenia, który dodaje ci skrzydeł.
Wszyscy musimy mieć jakieś marzenia. I nadzieję, że możemy osiągnąć coś więcej, niż mamy.
Pozostawiłam więc moją cudowną, inteligentną rodzinę, zanurzyłam się w ciepłej kąpieli i zaczęłam rozważać samobójstwo przez utopienie. Potem jednak przypomniałam sobie o resztkach ciasta czekoladowego w lodówce i wynurzyłam się, nabierając powietrza w płuca. Dla niektórych rzeczy warto żyć.
Można uciekać i uciekać w nieskończoność, ale prawda jest taka, że wszędzie tam, gdzie się zatrzymasz, dopadnie Cię Twoje życie.
Ludzie przychodzą, ludzie odchodzą. Wiemy o tym, ale za każdym razem, gdy się to zdarza, jesteśmy zaskoczeni. To jedyna rzecz w naszej egzystencji, której możemy być pewni, ale często łamie nam serce.
To nie takie proste, gdy rany próbuje wyleczyć ta sama osoba, która je zadała
Na błędach można się uczyć. Jeśli nigdy nie popełnisz błędu, to nigdy nie zmądrzejesz. [...] Im więcej błędów się popełni, tym więcej się o sobie dowie.
Cecelia Ahern z książki Skaza
{}× 1 Link
Słyszałam kiedyś, że aby być odważnym, trzeba na każdym kroku czuć w sobie strach. Odwaga nie przejmuje kontroli, walczy i zmaga się z każdym wypowiedzianym słowem i poczynionym krokiem. To walka o to, czy pozwolić jej nami zawładnąć. Potrzeba odwagi, żeby pokonać strach, ale przeraźliwy strach jest konieczny, żeby być odważnym.
Cecelia Ahern z książki Skaza
{}× 1 Link
Nieświadomość jest słodka. Wiedza to często odpowiedzialność, której nikt nie chce.
Cecelia Ahern z książki Skaza
{}× 1 Link
Czasem potrzeba całego życia, żeby zbudować przyjaźń, i sekundy, żeby ktoś stał się wrogiem.
Liczą się czyny, nie słowa pamiętaj o tym.
Nie ma nic złego w popełnianiu błędów. One uczą nas brać odpowiedzialność. Pokazują, co się udaje, a co nie. Przekonujemy się, że następnym razem postąpilibyśmy inaczej, jak będziemy inni, lepsi i mądrzejsi w przyszłości. Nie jesteśmy jedynie chodzącymi pomyłkami. (...) Błądzić to rzecz ludzka. Człowiek uczy się na swoich błędach.
Chwast to po prostu kwiat, który rośnie w niewłaściwym miejscu. (...) Tylko kto je nazwał chwastami? Nie natura. Ludzie. Natura pozwala, żeby rosły. Natura daje im miejsce. To ludzie przyczepiają im etykietę i je odrzucają.
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl