Alice Walker

Alice Walker

Autorka 35 czytelników
Obserwuj
8.3 /10
18 ocen z 1 książki,
przez 18 kanapowiczów
Alice Malsenior Walker urodziła się 9 lutego 1944r. w Eatonton w Georgii. W swoich utworach porusza tematy rasy i płci. Jej powieść "Kolor purpury" zdobyła Nagrodę Pulitzera oraz American Book Award, a w roku 1985 została przeniesiona na ekran. Walker była również redaktorką Ms. Magazine. Artykuł, który napisała w wieku 31 lat przyczynił się do ponownego zainteresowania twórczością innej czarnoskórej pisarki Zory Neale Hurston. Autorka jest również aktywistką polityczną. W roku 1996 skierowała do prezydenta Billa Clintona protest w sprawie embargo nałożonego na Kubę. Jest wegetarianką.
Kategorie
Literatura piękna

Książki (2)

Sortowanie:
Kolor purpury
3 wydania
Kolor purpury
Alice Walker
{}8.3/10
Półanalfabetka Celia, bohaterka powieści, uciesznie pokracznym stylem w formie kistów do Pana Boga opowiada tragiczną historię swojego życia. Była wielokrotnie gwałcona przez męża matki, pozbawiono ją...
Meridan
Meridan
Alice Walker
The second novel written by the bestselling author of THE COLOUR PURPLEA Black woman who grew up amid prejudice and poverty in the South finds comfort and strength in the civil-rights movement.

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Alice Walker

Sparzony palec nie zapomina ognia.
Zwierzęta istnieją dla siebie samych. Nie stworzono ich dla ludzi, tak samo jak czarnych nie stworzono dla białych, a kobiet dla mężczyzn.
Alice Walker
{} Link
.niewiara to straszna rzecz.Tak samo jak ból,który bezwiednie zadajemy innym ludziom.
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe