Alice Walker

Alice Walker

Autorka 28 czytelników
8.6 12 ocen z 1 książki, przez 12 kanapowiczów
Alice Malsenior Walker urodziła się 9 lutego 1944r. w Eatonton w Georgii. W swoich utworach porusza tematy rasy i płci. Jej powieść "Kolor purpury" zdobyła Nagrodę Pulitzera oraz American Book Award, a w roku 1985 została przeniesiona na ekran. Walker była również redaktorką Ms. Magazine. Artykuł, który napisała w wieku 31 lat przyczynił się do ponownego zainteresowania twórczością innej czarnoskórej pisarki Zory Neale Hurston. Autorka jest również aktywistką polityczną. W roku 1996 skierowała do prezydenta Billa Clintona protest w sprawie embargo nałożonego na Kubę. Jest wegetarianką.
Obserwuj Popraw tę stronę

Książki

Książka Kolor purpury

Kolor purpury

Alice Walker
8.5/10
Poruszająca historia o miłości, nienawiści, nadziei i wyzwoleniu. Georgia, lata trzydzieste. Celia, uboga Afroamerykanka, poprzez serię listów skierowanych do Boga, opowiada historię swojego życia....

Cytaty

„ Zwierzęta istnieją dla siebie samych. Nie stworzono ich dla ludzi, tak samo jak czarnych nie stworzono dla białych, a kobiet dla mężczyzn. ”
„ Sparzony palec nie zapomina ognia. ”
z książki Kolor purpury
„ .niewiara to straszna rzecz.Tak samo jak ból,który bezwiednie zadajemy innym ludziom. ”
z książki Kolor purpury

Komentarze

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się