Amor Towles

Amor Towles

Autor, 55 lat 23 czytelników
Obserwuj
8.0 /10
22 oceny z 1 książki,
przez 22 kanapowiczów
Urodzony w 1964 roku w USA (Boston)
Towles wychował się na przedmieściach Bostonu. Ukończył prywatną szkołę Noble and Greenough School w Dedham, Massachusetts. W 1987 zakończył studia na Yale University, a w 1989 obronił pracę magisterską na Stanford University. W latach 1991-2012 pracował jako doradca inwestycyjny w Nowym Jorku. Aktualnie jest członkiem rad nadzorczych wydawnictwa Library of America oraz Yale Art Gallery. Mieszka na Manhattanie z żoną i dwójką dzieci.

Jest zagorzałym fanem dwudziestowiecznego malarstwa, muzyki jazzowej lat 50., filmów kryminalnych z lat 70., muzyki rockandrollowej na płytach gramofonowych, manifestów, śniadaniowych wypieków, włoskiego makaronu, alkoholi, śnieżnych dni, Toskanii, Prowansji, Disneylandu, Hollywood, obsady Casablanki, filmów o agencie 007, Kapitana Kirka, Boba Dylana, wczesnych godzin porannych, gier karcianych, kawiarni, ciasteczek wypiekanych przez obie swoje babcie.

Jego powieść Dobre wychowanie ukazała się nakładem wydawnictwa Viking/Penguin w 2011 roku i trafiła na listy bestsellerów New York Timesa, Boston Globe i Los Angeles Timesa. Książka ta została uznana przez The Wall Street Journal za jedną z dziesięciu najważniejszych książek beletrystycznych wydanych w 2011 roku. Francuski przekład Dobrego wychowania został uhonorowany Nagrodą Fitzgeralda w 2012. Obecnie powieść jest tłumaczona na 15 języków. Polska premiera Dobrego wychowania odbyła się 4 kwietnia 2013 r.

Amor Towles jest także autorem zbioru opowiadań zatytułowanego The Temptations of Pleasure, który ukazał się w 1989 roku w 112 numerze Paris Review.

Książki (3)

Sortowanie:
Książka Dżentelmen w Moskwie
Dżentelmen w Moskwie
Amor Towles
{}8.0/10
Wszystko zmienił jeden wiersz… To przez niego hrabia Rostow musiał zamienić przestronny apartament w Metropolu, najbardziej ekskluzywnym hotelu Moskwy, na mikroskopijny pokój na poddaszu, z oknem wiel...
Książka A Gentleman in Moscow
A Gentleman in Moscow
Amor Towles
***Soon to be a major TV series starring Kenneth Branagh*** OVER A MILLION COPIES SOLD THE TIMES BOOK OF THE YEAR 2017 A SUNDAY TIMES BOOK OF THE YEAR 2017 A MAIL ON SUNDAY BOOK OF THE YEAR 2017 A DA...
Książka Dobre wychowanie
Dobre wychowanie
Amor Towles
Zwycięzca Nagrody Fitzgeralda. Powieść dla wielbicieli "Śniadania u Tiffany’ego" i "Wielkiego Gatsby’ego" Gdy w ostatnią noc 1937 roku pijana szampanem i jazzem Katey obserwowała twarz Tinkera, była ...

Komentarze

Cytaty Amor Towles

Stwórca przeznaczył poranne godziny na pracę. Jeśli zatem człowiek obudzi się nie później niż o szóstej, zje lekki posiłek, a następnie poświęci się pracy, to w południe powinien mieć ją już za sobą.
Ogólnie rzec biorąc, jeśli przez dziesiątki lat nie było się w miejscu drogim naszemu sercu, mądrzy ludzie radzą, aby nigdy tam nie wracać. [...] tym, co wracają po długiej nieobecności, szczere uczucia i bezwzględne oddziaływanie czasu mogą przynieść jedynie rozczarowanie. Krajobraz nie jest tak piękny, jak go pamiętają. Wytwarzany lokalnie cydr nie jest tak słodki. Uroczy stary budynek odrestaurowano nie do poznania, a wspaniałe tradycje ustąpiły miejsca nowym zdumiewającym rozrywkom. I wyobrażając sobie, że niegdyś żyło się w samym środku tego małego wszechświata, człowiek ledwie poznaje samego siebie - o ile w ogóle się poznaje. Dlatego mądrzy ludzie radzą, by trzymać się z dala od swoich dawnych domów.
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe