James Dashner

James Dashner

Autor, 47 lat 68 czytelników
Obserwuj
7.7 /10
95 ocen z 9 książek,
przez 52 kanapowiczów
Urodzony 26 listopada 1972 roku w USA ( Austell )

Amerykański pisarz, autor serii z gatunku fantastyki Więzień labiryntu, której pierwszy tom ukazał się w roku 2009. James Smith Dashner urodził się w Austell w stanie Georgia 26 listopada 1972. Ma pięcioro rodzeństwa. Ukończył Duluth High School w Duluth, a następnie Uniwersytet Brighama Younga w Provo w Utah. Pisarz wraz z żoną Lynette Anderson mieszkają w South Jordan w stanie Utah. Małżeństwo ma czwórkę dzieci.

Popraw tę stronę

Książki

Książka Więzień labiryntu
Więzień labiryntu
James Dashner
{}8.6/10
Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą którą pamięta jest jego imię. Nie wie kim jest ani w jakim celu tu przybył. Kiedy winda się zatrzymuje i drzwi się otwierają jego oczom ukazuje ...
Książka Próby ognia
Próby ognia
James Dashner
{}8.8/10
Cykl: Więzień Labiryntu, tom 2
„Próby Ognia” to długo oczekiwany drugi tom bestsellerowej trylogii „Więzień Labiryntu”. Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli. I żadnego ucie...
Książka Lek na śmierć
Lek na śmierć
James Dashner
{}8.3/10
Cykl: Więzień Labiryntu, tom 3
Thomas wie, że DRESZCZowi nie można ufać, ale oni twierdzą, że czas kłamstw już się skończył, że zebrali w toku Prób wszystkie dane, jakie dało się zebrać, a teraz chcą przywrócić Streferom pamięć, bo...
Książka Rozkaz zagłady
Rozkaz zagłady
James Dashner
{}9/10
Cykl: Więzień Labiryntu, tom 1
Zanim weszli do labiryntu padł rozkaz zagłady... „Rozkaz zagłady” to długo wyczekiwany przez fanów prequel bestsellerowej trylogii Więzień labiryntu, która zawładnęła wyobraźnią czytelników na całym ś...
Książka Kod gorączki
Kod gorączki
James Dashner
{}9.5/10
Cykl: Więzień Labiryntu, tom 1
Kod gorączki to niecierpliwie wyczekiwany przez fanów prequel bestsellerowej serii Więzień labiryntu, która zawładnęła wyobraźnią czytelników na całym świecie. Miłośnicy tej serii wciąż mają wiele pyt...
Książka The Death Cure
The Death Cure
James Dashner
{}5/10
Cykl: Więzień Labiryntu, tom 3
Thomas knows that Wicked can't be trusted, but they say the time for lies is over, that they've collected all they can from the Trials and now must rely on the Gladers, with full memories restored, to...
Książka The Kill Order
The Kill Order
James Dashner
{}6/10
Cykl: Więzień Labiryntu, tom 1
Before WICKED was formed, before the Glade was built, before Thomas entered the Maze, sun flares seared the earth and mankind fell to disease. "The Kill Order" tells the story of that fall. “The pre...
Książka The Maze Runner
The Maze Runner
James Dashner
{}7/10
Cykl: Więzień Labiryntu, tom 1
Read the first book in the #1 New York Times bestselling Maze Runner series, perfect for fans of The Hunger Games and Divergent. The Maze Runner is now a major motion picture featuring the star of MTV...
Książka The Scorch Trials
The Scorch Trials
James Dashner
{}7/10
Cykl: Więzień Labiryntu, tom 2
Solving the Maze was supposed to be the end. No more puzzles. No more variables. And no more running. Thomas was sure that escape meant he and the Gladers would get their lives back. But no one really...
Książka Dziennik osobliwych listów
Dziennik osobliwych listów
James Dashner
Zagadki, przygoda i porcja doskonałego humoru. Oto nowa fascynująca seria fantasy dla dzieci Niesamowita opowieść, w której działania bohatera mają wpływ na to, co dzieje się wświatach równoległych. P...

Cytaty James Dashner

{} Dodaj pierwszy cytat!

Obserwujący

@cassandra9891 @JaneBox @Wiesia

Komentarze

{}