Więzień labiryntu

autor: James Dashner
Więzień labiryntu
4.35
Ocena 4.35 na 5 możliwych
Na podstawie 31 ocen kanapowiczów
Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą którą pamięta jest je...
Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą którą pamięta jest jego imię. Nie wie kim jest ani w jakim celu tu przybył. Kiedy winda się zatrzymuje i drzwi się otwierają jego oczom ukazuje się grupa nastolatków, która wita go w Strefie – otwartej przestrzeni otoczonej murami, która zna...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788361386100
Wydawnictwo: PAPIEROWY KSIĘŻYC

Recenzje

Więzień labiryntu oczami #Ivy
Pamiętacie może jeden z mitów, gdzie ateńczycy zostawali zsyłani do labiryntu, aby nakarmić sobą bestię, jakiej przyszło żyć w tej przedziwnej budowli? Zapewne kojarzycie go z historii i nawet przypominacie sobie, że jednym z ważniejszych wątków w tej historii była zasługa Ariadny, zauroczonej je...
W pułapce własnych, nieznanych wspomnień
Biegnij przed siebie. Wszędzie będziesz widział ściany, z obu stron, przed sobą i za sobą. W tej chwili jest to Twój jedyny przyjaciel. Zwykle największy wróg. Ścieżki od lat znane, dziś wydają się nowe i odmienne. Zaczyna brakować Ci tchu. Czy zdołasz dobiec? Ocalić życie? Coś za Tobą podąża… Gr...
Napisz swoją opinię

Opinie

@szarikow
@szarikow 2012-03-29
Przeczytane (2012-01-01)
Trochę się rozczarowałam :( Wspaniałe recenzje tej książki sprawiły, że wiązałam z nią duże nadzieje, ale okazało się, iż się trochę przeliczyłam. Wpis z przodu okładki "Najlepsza trylogia od czasu Igrzysk śmierci" dolał jedynie oliwy do ognia! Ciągle porównywałam "Więźnia labiryntu" do tej książki, co wpłynęło w negatywny sposób na moje zdanie na temat powieści Dashnera. Ale po kolei... Po pierwsze, niebywale irytowały mnie akapity z tymi durnymi pytaniami Thomasa: "Co nas czeka jutro? Czy przeżyjemy" itd. Masakra!!! Najbardziej kiczowata i najmniej oryginalna część powieści. Po drugie, wątek miłości Thomasa z Teresą (O Boże, co za imię! Gorszego nie było?) strasznie oklepany. W dodatku kiedy czytałam o ich "więzi", mówiąc szczerze rzygać mi się chciało. Kompletna amatorszczyzna rodem z jakiś idiotycznych powiastek dla nastolatek, których fabułę wypełnia trzymanie się za ręce w trudnych chwilach. Po trzecie, bohaterstwo i szlachetność Thomasa. A fuj! To był komiks o supermanie czy coś mi się pomyliło? Po czwarte, język tłumacza. Jakiś taki nieujemny. Czasami poprzestawiany szyk zdania, w dodatku te przekleństwa ukryte pod jakimiś wydumanymi słowami typu: klump, purwa. Wnerwiający, jednym słowem. Mimo opisanych przeze mnie minusów muszę ocenić tę książkę pozytywnie, bo jednak akcja była, czytało się szybko, a zakończenie zaintrygowało i zachęciło do przeczytania kolejnej części.
@camaieu
@camaieu 2014-09-14
Przeczytane (2014-09-14)
Przeczytałam, ale - za przeproszeniem - niczego mi nie urwało. Wizja świata w książce jest wprost fenomenalna; mury labiryntu sięgające nieba, przesuwające się ściany, chęć ucieczki za wszelką cenę... Tu wszystko jest jak najbardziej na tak. Jednak sposób w jaki autor przedstawia stan rzeczy oraz wydarzenia jest kiepski. Nie trzyma w napięciu, nie zachęca do czytania jednym tchem, jakieś to takie wszystko nijakie, jakby miał dobry pomysł, ale nie potrafił przekazać nam dokładnie tego, co widział w swojej głowie. Najbardziej irytującą rzeczą jest słowotwórstwo, które zalewa nas tam dosłownie bez przerwy. Mimo wszystko kolejne dwie części przeczytam - trochę z ciekawości, bardziej dla zasady.
@kasia.kolataj
@kasia.kolataj 2012-01-04
Przeczytane (2012-01-04)
Przed godziną skończyłam czytać i jedyne, co mogę powiedzieć, to - WOW. Dawno nie czytałam tak emocjonującej i trzymającej w napięciu książki! Świat przedstawiony kryje w sobie mnóstwo tajemnic, bohaterowie są jak najbardziej realni. Czytelnik może wraz z nimi odkrywać kolejne sekrety Labiryntu, a poszlaki tylko zwiększają nasze napięcie. Jednak to wszystko nic w porównaniu do epilogu, po którym dosłownie nie mogłam złapać oddechu. To było ogromne zaskoczenie i w dodatku zapowiadające taką ciekawą fabułę drugiej części. Do tej pory nie ochłonęłam, powieść jest naprawdę świetna i szczerze polecam :)
@Cassiel96
@Cassiel96 2013-06-24
Przeczytane (2013-06-24)
Muszę przyznać, że pomimo porównania książki Jamesa Dashnera do innych cykli, ja zostałam oczarowana jego oryginalnością. Autor wykorzystał swoją bogatą wyobraźnię, którą przelał na papier i powołał do życia nietuzinkowych bohaterów, którzy pozostają w nas jeszcze długo po przeczytaniu całej historii. Jestem niezmiernie ciekawa tego, co wydarzy się w kolejnej części i nie ukrywam, że poprzeczkę postawiłam jej wysoko. Zobaczymy jak będzie dalej, a tymczasem zachęcam do sięgnięcia po tę pasjonującą książkę!
@cassandra9891
@cassandra9891 2011-12-01
Przeczytane (2011-01-01)
Nie żałuję ani jednej z chwil spędzonej na przeszukiwaniach korytarzy Labiryntu. Jeśli więc lubicie szybką akcję, mieć mocno nadszarpane nerwy i pragniecie wyzywań jakie przed wami stawia autor tej zagadki, to nie wahajcie się ani chwili. Wyobraź sobie, że znajdujesz się na arenie Igrzysk Śmierci nie znając zasad jakie kierują tą grą o przetrwanie, z której jest wyście albo jest śmierć, a otrzymasz esencje "Więźnia Labiryntu".
@marr93
@marr93 2012-08-08
Przeczytane (2012-08-07)
Ja także naczytałam się pochlebnych opinii i oczekiwałam od tej pozycji czegoś lepszego niż zastałam. Całkowicie zgadzam się z poprzedniczką jeżeli chodzi o uwagi. Nie lubiłam Teresy, była strasznie bezbarwną postacią .Mimo to całkiem przyjemnie się czytało, ale nie wiem czy sięgnę po kolejne części.
@Elen
@Elen 2011-12-29
Przeczytane (2011-12-28)
Niesamowita książka, pełna niewyjaśnionych tajemnic, ciągłych zwrotów akcji, mrocznego nastroju. Oryginalny pomysł na społeczność uwięzioną wewnątrz labiryntu. Od chwili gdy przeczytałam ostatnie zdania z niecierpliwością oczekuję na kolejną część. Baaaardzo polecam !
@Fonin
@Fonin 2012-03-17
Przeczytane (2012-03-17)
Książka naprawdę dobra i trzymająca w napięciu. Polecam. Koniec mnie zaskoczył i zszokował. Z niecierpliwością wyczekuje "Próby ognia".
@Gumciobook
@Gumciobook 2012-10-12
Przeczytane (2012-10-06)
Jestem zachwycona tą książką! Po prostu mnie oczarowała. Zdecydowanie jest jedną z moich ulubionych pozycji :)
@Avenix
@Avenix 2013-01-06
Przeczytane (2013-01-06)
Jedna z najlepszych książek antyutopijnych jakie przeczytałem! Świetna.
Współtworzący tą stronę
puchar @kasandra @kasandra pierwsza opinia