Gregory David Roberts

Autor 36 czytelników
7.1 28 ocen z 2 książek, przez 27 kanapowiczów
Obserwuj Popraw tę stronę

Książki

Książka Shantaram

Shantaram

Gregory David Roberts
9.2/10
Buntownik z Bombaju. „Shantaram” to majstersztyk: inteligentny, sensacyjny, romantyczny, zabawny, trzymający w napięciu... Trudno uwierzyć, że ta szeroko zakrojona, przygodowa powieść opowiada prawdzi...
Książka Cień góry

Cień góry

Gregory David Roberts
5/10
Długo oczekiwana kontynuacja “Shantaram” – brawurowej powieści inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami, która stała się światową legendą. Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy g...

Cytaty

„ Możemy zaprzeczyć, że mieliśmy przeszłość, ale nie możemy uciec przed jej bólem, bo przeszłość jest jak mówiący cień, który zawsze dotrzymuje nam kroku, idzie za nami aż po grób ”
z książki Shantaram
„ Prawda wygląda tak, że niezależnie od szczęścia czy pecha zawsze możesz zupełnie odmienić swoje życie jedną myślą lub jednym aktem miłości ”
z książki Shantaram
„ Nigdy nie wiadomo, co w człowieku siedzi, dopóki nie zacznie się go powoli odzierać z nadziei ”
z książki Shantaram
„ Nic tak doskonale nie pasuje do ręki, nie wydaje się tak dobre w dotyku i nie budzi takiej opiekuńczości, jak ręka dziecka ”
z książki Shantaram
„ (...) nie ma ludzi dobrych i złych. Tylko czyny mają w sobie dobro lub zło. Istnieją dobre i złe czyny. Ludzie to tylko ludzie - to, co robią lub czego nie chcą robić, wiąże ich z dobrem i złem ”
z książki Shantaram
„ Jedną z przyczyn, dla których pragniemy miłości i tak rozpaczliwie jej szukamy, jest to, że miłość to jedyne lekarstwo na samotność, wstyd i smutek. Są uczucia, które zapadają w serce tak głęboko, że tylko samotność może je znowu wyciągnąć. Są prawdy tak bolesne, że tylko wstyd pomaga z nimi żyć. I są sprawy tak smutne, że w płaczu nad nimi może cię wyręczyć tylko dusza ”
z książki Shantaram

Komentarze

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się