Jacek Hołub

Jacek Hołub

Autor, 50 lat 65 czytelników
Obserwuj
8.1 /10
80 ocen z 4 książek,
przez 59 kanapowiczów
Urodzony 17 lutego 1972 roku w Polsce (Bydgoszcz)
Jacek Hołub - polski dziennikarz, autor książek, bloger, rzecznik Towarzystwa „J-elita”, współpracownik portalu Niepelnosprawni.pl, i magazynu „Integracja”. W latach 2002-2015 pracownik „Gazety Wyborczej".

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – politologia, specjalizacja doradztwo polityczne i medialne oraz studiów podyplomowych z public relations w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.

Pierwsze kroki w mediach stawiał w 1994 jako reporter bydgoskiego Radia Vox i współpracownik „Ilustrowanego Kuriera Polskiego”. W latach 1997-2001 dyrektor biura senatorskiego prof. Macieja Świątkowskiego (AWS) w Bydgoszczy, od 1999 do 2003 członek rady programowej Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy. Uczestnik programów publicystycznych w TVP Bydgoszcz i TV Toruń.

Od 2002 do 2015 dziennikarz toruńskiej, a potem warszawskiej redakcji „Gazety Wyborczej”, autor ponad 300 tekstów (informacyjnych, publicystycznych i wywiadów) w ogólnopolskim wydaniu „Gazety Wyborczej”, publikuje w portalu Wyborcza.pl.

Laureat Nagrody Ostrego Pióra 2005 Business Centre Club za propagowanie w swojej pracy zawodowej zasad przedsiębiorczości, wspierania idei wolnego rynku i szerzenie edukacji ekonomicznej. Zdobywca II miejsca w konkursie Bloger 2009 Roku, wybór internautów w kategorii „Polityka”.

Prowadził blog internetowy o nazwie Głos Rydzyka, przedstawiającego krytyczną i żartobliwą ocenę wydarzeń emitowanych na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

Książki (4)

Sortowanie:
Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator
2 wydania
Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator
Piotr Głuchowski, Jacek Hołub
8/10
Seria: Reporterzy Dużego Formatu
Tadeusz Rydzyk bez tajemnic Pierwsza reporterska biografa twórcy Radia Maryja Był nieśmiałym chłopcem. Wybrał seminarium, gdy nie dostał się do szkoły średniej. Miał być zakonnym braciszkiem - do końc...
Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci
2 wydania
Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci
Jacek Hołub
8.4/10
Seria: Reportaż [Czarne]
„W latach 2008–2017 za niepełnosprawne uznano 218 tysięcy dzieci. Część z nich, tych najciężej chorych i głęboko niepełnosprawnych intelektualnie, pozostanie dziećmi do końca życia. Aż do śmierci b...
Beze mnie jesteś nikim
Beze mnie jesteś nikim
Jacek Hołub
8.2/10
Seria: Reportaż [Czarne]
W badaniu przeprowadzonym na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trzydzieści procent – czyli ponad dziewięć milionów – dorosłych Polaków potwierdziło, że było sprawcami przemoc...
Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera
2 wydania
Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera
Jacek Hołub
7.7/10
Seria: Reportaż [Czarne]
Małą Martą chciał się zająć ksiądz egzorcysta. Na rodziców awanturującego się Piotrka sąsiedzi nasyłają policję i pomoc społeczną. Matka autystycznego Mateusza usłyszała, że powinna go oddać do ośrod...

Obserwujący (1)

@MLB

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Jacek Hołub

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl