Jonas Winner

Jonas Winner

Autor, 55 lat 18 czytelników
Obserwuj
4.7 /10
15 ocen z 2 książek,
przez 15 kanapowiczów
Urodzony w 1966 roku w Niemczech (Berlin)
Niemiecki pisarz i dziennikarz, autor kryminałów i scenarzysta.
Dorastał w Berlinie i Rzymie. Po półrocznym pobycie w Stanach Zjednoczonych rozpoczął w Berlinie studia filozoficzne. Ukończył je w 1993 roku po kolejnym pobycie za granicą, w Paryżu. Rozpoczął również pracę w telewizji, gdzie pracował między innymi jako reporter i redaktor działu kultury w ZDF.
W 1996 roku otrzymał tytuł doktora filozofii na podstawie pracy na temat teorii gier. Następnie powrócił do telewizji gdzie zajął się pisaniem scenariuszy do thrillerów i kryminałów.
Mieszka w Berlinie.

Książki (2)

Sortowanie:
Murder Park. Park morderców
Murder Park. Park morderców
Jonas Winner
4.7/10
Zodiac Island − samotna wyspa u wybrzeży USA, smagana wiatrem i falami wzburzonego morza. A na niej park rozrywki: dwanaście tematycznych sektorów poświęconych znakom zodiaku. Cukrowa wata, rozbawione...
Cela
Cela
Jonas Winner
4.7/10
Sammy ma jedenaście lat i właśnie przeprowadził się z rodzicami do Berlina. Jego nowym domem jest stara secesyjna willa z ogrodem. W schronie przeciwlotniczym należącym do posiadłości chłopiec dokon...

Komentarze

Cytaty Jonas Winner

-Czy słyszałeś kiedyś płaczące dziecko? (...) -To dźwięk, odgłos, który przenika cię na wskroś. Żadna muzyka, żadna kompozycja nie może ugodzić cię boleśniej, wywołać większego niepokoju niż płacz dziecka.
Jonas Winner z książki Cela
#dziecko#placz#dzwiek#niepokoj#strach
× 1 Link
Spisuję to, bo się tym duszę, bo wspomnienie tamtych paru dni sprzed prawie dwudziestu lat, wspomnienie mroku, grozy i śmierci, żarzy się we mnie i zatruwa...
Jonas Winner z książki Cela
#wspomnienie#smierc#strach
× 1 Link
...ogień, podniecenie, strach przed tym, co robi, są jak rozgrzany eliksir życia, który płynie w jego żyłach.
Jonas Winner z książki Cela
#strach#zycie#podniecienie#eliksir#sila
× 1 Link
Dom nie był domem, po którym krążyły duchy, to był dom, który miał we władaniu mojego tatę, który go zmienił, który wsiąknął w niego jak wyziew zarazy.
Jonas Winner z książki Cela
#dom#duch#zaraza#wladza#opetanie
Istnieją rzeczy, które mogą się przydarzyć, przerażające rzeczy, które są tak straszne, że kiedy się dzieją, sprawiają, że z piersi nieustannie wyrywa się krzyk.
Jonas Winner z książki Cela
#strach#krzyk
Mój ojciec jest szalony, a wszystko zaczęło się od tego, że chciał usłyszeć, jak to jest kiedy uderza. Kiedy puszczają tamy i jego obłęd się przelewa.
Jonas Winner z książki Cela
#ojciec#przemoc#obled#szalenstwo
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl