Mark A. Noll

Mark A. Noll

Autor, 75 lat 4 czytelników
Obserwuj
7.8 /10
4 oceny z 1 książki,
przez 4 kanapowiczów
Urodzony 18 lipca 1946 roku w USA (Iowa City, Iowa)
Mark A. Noll – amerykański historyk specjalizujący się w badaniu dziejów chrześcijaństwa w Stanach Zjednoczonych. Autor wielu książek na temat historii religii, które podkreślają znaczenie wiary w kształtowaniu Ameryki. Wiodący intelektualista ewangelikalny w USA.

Wykształcony na uczelniach Wheaton College (Illinois) (1968), University of Iowa (1970), Trinity Evangelical Divinity School (1972) i Vanderbilt University (1975). Od 2006 jest profesorem historii na University of Notre Dame. Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Nauki, a w 2006 na uroczystości w Białym Domu otrzymał medal National Endowment for Humanities.

Jest ewangelikiem reformowanym, członkiem Christian Reformed Church (Chrześcijańskiego Kościoła Reformowanego). W 2005 został uznany przez magazyn Time za jednego z dwudziestu pięciu najbardziej wpływowych ewangelikalnych protestantów w USA.

Kategorie
Religia i Teologia

Książki

Protestantyzm
2 wydania
Protestantyzm
Mark A. Noll
{}7.8/10
Protestantyzm. Wydanie przejrzane to przystępne i atrakcyjne omówienie najważniejszych zagadnień związanych z historią protestantyzmu i jego rolą we współczesnym świecie. Początki i rozkwit protestan...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Mark A. Noll

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe