Marta Kopeć

Marta Kopeć

Autorka
Obserwuj
10 /10
1 ocena z 1 książki,
przez 1 kanapowicza
Mówiąc o sobie, jako o człowieku jestem paradoksem, z którego emanują wszystkie możliwe emocje. Marta Kopeć, tak w rzeczy samej brzmią moje dane personalne. Kim jestem? Po co? Jaki jest mój cel? Znalezienie odpowiedzi na te pytania jeszcze pewnie zajmie mi trochę czasu i kiedyś chyba się dowiem. Mam osiemnaście lat, więc chyba zdążę jeszcze nauczyć się odpowiadać na tak trudne, a zarazem proste pytania. Na chwilę obecną mogę nazwać się autorką książki o jedynym pragnieniu, a mianowicie: aby Turkusowa Dusza uderzyła w drzwi ludzkich serc i zapadła w pamięci na długo. A w to już muszę mocno i głęboko wierzyć. Pisanie książki rozpoczęłam w wieku piętnastu lat z długimi przerwami, dlatego dopiero teraz zostaje wydana. Musiałam uzbroić się w ogromną cierpliwość. W między czasie tworzyłam również wiele wierszy, odłożonych „do szuflady” i zapewne znowu minie trochę czasu, zanim ujrzą światło dzienne. Ale za to mam pewne osiągnięcia w malarstwie. Taka już ze mnie artystyczna dusza, że w każdej dziedzinie szukam możliwości ekspresji i wyrażania emocji. Panta rhei, czy też carpediem, bo tak brzmią moje motta życiowe. Ale mam też wiele inny „drogowskazów”. Nie jestem jednak typem osoby zdradzającej o sobie zbyt wiele, cenię bardziej życie owiane tajemnicą. Po prostu jestem, oddycham, … żyję… a przede wszystkim przelewam swoje uczucia na papier (czy też komputer, zważając na dzisiejsze czasy). Jestem wdzięczna naprawdę wielu osobom, którzy umożliwili mi wydanie książki. Dedykacje może dam przy innej okazji, chociażby wydając nową książkę (bo już jest, a kolejne są także w planie!). To wszystko się okaże, jak bardzo się spodoba Turkusowa Dusza.

Książki

Turkusowa dusza
Turkusowa dusza
Marta Kopeć
10/10
„Turkusowa dusza” Marty Kopeć to historia burzliwej i nietypowej miłości. To także opowieść o ludzkich wyborach i ich konsekwencjach. Atrakcyjna, odważna i inteligentna Pamela postanawia opuścić dysfu...

Obserwujący (1)

@agnieszka3211

Komentarze

@agnieszka3211
@agnieszka3211 · ponad 7 lat temu
Akcja książki rozgrywa się we współczesnym świecie, w którym świat realistyczny miesza się z elementami fantastycznymi. Czytelnik odnajdzie tu ogromną ilość akcji, wątków poważnych, ale i komicznych połączonych z groteskowymi, a na uboczu mało ważny romans, de facto mający jednak tak naprawdę duże znaczenie, ponieważ to on prowadzi schemat fabuły. Granice między istotami ludzkimi, a nadnaturalnymi zatarły się w istocie dość mocno, ale to wszystko nie bez przyczyny. Daje to możliwość do refleksji nad kluczowymi pojęciami „dobra” i „zła”. Nie, w tej książce nie ma odpowiedzi na dręczące ludzkie serca pytania. Turkusowa Dusza skłania czytelnika do szukania ich samodzielnie. Tylko podpowiada, podchodząc z lekkim dystansem do niektórych spraw.

Cytaty Marta Kopeć

Stał nad nią, ukryty w mroku. Cień przysłaniał jego twarz. Nie mogła prawie niczego dostrzec. - Więc zawrzyjmy pakt. – widziała tylko jego czerwonce świecące oczy i dłoń, którą chwycił jej rękę. Podsunął papier, a ona machnęła na nim słabo krwawą linię. On również wziął na palce trochę kropli czerwonego atramentu z jej rany. Skrobał nim biały papier. – Więc przysięgasz? - Przysięgam. – co innego mogła powiedzieć? Chodziło o jej życie. Zakasłała lekko, krztusząc się. Nawet palcem drgnąć już nie mogła. Opadała z sił. Zagryzła wargę, mrugając parę razy, patrząc niewyraźnym wzrokiem. - Wiedz, że pakt jest nieodwracalny chyba, że sam go podrę lub zniszczę. Przysięgasz? Spadło więcej deszczu przysłaniającego pola widzenia. Dziewczyna przełknęła cicho ślinę. Zawahała się, lecz po chwili odparła. - Przysięgam. Pergamin spłonął, a dziewczyna zasnęła.
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl