Matthew Syed

Matthew Syed

Autor, 49 lat 2 czytelników
Obserwuj
8.5 /10
2 oceny z 2 książek,
przez 2 kanapowiczów
Urodzony 2 listopada 1970 roku w Wielkiej Brytanii (Reading)
Matthew Syed jest nagradzanym publicystą „The Timesa”, autorem reportaży dla programu Newsnight sieci BBC i regularnym gościem telewizji CNN International oraz World Service TV.
Ukończył z najwyższym wyróżnieniem interdyscyplinarne studia z politologii, filozofii i ekonomii na Oksfordzie. Przez prawie dziesięć lat był najlepszym angielskim tenisistą stołowym: trzykrotnie wygrywał mistrzostwa Wspólnoty Narodów i dwukrotnie reprezentował Wielką Brytanię na igrzyskach olimpijskich.
Metoda czarnej skrzynki oraz poprzednia książka Matthew Syeda, Bounce: The Myth of Talent and the Power of Practice (Odbicie: Mit talentu i potęga ćwiczeń), były w Wielkiej Brytanii głośnymi bestsellerami.

Książki (2)

Sortowanie:
Książka Metoda czarnej skrzynki
Metoda czarnej skrzynki
Matthew Syed
{}7/10
Zespół Formuły 1 Mercedesa, Google, James Dyson, Michael Jordan - wszyscy oni stosują metodę czarnej skrzynki. Są gotowi zmierzyć się z popełnianymi przez siebie błędami i przekuć je w sukces. Nie wyp...
Książka Wymiatasz!
Wymiatasz!
Matthew Syed
{}10/10
A gdybyś tak mógł wymiatać, w czym tylko zechcesz? Nie jest to takie niemożliwe, jak ci się wydaje! Jeśli czasem myślisz, że: matematyka naprawdę wymaga wyjątkowych zdolności w sporcie alb...

Cytaty Matthew Syed

Chodzi o to, by budować systemy i kultury pozwalające organizacjom widzieć w błędach źródło wiedzy, a nie zagrożenia.
dopóki odruchowo reagujemy na porażkę, zakładając, że osoba, która miała z nią najwięcej wspólnego, musiała popełnić zaniedbanie albo umyślną szkodę, dopóty źródłem winy może być wszystko, a ludzie będą zatajali niepowodzenia, przewidując, że zostaną obwinieni. Tymczasem gdybyśmy widzieli w błędach okazję do nauki, mielibyśmy motywację, by dochodzić prawdy.
{} Dodaj cytat

Komentarze

nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe