Paweł Trefler

Paweł Trefler

Autor
Obserwuj
Główne obszary badań naukowych to stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo międzynarodowe i relacje cywilno-wojskowe w Ameryce Łacińskiej. Autor monografii pt. „Siły zbrojne w Argentynie, Brazylii i Chile. Historia i Współczesność”, Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2009.

Współredaktor następujących książek: „Przeobrażenia geopolityczne i nowe zagrożenia w Ameryce Łacińskiej”, wraz z prof. Katarzyną Krzywicką, Wydawnictwo UMCS, Lublin 2006; „Polska i Ukraina w dobie transformacji. Współpraca transgraniczna, innowacje, edukacja i rozwój społeczno-gospodarczy”, wraz z Ewą Draus, PWSW, Przemyśl 2014 i „Ochrona praw człowieka w perspektywie regionalnej”, wraz z prof. Markiem Delongiem, PWSW 2011, a także artykułów o tematyce latynoamerykanistycznej publikowanych głównie w „Ad Americam”, „Kwartalniku Analityczno-Informacyjnym Ameryka Łacińska”, „Nowej Ukrainie” i „“Anuario Latinoamericano – Ciencias Políticas y Relaciones Internacionales”, którego jest sekretarzem redakcji i współredaktorem sekcji „Dossier” jednego z tomów. Stypendysta Funduszu Stypendialnego im. Ryoichi Sasakawy dla Młodych Liderów (The Ryoichi Sasakawa Young Leaders Fellowship Fund) – półroczny staż badawczy na Uniwersytecie Diego Portalesa w Santiago de Chile.

Przez pół roku przebywał także na stażu badawczym na Uniwersytecie Autonomicznym w Querétaro, prowadząc badania w ramach grantu FOFI-UAQ. Uczestnik I edycji programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej „Wolontariat Polska Pomoc” w Chiapas w Meksyku. Członek Polskiego Towarzystwa Studiów Latynoamerykanistycznych, Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu. Wiceprezes Fundacji Wymiany Kulturowej toTU toTAM. Pracował także w mediach i organizacjach pozarządowych. Urodził się i mieszka w Przemyślu.

Książki

Przeobrażenia geopolityczne i nowe zagrożenia w Ameryce Łacińskiej
Przeobrażenia geopolityczne i nowe zagrożenia w Ameryce Łacińskiej
Paweł Trefler, dr Katarzyna Krzywicka
El libro "Transformaciones geopolíticas y nuevas amenazas en América Latina", bajo la redacción de la Prof. Dra. Katarzyna Krzywicka y el Dr. Paweł Trefler, tiene un gran significado para la comprensi...

Komentarze

Cytaty Paweł Trefler

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl