Cena krwi Tanya Huff

Okładka Cena krwi
autor:
Tanya Huff
wydawnictwo:
Fabryka Słów
data wydania:
2008
ISBN:
9788375740400

Opis

SPRZEDAŻ OD 23-05-2008! To pierwszy tom serii, która zainspirowała twórców emitowanego przez AXN - patrona medialnego książki - serialu "Więzy krwi". Na początku była zbrodnia. Śmierć, krew, brutalnie rozszarpane ciało ofiary. Makabra. Vicki Nelson, była policjantka i prywatny detektyw, słyszała krzyk w metrze, ale nie zdążyła na ratunek. Mogła tylko okryć ciało nieszczęśnika własnym płaszczem. Ten LUDZKI gest uwikłał ją w śmiertelnie niebezpieczny pościg za seryjnym zabójcą opętanym NIELUDZKĄ żą..dzą zniszczenia. Nie do końca LUDZKA jest także jedyna osoba, która może pomóc Vicki. Jednak wobec monstrualnego zła czającego się w mieście, pani detektyw nie pozostaje nic innego, jak połączyć siły z Henrym Fitzroy`em, nieślubnym synem Henryka VIII i pięćsetletnim wampirem.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Cena krwi
Recenzent: pynia04
„Cena krwi” to pierwszy tom kolejnej serii o wampirach autorstwa Tany Huff. Nie wiem co takiego jest w tych wszystkich powieściach o wampirach,ale zawsze jakoś mnie do nich ciągnie. To właśnie na podstawie tej książki stacja AXN nakręciła serial pod tytułem „Więzy krwi”. Główną bohaterką powi... więcej »
Cena krwi (jak zresztą głosi okładka i wszelakiego rodzaju źródła poza nią) stała się inspiracją dla twórców serialu Więzy krwi. Cóż, nie miałam okazji tego serialu oglądać, ale rzecz jasna nie jest to żadną przeszkodą by książki nie przeczytać. Sądzę, że najtrudniejszym i najbardziej wyczer... więcej »
Krwiopijcy, pijawy, nosferatu, strzygi. Wampiry można spotkać wszędzie, mimo wszystko najczęściej w literaturze młodzieżowej, odkąd „Zmierzch” znalazł się na polskich półkach. Trzeba przyznać, że książki z tymi nadnaturalnymi postaciami są często dość schematyczne. W końcu ile można czytać o zako... więcej »
Toronto to największe miasto Kanady. To także jedno z niewielu miejsc na świecie, które może pochwalić się taką różnorodnością pod względem etnicznym. Połowa mieszkańców to ludność napływowa. Mieszanka ta wpływa również na wysoki poziom przestępczości. W takim mieście swoją karierę jak najlepszy ... więcej »
Wampiry… W literaturze XXI wieku zostały one już przedstawione na różne sposoby, opisane wzdłuż i wszerz jako demony nocy, czuli kochankowie lub zbawiciele złego świata. Praktycznie nic już nie jest w stanie zaskoczyć czytelnika, nawet najbardziej wymyślny wampir jest po prostu tym, czym jest. ... więcej »
Wiele słyszałam o Tanyi Huff, dlatego byłam ciekawa wampirycznej koncepcji, która zagościła również i w jej twórczości. Skuszona dość pochlebnymi recenzjami, jak również faktem iż książka stanowiła inspirację do nakręcenia serialu "Więzy krwi", czym prędzej zabrałam się za lekturę "Ceny krwi". Cz... więcej »
Tanya Huff rozpoczęła swoją karierę pisarską w wieku dziesięciu lat. Podczas pracy w najstarszej istniejącej księgarni science fiction, napisała 7 powieści i 9 opowiadań, które ukazały się drukiem w niemal natychmiastowym tempie. Inspiracje czerpie z otaczającego ją otoczenia i ludzi. Prywatny... więcej »
Tanya Huff urodziła się Nowej Szkocji. Swoją przygodę z pisarstwem zaczęła naprawdę wcześnie, ponieważ w wieku dziesięciu lat. Nawiązała wtedy współpracę z The Picton Gazette. W późniejszych latach pracowała jeszcze w radiu i telewizji gdzie stworzyła swój własny program dotyczący science fiction... więcej »
Victoria Nelson, to ekspolicjantka. Mimo swojego młodego wieku, ma zaledwie 31 lat, awansowała już kilkukrotnie i była stworzona do tego zawodu. Jednak jej choroba uniemożliwiła jej brnięcie wyżej po szczeblach kariery i zrezygnowała, aby zająć się detektywistyką. Książka zaczyna się w momencie, ... więcej »
Cena krwi
Recenzent: Ameliie
Vicki Nelson, była policjantka, a aktualnie prywatny detektyw przypadkowo trafia na miejsce okrutnego morderstwa. Jak się potem okazuje to dopiero początek serii brutalnych morderstw. Kobieta otrzymuje od byłej dziewczyny pierwszej ofiary zlecenie by odnalazła sprawcę, początkowo niechętnego d... więcej »
Tanya Huff powraca i to w nowej odsłonie. Dzięki AXN – stacji, która wykupiła prawda do sfilmowania jej powieści, „Więzy krwi” zyskały nie tylko nowe okładki, ale ponowny wydźwięk w świecie literatury z gatunku paranormal romance. Historia opowiada losy pewnej byłej agentki wydziału zabójstw, ... więcej »
Ponieważ na moim blogu nie znajdziecie w napisanych już recenzjach żadnej recenzji powieści tej pisarki, zasięgnęłam po informacje o niej w niezliczone dzielnice wiedzy popularnej wyszukiwarki internetowej. Przejrzałam kilka pierwszych wyników i postanowiłam, że najbardziej przyda mi się chyba kr... więcej »
Dodali do kolekcji
weera
Betsy93
Moira
Beziuchna
MerrikaTheWitch
Rebellish
sociopatic_social_climber
calamitas
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!