Dotyk Julii Tahereh Mafi

Okładka Dotyk Julii
autor:
Tahereh Mafi
wydawnictwo:
Moondrive
data wydania:
2012
ISBN:
9788375152210

Opis

„Nie możesz mnie dotknąć – szepczę.
Kłamię – oto, czego mu nie mówię.
Możesz mnie dotknąć – oto, czego nigdy nie powiem.
Proszę, dotknij mnie – oto, co chcę powiedzieć”.

Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija.
Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha

Zostałam przeklęta
Mam niezwykły dar
<..br />Jestem potworem
Mam nadludzką moc

Mój dotyk zabija
Mój dotyk to moja siła

Jestem narzędziem zniszczenia
Będę walczyć o miłość

„Uzależniająca, pełna napięcia i niezwykle zmysłowa. Chciałabym tak pisać. Po prostu nie możesz się oderwać od lektury”.
Lauren Kate, autorka „Upadłych”

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Spędziłam w zamknięciu już 264 dni. Towarzystwa dotrzymują mi tylko (...) liczby w mojej głowie. 1 okno. 4 ściany. 1,5 metra kwadratowego powierzchni.(...) Minęło 6336 godzin, odkąd dotknęłam innej ludzkiej istoty."* Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija. Zostaje ona uwięziona w zakład... więcej »
Sukienka z potłuczonego szkła Przepiękna okładka, która doskonale oddaje znaczenie angielskiego tytułu książki "Shatter Me", i dobrze przeprowadzona kampania reklamowa nie pozwoliły przejść obojętnie obok zbliżającej się premiery debiutanckiej książki Tahereh Mafi. Młoda bohaterka zdradzona p... więcej »
Dotyk Julii
Recenzent: Natula
„Dotyk Julii” Tahereh Mafi, to książka, która swoją intrygującą okładką i oryginalnym opisem, namieszała mi w głowie, ulegając chwili kupiłam powieść, raz kozie śmierć. Na szczęście lektura nie okazała się rozczarowująca - chociaż książce daleko do ideału - jej oryginalna forma oraz poetycka... więcej »
"Spędziłam w zamknięciu już 264 dni. Towarzystwa dotrzymują mi tylko niewielki notatnik, uszkodzone pióro i liczby w mojej głowie. 1 okno. 4 ściany. 1,5 metra kwadratowego powierzchni. 26 liter alfabetu w języku, którym nie mówiłam przez 264 dni odosobnienia. Minęło 6336 godzin, odkąd dotykałam i... więcej »
Tahereh Mafi to dwudziestoczteroletnia kobieta, która uwielbia czytać i zarazem pisać książki. Jak sama mówi jest uzależniona od dużych ilości kofeiny. Dotyk Julii to jej debiutancka powieści, która jest równocześnie także pierwszym tomem trylogii o tym samym tytule. Od małego Julia była uważa... więcej »
"Jego głos tak delikatnie obejmuje litery mojego imienia, że umieram 5 razy w ciągu jednej sekundy." Tahereh Mafi to młoda, zaledwie 24-letnia kobieta. Jest muzułmanką, co nadaje całej historii szczególne znaczenie - pozwala spojrzeć na kwestię dotyku ludzkiego ciała z perspektywy innych... więcej »
Dotyk Julii
Recenzent: Vicky
Jakie cechy wyróżniają jedną powieść w morzu innych? Ciekawa fabuła? Dobrze skonstruowane postacie? Może sam pomysł? W wypadku „Dotyku Julii” jest to niesamowity, poetycki i unikalny język. Skreślone wyrazy, powtórzenia, które wzmacniają wydźwięk niektórych słów. Z czymś takim jeszcze nigdy się n... więcej »
"Dotyk Julii"
Recenzent: Alise
„Dotyk Julii” to debiutancka książka Tahereh Mafi, która premierę miała 11 lipca 2012 roku. Z dużym rozmachem przeprowadzona kampania reklamowa i mnie nie pozwoliła przejść obok tej pozycji obojętnie. Bardzo się z tego cieszę. Dawno, nie czytałam tak świetnie opowiedzianej historii. Zapytac... więcej »
Twój dotyk zabija. Nie jesteś w stanie dotknąć kogoś bez zrobienia mu krzywdy. Ani nikt nie może dotknąć Ciebie. Twoje dzieciństwo było koszmarem, rodzice nie okazywali Ci uczuć, rówieśnicy z Ciebie szydzili. W końcu pojawił się ktoś kto Cię zaakceptował. Ktoś, komu oddałaś swoje serce. I nagle ś... więcej »
Dotyk Julii
Recenzent: Kala95
Dotyk stanowi jeden z elementów poznawania świata. Bierzemy w dłonie jakąś rzecz i w ten sposób poznajemy jej fakturę i kształty by potem w odpowiednim momencie móc ją poprawnie rozpoznać nie używając przy tym zmysłu wzroku. Dotyk daje poczucie bezpieczeństwa. Wystarczy krótki uścisk dłoni by za... więcej »
Dotyk Julii
Recenzent: plair
Czuć. Bliskość drugiej osoby. Ciepło czyiś objęć. Dotyk dłoni. Czuć. A gdyby to wszystko zostało ci odebrane? Gdyby dotyk sprawiał zniszczenie, sprawiał komuś krzywdę? Pragnienie dotyku, potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem jest tak ogłuszająca, że niszczy cię od wewnątrz. Samotność prz... więcej »
,,Są sługusami Komitetu Odnowy. Inicjatywy, której zadaniem miała być pomoc naszemu pogrążonemu w chaosie społeczeństwu. To ci sami ludzie, którzy wywlekli mnie z domu rodziców i zamknęli w zakładzie dla obłąkanych za coś, na co nie mam wpływu. Nikogo nie obchodzi, że nie wiedziałam, do czego... więcej »
,,Są sługusami Komitetu Odnowy. Inicjatywy, której zadaniem miała być pomoc naszemu pogrążonemu w chaosie społeczeństwu. To ci sami ludzie, którzy wywlekli mnie z domu rodziców i zamknęli w zakładzie dla obłąkanych za coś, na co nie mam wpływu. Nikogo nie obchodzi, że nie wiedziałam, do czego... więcej »
Julia posiada niezwykły dar (a może przekleństwo?) - potrafi zabić człowieka jednym dotykiem. Komitet Odnowy widzi w nastolatce śmiercionośną broń, ale dziewczyna nie zamierza być marionetką w ich rękach. Wkrótce Julia zaczyna walczyć o wolność, o miłość i... o cały świat. "Nie jestem szalona... więcej »
„Dotyk Julii” autorstwa Tahereh Mafi to książka o której już od dnia premiery było w literackim świecie głośno. Recenzje, które można było przeczytać bywały różne – czasami negatywne, czasami bardzo pozytywne. Również i ja miałam okazję zapoznać się z książką – jakie są moje wrażenia? Julia ni... więcej »
Od kiedy tylko "Dotyk Julii" ukazał się w księgarniach zaczął się prawdziwy szał na tę książkę. Na większości blogów, które obserwuje mogłam natknąć się na recenzję tej książki. Nie ukrywam, że od pierwszego dnia premiery byłam "Dotyku Julii" bardzo ciekawa, a ciekawość tą podsycały pozytywne rec... więcej »
"Dotyk Julii" to długo oczekiwany w Polsce debiut muzułmanki Tahereh Mafi. Autorka tej książki jest młodziutka - ma jedynie 24 lata. Z jednej strony bałam się lektury tej książki, ponieważ czytałam o niej różne opinie. Jednak z drugiej strony czułam nieodpartą chęć, żeby ją przeczytać. Przeczytał... więcej »
Ciemność, chłód, samotność, w takiej atmosferze poznajemy Julię Ferrars. Siedemnastolatka już od 264 dni jest zamknięta w klaustrofobicznie małej celi, bez jakiekolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym czy drugim człowiekiem. Przyczyną jej całkowitego odizolowania od reszty społeczeństwa jest nie... więcej »
„Chciałabym napełnić swoje usta deszczem, napakować śniegu do kieszeni. Chciałabym obrysować palcem żyłki w liściu, który spadł z drzewa, i poczuć na nosie smagnięcia wiatru. Zamiast tego ignoruję rozpacz sklejającą mi palce i wypatruję ptaka, którego widziałam w snach."* Zostałaś porzucona... więcej »
Za każdym razem, gdy oglądałam zagraniczny thailer „Dotyku Julii” (a musicie uwierzyć mi na słowo, że robiłam to naprawdę bardzo często), słyszałam w swojej głowie cichy głosik, podszeptujący: Musisz przeczytać tę książkę, muuuuusisz, popatrz jaki ładny zwiastunek, a jak okładeczka rzuca się w oc... więcej »
"Mój dotyk zabija Mój dotyk to moja siła". Takie właśnie zdania możemy zobaczyć na okładce tej książki. I tak, właśnie to idealnie opisuje tę opowieść... Opowieść o dziewczynie, o chłopaku, o miłości, strachu, samotności, pomocy, ucieczce... Naprawdę niesamowita książka, zaraz opowiem Wam o niej ... więcej »
Chyba nie ma mola książkowego, który nie słyszałby o "Dotyku Julii". Osoby, interesujące się literaturą i piszące/czytające blogi z recenzjami chcąc nie chcąc natknęły się na tę bardzo popularną powieść. Zauważyłam, że z "Dotykiem Julii jest tak: jedni wychwalają powieść pod niebiosa, a drudzy m... więcej »
Julia. Po naszemu pewnie wariatka, dla innych broń. Bo kim innym może być dziewczyna, która zabija dotykiem. Została wysłana do zakładu psychiatrycznego przez swoich rodziców po pewnym nieszczęśliwym wypadku. Zawsze była sam, nie miała przyjaciół. Nawet w "celi" znajdowała się sama. Do czasu. D... więcej »
Wyobraź sobie, że nigdy nie poczułaś ciepła w ramionach rodziców. Że nigdy nikt Cię nie przytulił na pocieszenie, nie trzymał za rękę, nie pocałował. Wyobraź sobie, że rodzice się Tobą brzydzą i nie chcą mieć z Tobą nic wspólnego, bo dla nich jesteś potworem. Tak, odrażającym potworem. To nie Tw... więcej »
Tahereh Mafi to dwudziestoczteroletnia kobieta, która uwielbia książki i pije mnóstwo kawy. Dotyk Julii to jej debiutancka powieść a zarazem pierwsza część trylogii. Julia to dziewczyna, która od kilku miesięcy żyje w zamknięciu. Konkretniej, w szpitalu dla obłąkanych. Z nikim nie rozmawia, cz... więcej »
Dotyk Julii
Recenzent: Estijana
Autor: Tahereh Mafi Tytuł: Dotyk Julii Wydawnictwo: Otwarte/Moon drive Liczba stron: 336 Ocena: 6/6 Data przeczytania: styczeń 2013 "Śmierć wydaje się upragnionym wyzwoleniem od tych ziemskich rozkoszy, których dane mi było poznać." ,,Dotyk Julii" to powieść o tematyce antyutopijnej, ... więcej »
Główna bohaterka, Julia, przez całe swoje siedemnastoletnie życie zaznała tylko odtrącenia i cierpienia. Jej dotyk może kogoś zranić lub zabić, więc dziewczyna nie może dotknąć niczyjej skóry. Raz, przez przypadek to zrobiła i została oskarżona o morderstwo małego dziecka. Dziewczyna jest poddawa... więcej »
Mój dotyk zabija. Mój dotyk to moja siła. Każdy z nas w jakiś sposób stara się dopasować do otoczenia, wszyscy chcemy być akceptowani, pragniemy bliskości drugiego człowieka, kogoś, przy kim możemy być w pełni sobą, komu potrafimy zwierzyć się ze wszystkiego. Bywa jednak, że „wszystko” to o w... więcej »
Nigdy niezaakceptowana. Gardzona przez strach jaki budzi w innych. Przeraża. Nie zaznała dotyku innej osoby. Od czternastego roku życia zamknięta w oddziale dla psychicznie chorych i traktowana jak śmieć. Przez 264 dni z nikim nie rozmawiała, przez tyle dni była zdana tylko na siebie. Takie życie... więcej »
Dotyk Julii
Recenzent: Juliette97
Świat nie jest już takim, jakim go znamy. Wszystko wokół pokryte jest twardą, suchą skorupą. Nie ma już roślin, ani zwierząt, a ludzie nie mają co jeść i pić. Problem ten obiecuje rozwiązać Komitet Odnowy – nowe ugrupowanie polityczne. Jednak po dojściu przez nich do władzy okazuje się, że świet... więcej »
Dotyk Julii
Recenzent: Katee
Świat dąży ku zagładzie. Warstwa ozonowa zostaje zniszczona, zwierzęta są na wymarciu, warzywa i owoce stają się towarem luksusowym na który stać tylko nielicznych. Ludzie umierają z głodu, żywność modyfikowana genetycznie zabija, po ulicach błąkają się osierocone dzieci, a społeczeństwo zostaje ... więcej »
Dotyk Julii
Recenzent: Leanika
Swego czasu o "Dotyku Julii" było bardzo głośno w naszym czytelniczym świecie, a recenzje pojawiały się na co drugim blogu. Przeważały raczej pozytywne oceny, więc korzystając z promocji w empiku, zdobyłam tą książkę praktycznie za darmo. I całe szczęście, że za nią nie płaciłam, bo uznałabym to ... więcej »
Julia Ferrars od 264 dni nie dotknęła nikogo. Od 3 lat nie widziała swoich rodziców i nie ma pojęcia co się z nimi dzieje. Jej dotyk niesie ze sobą śmierć. Ta dziwna umiejętność, którą została obdarzona, doprowadziła ją do zamknięcia w szpitalu psychiatrycznym. Izolacja odbija swoje piętno na dzi... więcej »
264 dni samotnie spędzone w zamknięciu. Tak poznajemy Julię – 17-letnią dziewczynę o niezwykłym darze, ukrytą w nieznanym dla niej miejscu, która z domu rodzinnego zabrana została siłą z winy popełnienia strasznej zbrodni. Długie dni bez słońca, bez drugiego człowieka, bez wymawiania słów, bez lu... więcej »
Recenzja pochodzi z bloga z recenzjami książek MyBooks - Nasze recenzje Każdy z nas chce czuć się kochany i bezpieczny. Chce by go przytulono, dotknięto… Jednak co by było gdybyśmy nie mogli się tak poczuć? Gdyby nikt nie mógł nas dotknąć? Z pewnością dużo gorzej, bo człowiek jest zwierzęciem ... więcej »
Każdy z nas jest inny, na swój sposób wyjątkowy. Posiadamy talenty i predyspozycje dzięki, którym w pewnych dziedzinach życia możemy osiągnąć więcej niż pozostali. Zdolności pomagają nam zrealizować zamierzone cele, ale czy zastanawiacie się kiedyś jakby to było posiadać dar, który przysparza wi... więcej »
Dotyk zabija?
Recenzent: Pyza600
Na świeżo po lekturze siedzę z szeroko otwartą buzią i nie mogę podnieść mojej szczęki z ziemi. Dlaczego? Nie, wcale nie dlatego, że książka trafiła od tego momentu na półkę moich najlepszych książek. Może byłoby tak gdybym skończyła czytać ją po pierwszej połowie. Potem po prostu akcja zgasła.. ... więcej »
„Spędziłam w zamknięciu już 264 dni. Towarzystwa dotrzymują mi tylko niewielki notatnik, uszkodzone pióro i liczby w mojej głowie. 1 okno. 4 ściany. 1,5 metra kwadratowego powierzchni. 26 liter alfabetu w języku, którym nie mówiłam przez 264 dni odosobnienia. Minęło 6336 godzin, odkąd dotykałam i... więcej »
Na okładce widnieje dziewczyna w białej sukience, która zdaje się być dosłownie ze szkła. Szkło z sukienki i lustra (zauważcie, że postać przykłada dłonie do niego, co ma pewnie być aluzją do niszczycielskiej mocy Julii) unosi się tworząc tytułowy napis. Nikogo zapewne nie zdziwi, że to właśnie t... więcej »
Julia ma siedemnaście lat. Julia jest ładna. Julia żyje w zamknięciu od bardzo, bardzo dawna. Julia cierpi na pewną okropną przypadłość. Julii nie wolno dotykać, bo jej dotyk zabija. Czy wśród czytających ten tekst jest ktoś, kto nie słyszał o Julii? Szczerze wątpię. Pewnego dnia w ce... więcej »
Julia posiada niezwykły dar - dotyk, który zabija. Niektórzy uważają że to prawdziwy i niepowtarzalny dar. Julia jednak przystaje przy swoim, i uważa że to przekleństwo. Dziewczyna spędziła 264 dni w odosobnieniu. Jednak w jednym dniu do jej celi zostaje przydzielony współwięzień - Adam Kent. T... więcej »
Polecam!
Recenzent: madzikk
Byłam ciekawa tej książki z wielu powodów. Pierwszym z nich był fakt, ze do tej pory spotkałam się z jedną książką, w której główny bohater posiadał dar lub przekleństwo i spodobała mi się. To, jak postać postrzega swoje umiejętności i jak je wykorzysta jest jednym z aspektów, które interesują mn... więcej »
Książkę dostałam na urodziny, z czego się bardzo cieszę. Już wcześniej siostra ją polecała, ale jakoś mnie nie ciągnęło. Jednak kiedy ją dostałam, było wiadome, że po nią sięgnę. Okładka jest bardzo fajna, a ja jak magnes na takie okładki jestem :). Zaraz po rozpakowaniu rzuciłam okiem na śro... więcej »
Każdy z nas chciałby czuć, że może na kimś polegać i zawsze będzie ktoś, do kogo można się zwrócić o pomoc. Nie można zaprzeczyć, że są osoby, które mimo otaczających ich tłumów czują się samotne, ale co zrobić, kiedy nie można się do nikogo zbliżyć? Nikogo dotknąć? Właśnie z takim problemem musi... więcej »
Dodali do kolekcji
marr93
tilana
Blueberry912
Nerezza
tala86
Black_Vampire
Elaine
Scoobes
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!