Nieskończone nici

Tahereh Mafi
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Nieskończone nici
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Zapierająca dech w piersiach kontynuacja Utkanego królestwa! Historia pełna wybuchowej magii, płomiennego romansu i rozdzierającej serce zdrady.

W ogniu pocałunku runęły mury pomiędzy Alizeh, dawno zaginioną spadkobierczynią starożytnego królestwa dżinnów, a Kamranem, księciem Ardunii. Podobnie jak ich życie obojga.
Kiedy Alizeh zostaje porwana przez Cyrusa, władcę sąsiedniego królestwa, który oferuje jej ryzykowny układ, dziewczyna musi zmierzyć się z decyzjami, które zaważą na losach wielu istnień. Czy Alizeh jest w stanie odłożyć na bok swoje uczucia i zostać królową, jakiej potrzebuje jej lud?
Tytuł oryginalny: These Infinite Threads
Data wydania: 2024-01-24
ISBN: 978-83-67974-20-2, 9788367974202
Wydawnictwo: We need YA
Cykl: Utkane królestwo, tom 2
Stron: 368
dodana przez: janusz.szewczyk

Autor

Tahereh Mafi
Urodzona 9 listopada 1988 roku w USA (Connecticut)
Tahereh Mafi jest amerykańską pisarką pochodzenia irańsko-amerykańskiego. Urodziła się w Connecticut w 1988 roku. Obecnie mieszka w Santa Monica w Kalifornii. Ukończyła Soka University of America. Potrafi posługiwać się na różnych poziomach ośmioma ...

Pozostałe książki:

Dotknij mnie Gdyby ocean nosił twoje imię Rozbudź mnie Odkryj mnie Gorzki smak jej wielkiej radości Dotyk Julii. Trylogia Julia. Trzy tajemnice Nieskończone nici Utkane królestwo Destroy Me Ulecz mnie Defy Me Wyśnij mnie Believe Me Furthermore Shadow Me
Wszystkie książki Tahereh Mafi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bez spoilerów; kocham, ale jest lekki zawód

19.02.2024

Przyznaję, że ostatnio mam bzika na punkcie historii o Dżinach, to swego rodzaju problem, bo nie ma ich za wiele. Co ja będę czytać? Został mi ostatni tom tej serii, a wczoraj zaczęłam ,,Złodzieja gwiezdnego pyłu", czuję, że szybko skończę. [W mojej opinii nie ma spoilerów, same wrażenia!] Książkę czytałam we współpracy barterowej [reklama] z wy... Recenzja książki Nieskończone nici

@sanaecozy@sanaecozy × 2

niedokończone historie

19.02.2024

Tahereh Mafi "NIESKOŃCZONE NICI" przełożyła Aleksandra Weksej "W ogniu pocałunku runęły mury pomiędzy Alizeh, dawno zaginioną spadkobierczynią starożytnego królestwa dżinów, a Kamranem, księciem Ardunii. Podobnie jak życie ich obojga. Kiedy Alizeh zostaje porwana przez Cyrusa, władcę sąsiedniego królestwa, który oferuje jej ryzykowny układ, dziew... Recenzja książki Nieskończone nici

WK
@w_ksiazkowym_zaciszu
× 2

Nieskończone nici

17.02.2024

Gdybyście mogli zrealizować swoje największe marzenie, dostać to czego najbardziej pragniecie, zdecydowalibyście się na…układ z samym diabłem ? Drugi tom najnowszej serii Tahereh Mafi, jest zdecydowanie inny od pierwszego. Może mniej tu akcji, ale nie znaczy to, że mniej się dzieje. Można uznać to za taki tom przejściowy, który wiele wyjaśnia ... Recenzja książki Nieskończone nici

„Nieskończone nici” Tahereh Mafi 3/5⭐️

28.02.2024

Myślałam, że jak „ochłonę” po lekturze to będę miała o niej trochę inne odczucia niż na świeżo, ale jednak nie. Nadal czuję się rozczarowana. Nadal jest mi okropnie smutno kiedy o niej myślę. Nadal uważam, że nie działo się tam nic za co mogłabym tę książkę pokochać. Ciekawe dialogi to nie wszystko. Brakuje mi tutaj akcji, która sprawiłaby, że nie... Recenzja książki Nieskończone nici

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Bookmaania
2024-02-01
8 /10
Przeczytane Przeczytane w 2024 Współpraca Wydawnictwo Weneedya

Lubicie stopniowe budowanie akcji czy po prostu musi się coś ciągle dziać?

Drugi tom, na który czekałam z wielką niecierpliwością pozostawił mnie z jeszcze większą ilością pytań!

W tej serii Mafi nie skupia się zbytnio na większej akcji podczas fabuły, buduje dalsze napięcie i wyczekiwanie. Przez co historia rozwija się nieśpiesznie, aby odkrywać kolejne cechy i emocje towarzyszące poznanych bohaterów i to na nich głównie opiera się ta opowieść. W tej części poznajemy drugie królestwo i jego władcę Cyrusa, ten jednak skrywa mroczną tajemnicę, a porwanie Alizeh wiąże się z ryzykownym układem, w który jest wplątany..

Klimat w dalszym ciągu spełnia swoją rolę, a ja mam już rozdarte serce jakie decyzje zostaną tutaj podjęte. Czuję, że trzeci tom będzie dopełnieniem i tam dopiero zacznie się dziać...

× 8 | link |
@gdzie_ja_tam_ksiazka
2024-03-04
7 /10

Na kontynuację "Utkanego królestwa" czekałam z niecierpliwością. Tahereh Mafi ponownie stworzyła bohaterów, których losy niezaprzeczalnie intrygują czytelnika i z każdym kolejnym rozdziałem podsycają atmosferę. Mafi potrafi stworzyć tak magnetyzującą relację między bohaterami, że trudno odejść od lektury, nie poznając jej finału.
"Nieskończone nici" to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z pierwszego tomu, dzięki czemu jest się na bieżąco z wydarzeniami, które dotknęły bohaterów książki. Alizeh zostaje porwana przez okrutnego Cyrusa, Kamran musi walczyć o tron, z którego może zostać niedługo zrzucony, a losy królestwa są niepewne.
Alizeh stoi przed trudnym zadaniem, mianowicie musi podjąć decyzje, które zmienią jej życie i tak naprawdę trudno przewidzieć, jakie konsekwencje mogą dotknąć ją samą, jak i królestwo. Zaginiona spadkobierczyni dżinnów ma możliwość zdobycia terytorium, jednak czy podejmie dalsze kroki, by tego dokonać? Cyrus to bohater, którego ciężko wyczuć. Gdzieś pod maską okrucieństwa przebija się trudna historia jego osoby i wrażliwość. Mam co do niego duże oczekiwania, ale jednocześnie przeczucie, że Mafi nie popłynie tym nurtem, który obrała bym ja. Zobaczymy. Kamran wywołuje u mnie skrajne emocje, a jednak po cichu kibicuję mu, ponieważ w "Utkanym królestwie" z niesłabnącym zainteresowaniem śledziłam jego losy. Nie mogę jednak nie przyznać, że wątek Alizeh wiedzie tu prym, dlatego też czekam na jej kolejne kroki co do podejmowania decy...

× 1 | link |
@marta582_82
2024-02-15
10 /10

"- Wiesz - zaczął i spróbował się zaśmiać – zdaję sobie sprawę, że możesz mi nie uwierzyć, ale nigdy nie sądziłem, że któregoś dnia będę zmuszony wziąć sobie żonę w ten sposób. - Pokręcił głową, znowu się odwrócił. - Próbuje podarować ci Tulan, klejnot wśród imperiów, ziemię, która jest moim domem. Stoję tu przed tobą i błagam, żebyś za mnie wyszła... żebyś mnie zabiła i wzięła dla siebie mój naród, moją koronę, moje dziedzictwo... a ty nie chcesz się nawet zgodzić. - Zamknął oczy i zaklął. - Naprawdę myślałem, że już niżej nie upadnę, ale to... To jest nędza tak głęboka, jakiej jeszcze nigdy nie zaznałem."
************
Moja recenzja mogłaby praktycznie ograniczyć się do jednego słowa... CYRUS.
Przyznam, że wraz z ilością przeczytanych książek, coraz trudniej roztopić moje czytelnicze serce, jednakże w pojedynku z takim bohaterem byłam bez najmniejszych szans. Jego relacja z Alizeh, całkowicie różna od tej z Kamranem, zrobiła ze mnie ogłupiałą psychofankę.
Kamran tymczasem przeszedl ciekawą przemianę, już nie jest tym zagubionym "melancholijnym księciem", twarde spotkanie z rzeczywistością, mocno go zmieniło zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Uwielbiam jego potyczki z Hazanem, w idealnym świecie połączyłabym ich w parę. Alizeh, z kolei, będzie musiała wiele poświęcić, żeby ocalić swoje dziedzictwo, przekonana się też jak wielka odpowiedzialność na niej ciąży.
Fabularnie dzieje się o wiele więcej niż w pierwszym tomie. Każdy rozdział prz...

| link |
@z_ksiazka_w_plecaku
2024-02-11
9 /10

„Nieskończone nici” to już drugi tom serii „This Woven Kingdom”. Akcja pierwszego tomu „Utkane królestwa” biegła leniwie i były momenty nudne. Dopiero w drugiej połowie zaczęło się coś dziać. I to coś przekonało mnie by sięgnąć po dugi tom. A jak jest z „Nieskończonymi nićmi”? Podobnie.

Po zakończeniu czytania jednak stwierdziłam, że takie stopniowe budowanie napięcia i oczekiwania ma swój specyficzny urok. Tym razem poznajemy drugie królestwo, którego władcą jest Cyrus. To przez niego zostaje porwana Alizeh. Cyrus proponuje dziewczynie ryzykowany układ i Alizeh musi zdecydować co dla niej jest ważniejsze.

Głównym wątkiem w tej książce jest zakazana miłość. I myślę, że przez ten wątek jedni będą się zachwycać tą serią a drudzy wręcz przeciwnie. Powiedzą, że nic tu się nie dzieje. Ja jestem należę do pierwszej grupy. Uwielbiam fantastykę z elementami romansu i w ogóle mi nie przeszkadza to, że poza romansem nie wiele więcej tutaj się dzieje. Czytając tę historię świetnie się bawiłam i chętnie przeczytam kolejny tom.

| link |
@goosediaries
2024-02-28
6 /10
@sanaecozy
2024-02-19
6 /10
WK
@w_ksiazkowym_zaciszu
2024-02-19
7 /10
@marta.boniecka
2024-02-17
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Nieskończone nici. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Utkane królestwo
Utkane królestwo
Tahereh Mafi
8.3/10
Wrogie imperia, zakazany romans i dawno zapomniana królowa, której przeznaczeniem jest ocalenie swe...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl