Dziewczyna o szklanych stopach Ali Shaw

Okładka Dziewczyna o szklanych stopach
autor:
Ali Shaw
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2009
ISBN:
9788324133390

Opis

Dziwne rzeczy dzieją się na odległym mroźnym archipelagu.Niezwykłe skrzydlate stworzenia latają nad skutymi lodem mokradłami,zwierzęta-albinosy kryją się w ośnieżonych lasach, białe meduzy jarzą się w głębinach oceanu.A Ida MacLaird powoli zamienia się w szkło?Midas Crook stroni od ludzi.Z pasją uwiecznia na fotografiach swój czarno-biały świat.Dzięki Idzie odkrywa inne kolory?Za wszelką cenę muszą powstrzymać jej zagadkową przemianę.Ale czas ucieka nieubłaganie?Dziewczyna ze szklanymi stopami to.. debiut młodego brytyjskiego autorazapowiadany jako wydarzenie sezonu przez brytyjskie wydawnictwo Atlantic Books,odkrywcę słynnych talentów literackich nagradzanych w ostatnichtrzech latach Booker Prize.Powieść zgłoszona do prestiżowych nagród literackich: Guardian First Books Award,John Llewellyn Rhys Prize i Dylan Thomas Prize

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Przed wypożyczeniem tej książki z biblioteki przeczytałam o niej kilka recenzji. Ich autorzy nie wypowiadali się o niej w samych superlatywach i nie byli nią usatysfakcjonowani. Jednak ja musiałam przekonać się na własnej skórze i sprawdzić czy będę miała podobne odczucia. I piszę to z czyst... więcej »
Na okładce "Dziewczyny o szklanych stopach" Ali Shaw'a możemy znaleźć zapewnienie, że jest to "magiczna love story dla miłośników Haruki Murakamiego". Niestety nie czytałam żadnej książki Murakamiego, więc nie będę mogła porównać. Ale to dobrze, ponieważ nie lubię jakichkolwiek porównań do innych... więcej »
Życie konkretnej osoby, to pojedynczy rozbłysk pośród miliona innych… Może być, jak szybkie mrugnięcie lub leniwe otwieranie oczu o poranku… Jednak zawsze jest chwilą, małą cząstką w nieskończoności czasu… Gdy świat pędzi naprzód, ofiaruje ci obietnicę przyszłych przygód i radości, myślisz, ... więcej »
Ali Shaw (urodzony w 1982 r.) jest młodym, brytyjskim autorem, w dzieciństwie mieszkał w Dorchester w Dorset. Studiował literaturę angielską i creative writing na Uniwersytecie Lancaster. Od tego casu pracował jako księgarz i Bodleian Library w Oxfordzie. Zadebiutował książką „Dziewczyna o szklan... więcej »
Dodali do kolekcji
Monika6789
FreeSoul
Kobaltowa
Pozytywka
MirandaKorner
cassandra9891
Rebellish
Mahi
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!