Temat

Proszę o pomoc w znalezieniu książki

Postów na stronie:
NO
@nooneisyou75
1 post
2021-04-15 15:17 #
Już jakiś czas w moim umyśle powraca myśl o pewnej książce. Nie pamiętam niestety ani jej tytułu, ani autora, ani nawet dokładnej fabuły:(
Książki nie przeczytałam, bo uznałam, że fabuła nie jest dla mnie, jakoś mnie nie zainteresowała. jednak po czasie doszłam do wniosku, że mam zamiar do niej powrócić. Czytałam ją prawdopodobnie w 2016-2017 roku, więc musiała zostać wydania przed nim, a może i nawet przed 2015. Jest to z pewnością książka dla młodzieży, z kolorową okładką. Okładka, którą sobie przypominam jest bardzo podobna do okładki z gry "Bractwo tajemnic 3", sama nie wiem dlaczego. Wiem, że była to seria powieści fantastycznych, wykreowany świat był ten sam, lecz inni bohaterowie. W tej części, z którą miałam do czynienia główną postacią był chłopak, natomiast wiem, że w innej na pewno była również dziewczyna. Akcja działa się jakby za czasów średniowiecza, ale z elementami fikcji, typu bodajże gryfy, smoki itp, ale może to być już moje dopowiedzenie. Wydaje mi się, że też przy początku był opis, jak ten chłopak leciał na magicznym stworzeniu ponad miastem, rynkiem, straganami itp. Jednak jedynym, co zapadło mi w pamięć jest scena śmierci matki bohatera. Bowiem miała ona w drewnianym domu, chyba pod deskami z podłogi coś schowanego, co chciał pewien mężczyzna wraz ze swoimi osiłkami. Kobieta nie powiedziała im gdzie ukryty jest owy przedmio, więc zabili ją ucinając jej głowę. Bohater płakał gdy przybył na miejsce i znalazł matkę, albo był przy tej śmierci, ciężko mi stwierdzić.. Mam nadzieję, że ktoś kojarzy, o co może mi chodzić, będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.
# 2021-04-15 15:17
{}
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

"Szukam książki/komiksu - Nie pamiętam tytułu"

Czasami by się chciało, ale pamięć nie ta. Coś dzwoni, ale nie wiadomo, w którym kościele. Szukasz książki? Zapomniałeś tytułu? Zapytaj tutaj. Ktoś widział, ktoś wie. Może pomoże. Czyli grupa dla wszystkich poszukujących i dla tych, którzy pomagają znaleźć. :)
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe